Προς το περιεχόμενο

Revolut Top Up


Ninnan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα στην παρέα,

αρχές Σεπτέμβρη που βγήκε η βρώμα για τοπ απς στην ρεβολουτ πρόσθεσα κανονικά την κάρτα μου της Eurobank σε Revolut και Monese και την δέχτηκαν κατευθείαν. Και μαλιστα στην Monese εκανα και 50€ κατάθεση δοκιμαστικά.Παρ'όλα αυτά σήμερα μου ήρθε στο άκυρο αυτή η ειδοποίηση απο το revolut app...Έστειλα στο support να ρωτήσω τι φάση αλλά ο Agent μου είπε οτι δεν ξέρει και οτι έχει στείλει αίτημα στην ομάδα για απάντηση...Είχατε εσείς κάτι παρόμοιο ή λειτούργησε κανονικά κατευθείαν;

S90910-16020008.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, tonyz21 είπε

Καλησπέρα στην παρέα,

αρχές Σεπτέμβρη που βγήκε η βρώμα για τοπ απς στην ρεβολουτ πρόσθεσα κανονικά την κάρτα μου της Eurobank σε Revolut και Monese και την δέχτηκαν κατευθείαν. Και μαλιστα στην Monese εκανα και 50€ κατάθεση δοκιμαστικά.Παρ'όλα αυτά σήμερα μου ήρθε στο άκυρο αυτή η ειδοποίηση απο το revolut app...Έστειλα στο support να ρωτήσω τι φάση αλλά ο Agent μου είπε οτι δεν ξέρει και οτι έχει στείλει αίτημα στην ομάδα για απάντηση...Είχατε εσείς κάτι παρόμοιο ή λειτούργησε κανονικά κατευθείαν;

S90910-16020008.jpg

Σήμερα έκανα φόρτιση από viva wallet κάρτα και μπήκαν κανονικά τα χρήματα στη revolut. Κάνα μισάωρο μετά μου ήρθε και εμένα αυτό το μήνυμα αλλά δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, george1807 είπε

Σήμερα έκανα φόρτιση από viva wallet κάρτα και μπήκαν κανονικά τα χρήματα στη revolut. Κάνα μισάωρο μετά μου ήρθε και εμένα αυτό το μήνυμα αλλά δεν είχα κάποιο πρόβλημα.

UPDATE: Μου έστειλε τώρα το support να μου πει ότι δεν υπάρχει θέμα και ότι τα top ups γίνονται κανονικά απλά το μήνυμα έχει ξεμείνει απο πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σύντομη βοήθεια σε νέο χρήστη της REVOLUT:

1) Μπορώ να στείλω έμβασμα σε revolut από λογαριασμό που δεν περιέχει το όνομα του κατόχου της revolut;

2) Μπορώ να βάλω χρήματα από χρεωστική της alpha; Πρέπει υποχρεωτικά να είναι στο ίδιο όνομα η χρεωστική;

3) Αν στείλω πχ 7000 ευρώ στην κάρτα, θα κρατήσει 0,5% για όλο το ποσό ή μόνο για τα 1000 που υπερβαίνουν το όριο των 6000 ευρώ;

4) Αν έχω πχ 7000 λίρες στην κάρτα μπορώ μετά να στείλω έμβασμα αυτό το ποσό σε τρίτο άτομο που έχει τραπεζικό λογαριασμό σε αγγλική τράπεζα;

Ευχαριστωωωώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Τόσα λεφτά φοβάμαι ότι θα χτυπήσουν καμπανάκια.

Νόμιμα θα είναι. Σε σπουδές αναφέρομαι.

*Για τα ερωτήματα που έθεσα  αν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει λίγο διότι επείγει το θέμα.

