Προς το περιεχόμενο

Wind Router ZXHN H268N


TeoPatra

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Googlare το Realtek PCIe GbE Family Controller drivers και κανε download απο το site της realtek.Πριν το κάνεις,αφού βλέπω ότι πάλι σου βγάζει errors,κάνε κατάργηση από προσαρμογέα δικτύου,επανέκκινηση τον υπολογιστή.Έπειτα,μπες cmd με δικαιώματα διαχειριστή και κάνε ipconfig/flushdns  και netsh winsock reset.Μετά κατεβάζεις αυτό που σου είπα απο realtek και είσαι(μάλλον) κομπλέ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από realtek κατέβασα. Θα το κάνω και αυτό που λες αργότερα όταν θα είμαι στο pc. Πάντως ψαχνομαι για άλλο ρούτερ. Ας οψετε το vectoring που δεν παίζει αυτό που είχα πρίν και αγοραστικά έβαλα αυτό τον κουβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μετά από πολλά τηλέφωνα στη wind μου το δήλωσαν ως βλάβη,αλλά απ'ότι φαίνεται,βρέθηκε η λύση.Και γω το έχω υπό παρακολούθηση και εδώ και μια ώρα δεν έχει βγάλει κανένα error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από realtek κατέβασα. Θα το κάνω και αυτό που λες αργότερα όταν θα είμαι στο pc. Πάντως ψαχνομαι για άλλο ρούτερ. Ας οψετε το vectoring που δεν παίζει αυτό που είχα πρίν και αγοραστικά έβαλα αυτό τον κουβά.

Τι βλάβη δήλωσες και το δέχτηκαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά πήρα πάνω από 50 φορές,δεν ήξεραν τίποτα και δήλωσα να στείλουν τεχνικό(έπεσα σε φιλότιμο εκπρόσωπο) και μου είπε οκ.Πάντως αυτά που σου πρότεινα λύνουν προς το παρόν το πρόβλημα.Μακάρι να δουλέψει και σε σένα γιατί και γω δε τη πάλευα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@infin1tyGR για ποιό λόγο όμως είχαμε συνεχείς αποσυνδέσεις μέσω ethernet?Και σε online gaming χάνει επικοινωνία με server και κατά το φόρτωμα σελίδων.Οι αποσυνδέσεις κρατάνε για 5-6 δευτερόλεπτα και μετά στο log management έβγαζε αυτά τα σφάλματα.

Επεξ/σία από tasinho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, infin1tyGR είπε

Παιδιά, αυτά τα errors είναι για το web interface του router. Μην τους δίνετε καμία σημασία, δεν υποδηλώνουν πρόβλημα στη γραμμή.

Και ομως ειναι προβλημα γραμμης. Τις ωρες/ημερες που ειναι τα  σφαλματα στο log  ,οντως ειχα διακοπες. Τσεκαρισμενο με τη wind.

Παντως το ρουτερ ειναι μαπα. Ουτε backup δεν μπορω να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, tasinho είπε

Εγώ πλέον 1-2 errors στη γραμμή,αλλά καμία αποσύνδεση.

Καλο αυτο.Σημερα διαπιστωσα κατι τελειως κουφο, δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει.

Συνδεσα με καλωδιο ενα λαπτοπ και δεν  εκανε συνδεση παρα μονο με  ρεσταρτ του ρουτερ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα στο λαπτοπ συνδεόταν κανονικά,ίσως όμως να οφειλόταν και στα πολλαπλά restart που είχα κάνει.Κάνε ξανά απ΄την αρχή αυτά που σου είπα και θα είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, tasinho είπε

Εμένα στο λαπτοπ συνδεόταν κανονικά,ίσως όμως να οφειλόταν και στα πολλαπλά restart που είχα κάνει.Κάνε ξανά απ΄την αρχή αυτά που σου είπα και θα είσαι κομπλέ.

Μα καθε φορα που θα βαζω κατι με καλωδιο θα πρεπει να κανω απο την αρχη αυτα που ειπες?

Με τα dns τελικα κατι παιζει , εχω την εντυπωση οτι οποια dns και να βαλουμε εχει σεταρισμενα τα δικα του (dns wind).Το δοκιμασα με στα γνωστα απο την απαγορευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...