Προς το περιεχόμενο

Η&Μ - Zara


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 ώρες πριν, mindreader είπε

Να διευκρινησουμε οτι λεμε για την H&M...

Οντως, εντελως tragic ομως....

Ε προφανώς η εταιρεία κούριερ είναι ξεχωριστή εταιρεία, αλλά δε γίνεται η h and m να μη συνεργάζεται με μια καλή εταιρία αλλά με μια τελείως πρόχειρη και χωρίς οργάνωση και όνομα , μόνο και μόνο γιατί είναι πιο φθηνή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Alessionew είπε

Ε προφανώς η εταιρεία κούριερ είναι ξεχωριστή εταιρεία, αλλά δε γίνεται η h and m να μη συνεργάζεται με μια καλή εταιρία αλλά με μια τελείως πρόχειρη και χωρίς οργάνωση και όνομα , μόνο και μόνο γιατί είναι πιο φθηνή 

Ειναι μια ονοματι contex ή καπως ετσι απο Θεσσαλονικη, και αυτη μετα τα διαβιβαζει στην acs, αφου η εν λογω courier δεν εχει πανελλαδικο δικτυο. Θα μπορουσε να τα δινει κατευθειαν acs, να σου δινει και το tracking number, και να τελειωνει το θεμα. Οχι να πρεπει να παρεις εσυ τηλεφωνο την 'δε με ξερει η μανα μου' courier, για να σου δωσει το tracking της acs, ωστε να μπορεις σαν ανθρωπος να δεις που βρισκεται η παραγγελια σου...

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου θυμιζετε με τις εκπτωσεις(περιοδοι εκπτωσεων) στα H&M και Zara τι ισχυει;

Αν θυμαμαι καλα, απο Zara:
- Βαζει κανονικα εκπτωσεις
- Γινεται χαμος τις δυο-τρεις πρωτες μερες, και τα ξεπουλαει σχεδον ολα(σπασμενα νουμερα μονο μετα)
- Εχει εκπτωσεις και στο online καταστημα, κανονικοτατα

Ετσι ειναι ακομη στο zara, ή αλλαξε κατι;


Στο H&M?

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε τα ζαρα ειχαν ας το πουμε ποιοτικα ρουχα.Οταν σταματησαν να εχουν  και παραλληλα δεν εβρισκα και κατι να μ αρεσει σταματησα και εγω να αγοραζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2018 στις 12:30 ΜΜ, *nenya* είπε

Για πείτε και οι κορασίδες που επιλέγετε κομμάτια απ'τα Zara....τα βρίσκετε κολακευτικά πάνω στο σώμα σας; Έχω απογοητευτεί απ'τα Zara 😕 πέρα από κάτι πολύ basic/plain μπλουζάκια, όλα τ'άλλα τα βρίσκω πολύ τετραγωνισμένα ή πέφτουν στο σώμα σαν σακιά, πχ κάτι εντελώς ατσούμπαλα φορέματα, σακάκια σε περίεργη γραμμή κλπ.

Η αδερφή μου και μια φίλη μου που αγοράζουν από Zara, μια χαρά τους έρχονται. Η πλάκα είναι πως η φίλη μου παρόλο που είναι υπερβολικά αδύνατη, πολλές φορές βρίσκει νούμερα που της είναι πολύ μικρά!!

Εγώ έχω δυο θεματάκια με τα ρούχα της αλυσίδας zara. Μου φαίνονται αρκετά 'νεανικά' τα σχέδια του τον τελευταίο χρόνο. Στα ποστς βλέπω πως δεν είμαι ο μόνος με την ίδια άποψη.

Το άλλο μου θέμα είναι η αντοχή . Ένα μπουφάν , που το πλήρωσα σχετικά ακριβό, σε ένα χρόνο χάλασε το φερμουάρ. Ένα πουκάμισο , επίσης ακριβό, τσαλακώνει εύκολα μετά από ελάχιστες πλύσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/11/2018 στις 11:44 ΠΜ, mindreader είπε

Πανω σε αυτο που λες, εχω αναμικτες εντυπωσεις.
Πχ φοραω L(arge) στα πιο πολλα, πουκαμισα, μπλουζες, κλπ
Ε, ενα πουκαμισο L μπορει να ειναι μια χαρα πανω μου, και να ξαναγορασω L και να μου ειναι στενο!
Εγω γι'αυτο εχω περιορισει τις ηλεκτρονικες αγορες σε αυτα, και περιμενω ποτε θα βρω χρονο να παω σε καταστημα, να τα βαλω στο δοκιμαστηριο. Εκει δεν μπορει να γινει λαθος!

