Προς το περιεχόμενο

New iPad Pro Late 2018


Crazylcf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερίζω όλους του συμφουριτες... Η απορία μ είναι η εξής, έχω κάνει προπαραγγελια το 12.9, αλλά η εταιρεία που το παράγγειλα δεν μ δίνει μια σαφή ημερομηνία παραλαβής...

 

Η απορία μου είναι η εξής, έχει κάποιος πάρει στο αυτάκι του πάνω κάτω, ποτέ θα έρθει η εν λόγω iPadια στα ελληνικά μαγαζάκια μας? 

 

Προς άλλ η πληροφόρηση, το ξέρω δεν σας νοιάζει, παράγγειλα την πιο απλή έκδοση του 12,9 με τα 1200ευρωπουλα....

 

ΥΓ: Για να μην αρχίζουν εδώ πέρα και μπαίνουν παλικάρια να λένε για τα λεφτά κτλπ κτλπ ουτε φαν μπόι ημουν ποτε της apple ουτε τπτ...απλα επέλεξα το pro έναντι surface για τον, ΜΑΚΡΆΝ ΚΑΛΎΤΕΡΟ, ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΉ Α12Χ.. και όποιος πει για περιορισμένα λογισμικά, λειτουργίες κλπ, μ να πάει να γίνει κομμωτής και να πάρει 3210

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το macrumors γράφει ότι στην Αγγλία θα ξεκινήσουν οι πωλήσεις στις 7 Νοεμβρίου.  

Για το surface λίγα τα λόγια σου. Εσύ είσαι μόνος σου με το IOS για παρέα. Θα έρθει το surface με την παρέα του, windows, antivirus, antispamware, antimallware, authentications και firmware και θα σας κάνουν του αλατιού   😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντικειμενικά, δεν έχω κανένα θέμα με το surface pro...Ειναι ένα πάρα πολύ καλό μηχάνημα με Windows...το pro είναι ένα πάρα πολύ καλό μηχάνημα με iOS... Μέχρι να βγούν τα επόμενα βέβαια...το θέμα είναι ότι ο λόγος που πήγα σε iOS είναι και ο Α12Χ και ότι έχω το Χ...

 

Επίσης και εγώ για 7 Νοέμβρη ήξερα...αλλα να που Ελλάδα τα μωρά έχουν ανοίξει προπαραγγελια, αλλά κάνεις δεν λέει το ποτες 

Επεξ/σία από Crazylcf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παλιότερα τα iPad έσκαγαν μύτη 2-3 εβδομάδες Ελλάδα μετά την επίσημη κυκλοφορία. Τώρα το κατά ποσο θα συμβεί το ίδιο κ τώρα άγνωστο. Επίσης σημασία έχει και ποια μοντέλα και χωρητικότητες θα έρθουν αρχικά. Όπως και να έχει υπολογιζε απο τις 17 του μηνός και μετά εκτός αν άλλαξαν τα πράγματα.

Επεξ/σία από KrisDs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολύ πολύ αμ μέχρι 20 Νοέμβρη δεν έχουν επικοινωνήσει, 21 που θα είμαι Αυστραλία θα το πάρω από εκεί...

 

Να ρα χ;ιόμαστε όσοι τα πάρουμε, και όσοι έχουν τα προηγούμενα να χαιρόμαστε και αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/11/2018 στις 2:19 ΜΜ, Crazylcf είπε

Αντικειμενικά, δεν έχω κανένα θέμα με το surface pro...Ειναι ένα πάρα πολύ καλό μηχάνημα με Windows...το pro είναι ένα πάρα πολύ καλό μηχάνημα με iOS... Μέχρι να βγούν τα επόμενα βέβαια...το θέμα είναι ότι ο λόγος που πήγα σε iOS είναι και ο Α12Χ και ότι έχω το Χ...

Επίσης και εγώ για 7 Νοέμβρη ήξερα...αλλα να που Ελλάδα τα μωρά έχουν ανοίξει προπαραγγελια, αλλά κάνεις δεν λέει το ποτες 

Πλάκα έκανα. Έχει η γυναίκα μου το προηγούμενο με τον A10X fusion και πετάει. Φαντάζομαι αυτό που περιμένεις. 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το περιμένω πως και πως για να πω την αλήθεια, για να πετάξω επιτέλους το Filofax...να κάνω ένα ηλεκτρονικό αρχείο εκεί μέσα, να το χρησιμοποιήσω σε σεμινάρια κτλπ Να πω την αλήθεια ήμουν. Έτοιμος να πάρω το προηγούμενο μοντέλο, και από σπόντα ειδα την ανακοίνωση για το νέο...λίγη ακόμα υπομονή λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε χρονο τα ιδια... ναι σχεδόν όλες οι συσκευες αν βαλεις αρκετη δυναμη θα λυγισουν ειδικα οι μεγαλες και λεπτές. Ειδικά ο συγκεκριμένος youtuber ως δια μαγείας πάντα πριν λυγίσει την οποια συσκευη κάνει cut στο video. Όποιος εχει λίγο μυαλό καταλαβαίνει περι τίνος πρόκειται. Μπορουμε να πάμε παρακάτω και να μην γεμίζουμε το θέμα με ανοησίες?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, KrisDs είπε

