Προς το περιεχόμενο

iPhone 6s προβλημα


iLELE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα 6s αφορτιστο εδώ και 1,5 χρόνο ουσιαστικά αχρησιμοποίητο.Το έβαλα να φόρτιση χθες και αναβοσβήνει η οθόνη του μέχρι που με πέταξε στο iTunes.Οταν βγει από την φόρτιση σβήνει εντελώς.

Note : το pc το βλέπει και ζητάει επαναφορά  όταν πάει να γίνει λεει error 2006.Tα καλώδια κλπ είναι τα αυθεντικά.Τι παίζει μπαταρία η κάτι άλλο;

ευχαριστω πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ’ τη στιγμή που σου ζήτησε iTunes, το άφησες 2-3 ώρες να φορτίσει; Το error 2006 σχετίζεται με τα. USB connections. Δοκίμασε άλλη θύρα ή/και άλλο καλώδιο.

Αν δεν έχει κάποιο πρόβλημα και τελικά δουλέψει, θα άξιζε ίσως μια καινούργια original μπαταρία πριν το τέλος του χρόνου που την αλλάζουν με 39€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα το άφησα ναι όλο το βράδυ και ξανά τα ίδια σήμερα ,το δοκίμασα και με άλλο original καλώδιο αλλά και σε δυο υπολογιστές.Οποτε μάλλον αύριο πάει για μπαταρία 😊.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Καλύτερα iSystem, αν βολεύει γεωγραφικώς. 

Παίζει και όχι, ανάλογα με το πως αξιολογεί ο καθένας αυτό που έκανε η εταιρία παλιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 minutes ago, natural_sgf said:

Παίζει και όχι, ανάλογα με το πως αξιολογεί ο καθένας αυτό που έκανε η εταιρία παλιότερα.

Μια περίπτωση δεν μου λέει τίποτα. Απ' τις δικές μου και γνωστών εμπειρίες, η iSystem και η Document (είχε αναφερθεί, γι' αυτό δεν το έγραψα) είναι οι καλύτερες περιπτώσεις.
Στην υποδοχή της iStorm π.χ., δεν ξέρουν τις βασικές ρυθμίσεις τού iPhone και επίσης μου έχουν στείλει mail για προϊόν με "λάθος"τιμή στα 39 ευρώ αντί για 99 που μου είπαν όταν πήγα εκεί. Για κανέναν όμως απ' τους δύο λόγους δεν αντιπρότεινα την iSystem. Ο λόγος είναι ότι έχεις καλύτερη και πιο άμεση επαφή με το Service τους.
Εξάλλου, ακριβώς λόγω της ιστορίας που παρέθεσες, μπορεί να είναι ακόμα καλύτερο και προσεκτικότερο το μαγαζί. Εκτός αν το βλέπεις εκδικητικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Εξάλλου, ακριβώς λόγω της ιστορίας που παρέθεσες, μπορεί να είναι ακόμα καλύτερο και προσεκτικότερο το μαγαζί. Εκτός αν το βλέπεις εκδικητικά. 

Όχι, αλλά είναι ενδεικτικό του κράξιμου που έφαγαν που άλλαξαν όνομα/ branding.

Εγώ προτείνω πλέον document (δοκιμασμένο). iStorm δεν έχω ιδέα αλλά για να το λες, μαζί σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Έχεις τσεκάρει για αλλαγή μπαταρίας; Το κάνουν επιτόπου;  

Όχι, δεν έχει χρειαστεί. Γενικά προτείνω Document. Το λιγότερο κακό δηλαδή.

Μπορεί να τους πάρει ένα τηλέφωνο να ρωτήσει. Δε νομίζω να του πουν ψέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περάσω λέω για αρχή να δω τι θα πουν στην istorm έτσι και αλλιώς είναι στο δρόμο μου απλά και μόνο επειδή το κινητό είναι σε κατάσταση Καινούργιου μην τυχόν και έχει άλλο θέμα πέρα από την μπαταρία γιατί ειλικρινά δεν μπορώ ν καταλάβω τι παίζει.Φυσικα εάν ακούσω τρελή τιμή έχω πάει άλλου.Document που έχει Θεσσαλονίκη ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, iLELE είπε

Document που έχει Θεσσαλονίκη ρε παιδιά;

Πουθενά. Δεν είπες ότι είσαι Θεσσαλονίκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, iLELE said:

Φυσικα εάν ακούσω τρελή τιμή έχω πάει άλλου

Η τιμή είναι ίδια σε όλα τα επίσημα. 39 ευρώ. Το θέμα είναι να σου πουν αν το πρόβλημα είναι η μπαταρία και όχι κάτι άλλο, πριν δώσεις τα 39 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...