Για H&M τουλάχιστον παίζει ρόλο και η γραμμή. Πχ αν είναι slimfit μπορεί να θες large και είναι regular να θες medium.

 

Γενικά πάντα ρίχνω μια ματιά, ειδικά h&m όταν έχουν εκπτώσεις και πετυχαίνω ρούχα σε πολύ χαμηλές τιμές. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, mindreader είπε

Ειναι μια ονοματι contex ή καπως ετσι απο Θεσσαλονικη, και αυτη μετα τα διαβιβαζει στην acs, αφου η εν λογω courier δεν εχει πανελλαδικο δικτυο. Θα μπορουσε να τα δινει κατευθειαν acs, να σου δινει και το tracking number, και να τελειωνει το θεμα. Οχι να πρεπει να παρεις εσυ τηλεφωνο την 'δε με ξερει η μανα μου' courier, για να σου δωσει το tracking της acs, ωστε να μπορεις σαν ανθρωπος να δεις που βρισκεται η παραγγελια σου...

Εντός Θεσσαλονίκης τα στέλνει αυτή (econt) δεν τα δίνει σε άλλη εταιρεία. Και τα μειλ που στέλνει τα στέλνει στα βουλγαρικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mindreader είπε

Τα easy iron-πουκαμισα εχω παρει, του H&M, τι υποτιθεται οτι ειναι; 'Ευκολα' στο σιδερωμα;

Έχω κι εγώ δύο τέτοια, ίσως σιδερώνονται λίγο πιο εύκολα, ίσως είναι και η ιδέα μου.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η γλωσσα απο που αλλαζει στο site του H&M? Δεν εχω προβλημα με τα αγγλικα, αλλα καλυτερα να βλεπω κατι που ειναι customized για Ελλαδα. Αν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Η & Μ:

Πολυ καλες τιμες σε polo t-shirts, ωραιο design, και καλη ποιοτητα.
Με 10 ευρω το ενα, απλως αψογα!!!! Πριν λιγες μερες αγορασα αρκετα.

Να φανταστειτε οτι πηγα σε κινεζικο για να παρω ενα απλο polo t-shirt για πολυ unofficial χρησεις, και ειχα πληρωσει 15 ευρω!!!!

Ευχαριστημενος ως ωρας απο αγορες στο H&M. Εχω παρει πουκαμισα, κοντομανικες, παντελονια, φουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν εχει, εχει κανενας αντρας αγορασει, λεπτα υφασματινα παντελονια για καλοκαιρινη χρηση, απο τα H&M?

Τελευταια φορα που πηγα(αρχες Ιουνη), θυμαμαι μονο τζην να ειχε, και καποια πιο σοβαρα (πχ για συνδυασμο με σακακι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 27/6/2019 στις 11:54 ΠΜ, mindreader είπε

Ξερει κανεις αν εχει, εχει κανενας αντρας αγορασει, λεπτα υφασματινα παντελονια για καλοκαιρινη χρηση, απο τα H&M?

Τελευταια φορα που πηγα(αρχες Ιουνη), θυμαμαι μονο τζην να ειχε, και καποια πιο σοβαρα (πχ για συνδυασμο με σακακι).

Μπορεσα και περασα πριν λιγες μερες, αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι περιοδος εκπτωσεων. Ενας πωλητης που ρωτησα, μου ειπε οτι ειχαν, αλλα δεν ειχε μεινει ουτε ενα για δειγμα...τα πηραν ολα... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

----

Πότε αλλαζουν σεζον στα ρουχα στα εν λογω μαγαζια; Βεβαια με ενδιαφερει για 'χειμωνιατικα', γιατι ετσι κι αλλιως ανοιξη-φθινοπωρο εχουν συρρικνωθει πολυ ως εποχες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...