Προς το περιεχόμενο

Revolut Top Up


Ninnan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 1/4/2019 στις 11:13 ΠΜ, cdrov είπε

Καλημέρα, χθές σε προσπάθεια να στείλω λεφτά στη REVOLUT από Πειραιώς, έβγαλε προμήθεια 2,50€ αντί 1,00€ που ήταν μέχρι σήμερα...

Έχει συμβεί και σε εσάς?

Άλλαξε κάτι?

Εγώ χθες μετέφερα από Alpha Bank στη Revolut και η προμήθεια ήταν 1 ευρώ. Κλασσική Πειραιώς πάντως, κοιτάει να τα αρπάξει. Εδώ φίλος μου πήγε στη Βουλγαρία που υπάρχουν καταστήματα Πειραιώς και εκεί και του χρέωνε 1 ευρώ προμήθεια ανά συναλλαγή ανεξαρτήτου κόστους συναλλαγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, την τελευταία φορά που φόρτισα τη revolut ζήταγε ένα reference code να βάλω στην αιτιολόγια...τώρα δεν το βρίσκω στην εφαρμογή. έχει αλλάξει κάτι στον τρόπο φόρτισης με έμβασμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, emma3181 είπε

Καλησπέρα, την τελευταία φορά που φόρτισα τη revolut ζήταγε ένα reference code να βάλω στην αιτιολόγια...τώρα δεν το βρίσκω στην εφαρμογή. έχει αλλάξει κάτι στον τρόπο φόρτισης με έμβασμα??

Πλέον έχεις το δικό σου προσωπικό iban οπότε δεν χρειάζεσαι κάποιο reference code. Αυτό βέβαια ισχύει εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο.

9 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

ξαφνικά εξαφανίστηκαν οι επιλογές top up by bank transfer !! 

έκανα clear data της εφαρμογής αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Υπάρχει ακόμα απλώς άλλαξε λίγο το μενού και έχει τις επιλογές με drop-down

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, george1807 είπε

Πλέον έχεις το δικό σου προσωπικό iban οπότε δεν χρειάζεσαι κάποιο reference code. Αυτό βέβαια ισχύει εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο.

Υπάρχει ακόμα απλώς άλλαξε λίγο το μενού και έχει τις επιλογές με drop-down

τα γνωρίζω όλα αυτά ... αφού την χρησιμοποιώ καθημερινά !! 

αλλα που πήγαν οι επιλογές ? χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

τα γνωρίζω όλα αυτά ... αφού την χρησιμοποιώ καθημερινά !! 

αλλα που πήγαν οι επιλογές ? χαχα

Εμένα όταν πατήσω το + αριστερά στην αρχική μου βγάζει αυτό το μενού και μετά επιλέγω το drop-down menu και μου βγάζει και τις άλλες επιλογές φόρτισης.

Screenshot_20190409-150345.jpg

Screenshot_20190409-150402.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς αυτό το μενού έβγαζε και έμενα μέχρι προχθές !!!!

τωρα με πηγαίνει κατευθείαν στο να συμπληρώσω τα στοιχεία κάρτας για top up !!

στο chat δεν απαντάει κανεις απο χθες το απόγευμα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NeCrOmAnCeR19 είπε

ακριβώς αυτό το μενού έβγαζε και έμενα μέχρι προχθές !!!!

τωρα με πηγαίνει κατευθείαν στο να συμπληρώσω τα στοιχεία κάρτας για top up !!

στο chat δεν απαντάει κανεις απο χθες το απόγευμα !

Άμα θες κάνε μεταφορά κατευθείαν στο iban της revolut. Το λέει και στο προφίλ από την καρτέλα κάτω δεξιά "περισσότερα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξαν την εφαρμογή και πλέον οι πληροφορίες του λογαριασμού εμφανίζονται στο more > profile > account details.

Δεν υπάρχει πλεον το παλιό menu top up με drop down list που βάζαμε bank transfer !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2019 στις 6:26 ΜΜ, NeCrOmAnCeR19 είπε

Άλλαξαν την εφαρμογή και πλέον οι πληροφορίες του λογαριασμού εμφανίζονται στο more > profile > account details.

Δεν υπάρχει πλεον το παλιό menu top up με drop down list που βάζαμε bank transfer !!!

Εμένα μου το βγάζει ακόμα αλλά λίγο πιο κρυμμένο με dropdown. Σίγουρα πάντως ο τρόπος που λες είναι πιο απλός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση καθώς είμαι καινούργιος στην εφαρμογή.

Ένα φιλαράκι μου, μου είπε πως δεν χρειάζεται κάποιο reference για top-up. Παρ'όλα αυτά, όταν προσπαθώ να κάνω top-up στην revolut από τον λογαριασμό μου στην Alpha bank, μου βγάζει πως το πεδίο πρέπει να συμπληρωθεί. Στην εφαρμογή μου δίνει μόνο IBAN και BIC.

Θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος τι θα πρέπει να συμπληρώσω?
Ευχαριστώ πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/5/2019 στις 8:41 ΜΜ, fanthomas είπε

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση καθώς είμαι καινούργιος στην εφαρμογή.

Ένα φιλαράκι μου, μου είπε πως δεν χρειάζεται κάποιο reference για top-up. Παρ'όλα αυτά, όταν προσπαθώ να κάνω top-up στην revolut από τον λογαριασμό μου στην Alpha bank, μου βγάζει πως το πεδίο πρέπει να συμπληρωθεί. Στην εφαρμογή μου δίνει μόνο IBAN και BIC.

Θα μπορούσε να μου εξηγήσει κάποιος τι θα πρέπει να συμπληρώσω?
Ευχαριστώ πολυ.

Χρειάζεσαι iban και Bic και μετά τα προσωπικά σου στοιχεία. Ονοματεπώνυμο, διεύθυνση που έχεις δηλώσει στη revolut κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 2/4/2019 στις 2:23 ΜΜ, george1807 είπε

Εγώ χθες μετέφερα από Alpha Bank στη Revolut και η προμήθεια ήταν 1 ευρώ. Κλασσική Πειραιώς πάντως, κοιτάει να τα αρπάξει. Εδώ φίλος μου πήγε στη Βουλγαρία που υπάρχουν καταστήματα Πειραιώς και εκεί και του χρέωνε 1 ευρώ προμήθεια ανά συναλλαγή ανεξαρτήτου κόστους συναλλαγής.

εγω φιλε με πειραιως 1 ευρω και εχω βαλει και 2000€ χωρις κανένα προβλημα μεσο Winbank φυσικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, antonisem είπε

εγω φιλε με πειραιως 1 ευρω και εχω βαλει και 2000€ χωρις κανένα προβλημα μεσο Winbank φυσικα

Εγώ έλεγα ότι είχε κάρτα της τράπεζας Πειραιώς και για κάθε συναλλαγή που έκανε στη Βουλγαρία με την κάρτα ανεξάρτητου ποσού τον χρέωνε 1€. Να σημειωθεί πως η τράπεζα Πειραιώς έχει καταστήματα και στη Βουλγαρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...