Επεξ/σία από fonzi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 13/09/2019 at 13:37, fonzi said:

Μια σύντομη βοήθεια σε νέο χρήστη της REVOLUT:

1) Μπορώ να στείλω έμβασμα σε revolut από λογαριασμό που δεν περιέχει το όνομα του κατόχου της revolut;

2) Μπορώ να βάλω χρήματα από χρεωστική της alpha; Πρέπει υποχρεωτικά να είναι στο ίδιο όνομα η χρεωστική;

3) Αν στείλω πχ 7000 ευρώ στην κάρτα, θα κρατήσει 0,5% για όλο το ποσό ή μόνο για τα 1000 που υπερβαίνουν το όριο των 6000 ευρώ;

4) Αν έχω πχ 7000 λίρες στην κάρτα μπορώ μετά να στείλω έμβασμα αυτό το ποσό σε τρίτο άτομο που έχει τραπεζικό λογαριασμό σε αγγλική τράπεζα;

Ευχαριστωωωώ

1. Γίνεται, αλλά μπορεί να παρουσιαστει πρόβλημα και ειδικά για μεγάλα ποσά.

2. Το ίδιο με το 1, απλά με την κάρτα έχεις και περιορισμούς σε ημερήσιες χρεώσεις και συνήθως το όριο είναι αρκετά κάτω από 6000.

3. Για το ποσό που υπερβαίνει το μηνιαίο όριο μόνο.

4. Αυτό είναι το μόνο εύκολο.

Θα σου συνιστούσα να δεις και N26 + Transferwise. Μη στέλνεις ποτέ χρήματα με Revolut Σαββατοκύριακο, ειδικά για μεγάλα ποσά. Αν είσαι Αγγλία, άνοιξε λογαριασμό σε Monzo ή Starling Bank.

Επεξ/σία από cineaste
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα

άνοιξα καινούργιο λογαριασμό και έκανα verify τα πάντα εκτος απο το email.

μου ήρθε email για δωρεάν πλαστική κάρτα.

λεει να βάλω 10 λίρες κλπ.

 

Πρόσθεσα στο account  λίρες και μερικά νομίσματα ακομα .

1) Να ρωτήσω αν χρεώνονται τα πολλά νομίσματα σε ενα λογαριασμό?

2) Ποιες ειναι οι κρατήσεις αν συνδέσω κάρτα εθνικής?

Είναι ποσοστό επι του ποσού top up η κρατάει 1 ευρω πχ στα 10, 100 ,1000?

Για το ανάποδο τι χρεώνει?

 

3) ποιες οι κρατήσεις αν κανω top up απο λογαριασμό Eurobank που ειναι σε άλλο νόμισμα και το εχω προσθέσει στο account της revolut αλλά και Ποιες οι κρατήσεις αν στείλω το αλλο αυτό νόμισμα απο την revolut πίσω στον λογαριασμό Eurobank?

edit

4) το λινκ "get a free card"  απο το email αν το κανω copy με στέλνει απλα στο app. https://revolut.com/app/

Οπότε τι κάνω? Γεμίζω την revolut  και παραγγέλνω κανονικα την πλαστική κάρτα αλλά στην πορεία δεν θα χρεωθώ?

 

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, drdedus είπε

καλησπέρα

άνοιξα καινούργιο λογαριασμό και έκανα verify τα πάντα εκτος απο το email.

μου ήρθε email για δωρεάν πλαστική κάρτα.

λεει να βάλω 10 λίρες κλπ.

Πρόσθεσα στο account  λίρες και μερικά νομίσματα ακομα .

1) Να ρωτήσω αν χρεώνονται τα πολλά νομίσματα σε ενα λογαριασμό?

2) Ποιες ειναι οι κρατήσεις αν συνδέσω κάρτα εθνικής?

Είναι ποσοστό επι του ποσού top up η κρατάει 1 ευρω πχ στα 10, 100 ,1000?

Για το ανάποδο τι χρεώνει?

3) ποιες οι κρατήσεις αν κανω top up απο λογαριασμό Eurobank που ειναι σε άλλο νόμισμα και το εχω προσθέσει στο account της revolut αλλά και Ποιες οι κρατήσεις αν στείλω το αλλο αυτό νόμισμα απο την revolut πίσω στον λογαριασμό Eurobank?

edit

4) το λινκ "get a free card"  απο το email αν το κανω copy με στέλνει απλα στο app. https://revolut.com/app/

Οπότε τι κάνω? Γεμίζω την revolut  και παραγγέλνω κανονικα την πλαστική κάρτα αλλά στην πορεία δεν θα χρεωθώ?