Ειδικά ο συγκεκριμένος youtuber ως δια μαγείας πάντα πριν λυγίσει την οποια συσκευη κάνει cut στο video. Όποιος εχει λίγο μυαλό καταλαβαίνει περι τίνος πρόκειται. Μπορουμε να πάμε παρακάτω και να μην γεμίζουμε το θέμα με ανοησίες?9

Ούτε καν ρε συ. Το cut είναι δευτερολεπτα πριν και δείχνει με συνεχές πλάνο να το γυρνάει (το βλέπουμε να λειτουργεί) και να το σπάει στα δυο με μεγάλη ευκολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KrisDs είπε

Καθε χρονο τα ιδια... ναι σχεδόν όλες οι συσκευες αν βαλεις αρκετη δυναμη θα λυγισουν ειδικα οι μεγαλες και λεπτές. Ειδικά ο συγκεκριμένος youtuber ως δια μαγείας πάντα πριν λυγίσει την οποια συσκευη κάνει cut στο video. Όποιος εχει λίγο μυαλό καταλαβαίνει περι τίνος πρόκειται. Μπορουμε να πάμε παρακάτω και να μην γεμίζουμε το θέμα με ανοησίες?

lol ok. Φανταζομαι ουτε το 6+ ειχε θεμα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίταξτε για να μην το κουράζουμε άλλο και βγαίνουμε εκτός θέματος, όταν κάτι θες να λυγίσει θα λυγίσει ειδικά οταν μιλάμε για συσκευές. Αν πας και κάτσεις πάνω στο κινητό και στο κάθε κινητό που κοστίζει τόσα λεφτά και χωρίς θήκη είναι δικό σου πρόβλημα. Όλοι το παίζουν "ωχ λύγισε ή έσπασε το κινητό μου" ενώ το έχουν ξεσκίσει με κάθε δυνατό τρόπο. Και αυτό ισχύει για οποιαδήποτε μάρκα όπως και να λεγεται.

Όσο για τον τύπο κανένας μας δεν ξέρει τι μπορεί να έχει κάνει ανάμεσα στο οποιοδήποτε cut. Απλά το ανέφερα για να αρχίσουμε και λίγο να σκεφτόμαστε και να μην καταπίνουμε αμάσητο το κάθε τι που ανεβάζει ο κάθε πληρωμένος YouTuber. Ελάχιστοι είναι αντικειμενικοί και ο συγκεκριμένος όπως και ο άλλος ο απαράδεκτος του EverythingApplePro είναι για γέλοια και για κλάματα. Στα forums στο εξωτερικό τους κράζουν μέρα νύχτα, τώρα γιατί εδώ μέσα τους βάζετε και ως πηγή αντικειμενικότητας ένας θεός ξέρει.

Για να επιστρέψουμε στα iPad Pro τα ίδια λέγανε και για το 10.5. Είμαι κάτοχος και δεν έχει πάθει το παραμικρό τόσο καιρό ούτε λυγίζει τόσο εύκολα όπως το παρουσίαζαν όταν κυκλοφόρησε. Επίσης το iPad Pro δεν το βάζεις στο παντελόνι σου για να έχεις άγχος να λυγίσει. Από εκεί και πέρα όταν αγοράζουμε τόσο ακριβές συσκευές πρέπει να τους βάζουμε μια θήκη για να τις προστατεύσουμε. Αν έχουμε φτάσει σε σημείο να πρέπει να εξηγούμε και τα αυτονόητα τότε τι να πω.

Επεξ/σία από KrisDs
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, KrisDs είπε

Όσο για τον τύπο κανένας μας δεν ξέρει τι μπορεί να έχει κάνει ανάμεσα στο οποιοδήποτε cut. Απλά το ανέφερα για να αρχίσουμε και λίγο να σκεφτόμαστε και να μην καταπίνουμε αμάσητο το κάθε τι που ανεβάζει ο κάθε πληρωμένος YouTuber. Ελάχιστοι είναι αντικειμενικοί και ο συγκεκριμένος όπως και ο άλλος ο απαράδεκτος του EverythingApplePro είναι για γέλοια και για κλάματα. Στα forums στο εξωτερικό τους κράζουν μέρα νύχτα, τώρα γιατί εδώ μέσα τους βάζετε και ως πηγή αντικειμενικότητας ένας θεός ξέρει.

