Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft «ξεπαγώνει» την κυκλοφορία του October 2018 Update των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, korakios είπε

Πιο σημαντικά νέα.

ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕ Η LTSC έκδοση που αντικαθιστά την και καλά LTSB (τσουρέκια στις ενημερώσεις ,με τα γνωστά σκάβω δίσκο και τερματίζω τη cpu ,τα έκανε τα καημένα )

Η συγκεκριμένη εκτός των πολύ λιγότερων updates (μόνο critical επιτέλους,αν και δεν κόβω όρκο με την MS) και λοιπά καλούδια (όχι office ,Windows Store, cortana,edge) πάλι θέλει κάποιες ρυθμίσεις στο privacy section . Θα την περάσω εντός ημερών σε virtual μιας και είμαι σε linux ,να δω πως τα πάει η αγία τριάδα :

antimalware service executable, telemetry, WIndows modules Installer

Οι υπόλοιποι απλά αγνοήστε.....

μια χαρα ειμαι με την ltsb σε 3 μηχανακια ,peace of mind κ ασε την c γιατι οσο τα αναβαθμιζανε τα  10ρια τοσο πιο bloated κ χαλια τα κανανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 λεπτά πριν, what_if είπε

μια χαρα ειμαι με την ltsb σε 3 μηχανακια ,peace of mind κ ασε την c γιατι οσο τα αναβαθμιζανε τα  10ρια τοσο πιο bloated κ χαλια τα κανανε

Μια απο τα ιδια κι εγω φιλε μου.. LTSB και άκρα του τάφου σιωπή... Αφου το παρακαλάω να κάνει καμια ενημέρωση και δεν θέλει με τίποτα!🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kawavn800 είπε

Καλησπέρα σας. Δυστυχώς  με την αναβάθμιση  αρχίζουν και εμφανίζονται  προβλήματα.  Quadro k2000 και παγώνει η οθόνη  χάνεται το  σήμα. Δεν κλείνει  ο υπολογιστής. Hp z620 2*2670 xeon  64 gb ram . Εάν  μπορεί κάποιος να βοηθήσει ευπρόσδεκτος. Παράγει  εργασία. 

Ναι ε; Με την φρέσκια κυκλοφορία 13 του μηνός; Για κάνε rollback και περίμενε την nvidia.

 

11 λεπτά πριν, imvrios είπε

Απροβλημάτιστη αναβάθμιση σε desktop σε 45 λεπτά και σε λιγότερο από 30 λεπτά στο notebook. Go Microsoft 👊

Βελτιωμένο start menu το πρώτο πράγμα που είδα αλλά το feature που με ενδιαφέρει να τεστάρω είναι το cloud clipboard.

Ναι ρε φίλε. Αμαν τόσα χρόνια πια. Βαρέθηκα το Ditto. Εν τω μεταξύ το KDE σε linux έχει αυτή τη δυνατότητα απο γεννησιμιού του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nammo είπε

Ναι ε; Με την φρέσκια κυκλοφορία 13 του μηνός; Για κάνε rollback και περίμενε την nvidia.

Ναι ρε φίλε. Αμαν τόσα χρόνια πια. Βαρέθηκα το Ditto. Εν τω μεταξύ το KDE σε linux έχει αυτή τη δυνατότητα απο γεννησιμιού του...

Και συ Ditto; Δε μπορώ να διανοηθώ εργασία στο pc χωρίς αυτό εδώ και χρόνια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει καταντήσει αηδία το forum, ο ένας με τα  XP ο άλλος με τα win 3.1 ο άλλος με το DOS. νομίζω ότι γράφουν εδώ μεσα 12χρονα....κάποια στιγμή πρέπει να τελειώσει αυτο το "αστείο". 

  • Like 7
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, what_if είπε

μια χαρα ειμαι με την ltsb σε 3 μηχανακια ,peace of mind κ ασε την c γιατι οσο τα αναβαθμιζανε τα  10ρια τοσο πιο bloated κ χαλια τα κανανε

Μα όσο κατάλαβα η C θα είναι όπως θα έπρεπε να είναι η Β ,όπως και ν έχει θα την περάσω σε virtual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 minutes ago, imvrios said:

...αλλά το feature που με ενδιαφέρει να τεστάρω είναι το cloud clipboard.

Ναι, κορυφαία δυνατότητα! Μην ξεχάσεις να κάνεις copy τα passwords σου στο cloud clipboard... 🤣

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, karamela693 είπε

Εγώ δουλεύω με Dos, τι Windows και πράσινα άλογα μου λέτε!!χαχα

Πράσσειν άλογα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, azuli είπε

Παιδια ειμαι με windows 98 τωρα αν και την ψαχνω να γυρισω στα windows 95.Σφαιρα πηγαιναν δεν τους ελειπε τιποτα.

Γεμισαν τα windows 98 με νεα features και τα κανανε σκ@τα,οταν κατι δουλευει δεν το πειραζουμε ρε ασχετοι εκει περα τοσες χιλιαδες προγραμματιστες που ασχολειστε,ασχετοι ολοι,δεν διαβαζετε λιγο comments insomnia να ξεστραβωθειτε.

 

Και ζεσταινομαι και δωρεαν με την CRT.

ΚΛΑΜΑ ΚΛΑΜΑ!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

σε λίγο θα ψάχνουμε στα τορρεντάδικα σπασμένο το "καλό" επαγγελματικο πρόγραμμα που απενεργοποιεί οριστικα τα updates. Το αυθεντικο θα κάνει κάνα 300άρι δολλάρια :lol: 

Ποιο τορρενταδικο ; Μας τα απεκλεισαν οι αριστεροι ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως κ αυτο το παντρεμα που παει να κανει με το κινητο μεσω wifi η microsoft δεν ξερω τι επιπτωσεις μπορει να προκαλεσει..(τυπου τρελες χρεωσεις απο καποια εφαρμογη που εχει περασει στο κινητο λογω καποιου κενου ασφαλειας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ZELOMOTH είπε

Μια απο τα ιδια κι εγω φιλε μου.. LTSB και άκρα του τάφου σιωπή... Αφου το παρακαλάω να κάνει καμια ενημέρωση και δεν θέλει με τίποτα!🤣

LTSC λέγεται πλέον νομίζω :P  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...