1) Δεν χρεώνονται

2) Καμία. Το ανάποδο από revolut σε εθνική δεν γίνεται. Μόνο με τραπεζική μεταφορά

3)Δεν έχει κρατήσεις. Όπως και με την εθνική έτσι και με τη eurobank δεν γίνεται μεταφορά από revolut σε ελληνικές τράπεζες απευθείας στην κάρτα από την οποία έκανες τop up. Μπορείς να τα μεταφέρεις μέσω τραπεζικής μεταφοράς. Δεν υπάρχει κάποια χρέωση από τη μεριά της revolut. Οι ελληνικές τράπεζες χρεώνουν 3-4€ ανά εισερχόμενο έμβασμα

4) Λογικά σου έχει περάσει κάποιο token μαζί και θα σου περάσει τη δωρεάν κάρτα. Τη γεμίζεις με 10€ και παραγγέλνεις την κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστώ.

αυτοί στο chat δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

στείλε λεει screenshot, στείλε το λινκ, στείλε τον sender κλπ για να δουν τι πρέπει να κάνω για να πάρω την δωρεάν κάρτα.

 

Παλιότερα σε εναν αλλο λογαριασμό πάλι τα ίδια με το chat και πάλι δεν βγάλαμε άκρη.

Απλά εκει αν έκανες copy το link απο το "get your free card" ηταν με γράμματα και αριθμούς και όχι σαν αυτό που σε στέλνει απλά στο app.

Βλέπω να την χρεώνει την καρτα και μετα από αυτές τις 2 εμπειρίες με το chat αντιλαμβάνομαι ότι το support ειναι σαν να μην υπάρχει τι λέτε?

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, drdedus είπε

ευχαριστώ.

αυτοί στο chat δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

στείλε λεει screenshot, στείλε το λινκ, στείλε τον sender κλπ για να δουν τι πρέπει να κάνω για να πάρω την δωρεάν κάρτα.

Παλιότερα σε εναν αλλο λογαριασμό πάλι τα ίδια με το chat και πάλι δεν βγάλαμε άκρη.

Απλά εκει αν έκανες copy το link απο το "get your free card" ηταν με γράμματα και αριθμούς και όχι σαν αυτό που σε στέλνει απλά στο app.

Βλέπω να την χρεώνει την καρτα και μετα από αυτές τις 2 εμπειρίες με το chat αντιλαμβάνομαι ότι το support ειναι σαν να μην υπάρχει τι λέτε?

Εγώ έχω πολύ καλή εμπειρία από το τσατ, σε ό,τι έχω χρειαστεί με έχουν βοηθήσει. Έχω περάσει και από τα 3 plans (free, premium, metal) και η μόνη διαφορά που υπάρχει νομίζω είναι στο πόση ώρα περιμένεις. Άμα θες χρησιμοποίησε το link μου για να πάρεις δωρεάν κάρτα. https://www.revolut.com/en-GR/aff/1960402_georgevgs_?irgwc=1&p=i&ext=1960402_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ευχαριστώ. έχω κάνει ήδη την πληρωμή και μου έβγαλε για την στάνταρ κάρτα οτι δεν πληρώνω.

οταν έβαλα χρήματα στην revolut ειδα μια ειδοποίηση απο την εθνική οτι μου κράτησαν 1 ευρω?

Μήπως αυτό ηταν το τεστ (χρεωθεί δεν χρεωθεί στο τελος) για να δουν απλα την πρωτη φορά "αν" λειτουργεί η κάρτα?

 

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, drdedus said:

ευχαριστώ. έχω κάνει ήδη την πληρωμή και μου έβγαλε για την στάνταρ κάρτα οτι δεν πληρώνω.

οταν έβαλα χρήματα στην revolut ειδα μια ειδοποίηση απο την εθνική οτι μου κράτησαν 1 ευρω?

Μήπως αυτό ηταν το τεστ (χρεωθεί δεν χρεωθεί στο τελος) για να δουν απλα την πρωτη φορά "αν" λειτουργεί η κάρτα?

To έμβασμα από e-banking προς revolut για να κάνεις top up έχει προμήθεια 1€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...