Εσύ που είσαι υποψιασμενος, δεν παραξενεύτηκες που τα failure points του iPad pro είναι τα ίδια και στα 2 video; Κανένας δε λέει ότι θα κάτσεις πάνω του σαν να είναι κινητό. Μη τα μπερδεύεις λοιπόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
12 hours ago, overpower said:

It is a little disconcerting, but there’s probably no room for a renewed round of BendGate here; testing of older iPad Pro generations has also shown similar weakness. This bend test of the 2017 10.5-inch iPad Pro is very similar to the new iPad Pro.”

Άντε και του χρόνου πάλι! 😛 

Α και μη ξεχαστεί κανείς και βάλει το ipad του σαν μαξιλαράκι για να κάτσει κάπου γιατί στραβώνει ε! 

8 hours ago, KrisDs said:

 Αν έχουμε φτάσει σε σημείο να πρέπει να εξηγούμε και τα αυτονόητα τότε τι να πω.

Δεν υπάρχουν αυτονόητα σε ο,τι έχει να κάνει με την Apple! Αυτά είναι λεπτομέρειες μπροστά στην "αγανάκτηση"! 😛 

Ontopic: Αν το πετύχει κανείς πουθενά στην Αθήνα, στείλτε ένα alert. Ένα 256gb dark ψάχνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, natural_sgf είπε

Εσύ που είσαι υποψιασμενος, δεν παραξενεύτηκες που τα failure points του iPad pro είναι τα ίδια και στα 2 video; Κανένας δε λέει ότι θα κάτσεις πάνω του σαν να είναι κινητό. Μη τα μπερδεύεις λοιπόν.

 

Τα failure points μια συσκευής και βέβαια θα είναι τα ίδια στα 3/4 των περιπτώσεων όταν προσπαθεις με τον ίδιο τρόπο να τα ξεπεράσεις τι επιχείρημα είναι αυτό? 

Σημασία έχει ποια είναι τα failure points ή τον τρόπο με τον οποίο όλοι αυτοί φτάνουν τις συσκευές σε αυτά? Είναι σαν να μου λες αν χτυπήσω το κεφάλι μου στον τοίχο αυτό θα ανοίξει. Και βέβαια θα ανοίξει αφού το χτυπάς στον τοιχο. Το θέμα είναι πόσες φορές το χτυπησες μέχρι να το ανοίξεις, πόση φορά πήρες και τα συναφή. Το να σε δω σε βίντεο ότι το χτυπησες και άνοιξε χωρίς να μπορώ να δω πόσες φορές το ξαναχτυπησες πριν για να ανοιξει δεν αποδεικνύει κάτι.

Ξαναγράφω γιατί πρέπει πλέον να λέμε τα αυτονόητα? Και δεν είναι θέμα ότι είμαι υποψιασμένος ή το παίζω έξυπνος. Ούτε είμαι ο τυπικός Apple fan, ακούω Cook και βγάλω σπυράκια, βλέπω τις αυξήσεις και κράζω γιατί το line up το έχει κάνει σαν τα μούτρα του, την εταιρεία την έχει παρατημένη και κάθε χρονιά από τα τόσα προϊόντα ένα-δυο να αξίζουν πλέον. Οι YouTubers όμως έχουν τον χαβά τους και τα 3/4 έχουν χασει προ πολλού την αντικειμενικότητα τους. Έχουν καταντήσει διαφημιστές. Μπαίνεις να δεις review και ακούς το marketing υλικό της κάθε εταιρείας. Ειδικά αυτοί οι δυο που προανέφερα δεν έχουν προσφέρει τίποτα το αξιόλογο τόσα χρόνια που υπάρχουν.

 

2 ώρες πριν, billdanos είπε

It is a little disconcerting, but there’s probably no room for a renewed round of BendGate here; testing of older iPad Pro generations has also shown similar weakness. This bend test of the 2017 10.5-inch iPad Pro is very similar to the new iPad Pro.”

Άντε και του χρόνου πάλι! 😛 

Α και μη ξεχαστεί κανείς και βάλει το ipad του σαν μαξιλαράκι για να κάτσει κάπου γιατί στραβώνει ε! 

Δεν υπάρχουν αυτονόητα σε ο,τι έχει να κάνει με την Apple! Αυτά είναι λεπτομέρειες μπροστά στην "αγανάκτηση"! 😛 

Ontopic: Αν το πετύχει κανείς πουθενά στην Αθήνα, στείλτε ένα alert. Ένα 256gb dark ψάχνω. 

 

 Αν το πάρει πουθενά το μάτι μου θα σε ενημερώσω 11 ή 12.9 ψάχνεις?

Επεξ/σία από KrisDs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...