Προς το περιεχόμενο

Η&Μ - Zara


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Twoface είπε

Γιατί απαραίτητα Η&Μ - Zara ;

Για οσους προτιμανε να ψωνιζουν απο αυτες τις αλυσιδες ενδυσης! Δεν υποχρεωσε κανεις κανεναν, ουτε να του αρεσουν τα ρουχα τους, ουτε να ψωνισει απο εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mindreader είπε

Για οσους προτιμανε να ψωνιζουν απο αυτες τις αλυσιδες ενδυσης! Δεν υποχρεωσε κανεις κανεναν, ουτε να του αρεσουν τα ρουχα τους, ουτε να ψωνισει απο εκει!

Μια απλή ερώτηση έκανα. 

Καλή τύχη....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ο,τι Zara εχω πάρει ήταν στραβοραμένο και μου έβγαζε την πίστη στο σιδέρωμα, οπότε πλέον ούτε απ' έξω...

στα Η&Μ κατά καιρούς βρίσκω διάφορα πράγματα... κυρίως υφασμάτινα παντελόνια, μπλουζάκια polo για καθημερινή χρήση στη δουλειά κτλ, σε νορμάλ τιμές και με καλή γραμμή/εφαρμογή...

Επεξ/σία από kon1to
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kon1to είπε

ο,τι Zara εχω πάρει ήταν στραβοραμένο και μου έβγαζε την πίστη στο σιδέρωμα, οπότε πλέον ούτε απ' έξω...

στα Η&Μ κατά καιρούς βρίσκω διάφορα πράγματα... κυρίως υφασμάτινα παντελόνια, μπλουζάκια polo για καθημερινή χρήση στη δουλειά κτλ, σε νορμάλ τιμές και με καλή γραμμή/εφαρμογή...

Zara επαιρνα πιο πολυ παλια... βεβαια εχω ακομη αρκετα ρουχα στην γκαρνταρομπα, και σε γενικες γραμμες ειναι καλα. Εχει τυχει ομως και να αγορασω φουτερακι, που 'ξεβαψε' μετα απο λιγα πλυσιματα! Δεν πιστευα στα ματια μου...

Στα H&M ψωνιζω τα τελευταια χρονια. Δεν μου εχει τυχει 'κακο' κομματι. Οι τιμες ειναι πολυ καλες, και μου αρεσουν και τα σχεδια τους.

Ο βασικος λογος αγορας συνηθως απο αυτα τα καταστηματα, ειναι το τρομερο value for money.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γνωριζει κανεις κανενα καταστημα zara ή H&M που να ειχε ανοιξει απο την αλυσιδα, και για καποιο λογο να εκλεισε; Κλεινουν καταστηματα, ή μονο επεκτεινονται και ανοιγουν νέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mindreader είπε

Γνωριζει κανεις κανενα καταστημα zara ή H&M που να ειχε ανοιξει απο την αλυσιδα, και για καποιο λογο να εκλεισε; Κλεινουν καταστηματα, ή μονο επεκτεινονται και ανοιγουν νέα;

Αν το ρωτας για το αν πανε καλα απο θεμα πωλησεων κλπ., πετανε, δες αυτο το αρθρο:
https://www.capital.gr/epixeiriseis/3373364/sta-xeria-tis-zara-to-elliniko-lianemporio
(δεν αναφερει ωστοσο για h&m, αλλα για zara και λοιπες εταιριες της inditex)

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ρεkλα είπε

Αν το ρωτας για το αν πανε καλα απο θεμα πωλησεων κλπ., πετανε, δες αυτο το αρθρο:
https://www.capital.gr/epixeiriseis/3373364/sta-xeria-tis-zara-to-elliniko-lianemporio
(δεν αναφερει ωστοσο για h&m, αλλα για zara και λοιπες εταιριες της inditex)

Ευχαριστώ! Οποτε οπως φαινεται, οχι δεν κλεινει τιποτε απο καταστηματα του δικτυου τους, αλλα σαρωνουν την αγορά, και διαρκως επεκτεινονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει ασχοληθει κανεις με ανδρικα παντελονια στα H&M?

Πηγα πριν λιγες μερες σε καταστημα, και πρεπει να ειχε καμια 200αρια παντελονια skinny! Και καμια 50αρια slim! Straight line ουτε για δειγμα.
15-20 ετων ειναι το ανδρικο target group που εχουν;
Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι αναλογο, ή απλα ετυχε;

Παντως εστειλα mail με παραπονα, και αφου με ευχαριστησαν, μου ειπαν οτι θα το εξετασουν, και εκτιμουν που τους επεσημανα το προβλημα, και θα το ελεγξουν. Προφανως μπορουν ηλεκτρονικα να δουν τι ειδους παντελονια εχει σε διαθεσιμοτητα το εν λογω καταστημα. Αν ειναι καμια μλκια στις παραγγελιες του καταστηματος, ας παρουν κανενα κεφαλι! Δεν μπορει να εχει ενα καταστημα ενα μονο ειδος παντελονιων, και τιποτε αλλο!!!! Καποιος κατι κανει λαθος!
Μου φαινεται αφυσικο/μη φυσιολογικο, το 99% των παντελονιων, να ειναι ολα skinny!

 

Επεξ/σία από mindreader
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mindreader είπε

Εχει ασχοληθει κανεις με ανδρικα παντελονια στα H&M?

Πηγα πριν λιγες μερες σε καταστημα, και πρεπει να ειχε καμια 200αρια παντελονια skinny! Και καμια 50αρια slim! Straight line ουτε για δειγμα.
15-20 ετων ειναι το ανδρικο target group που εχουν;
Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι αναλογο, ή απλα ετυχε;

Παντως εστειλα mail με παραπονα, και αφου με ευχαριστησαν, μου ειπαν οτι θα το εξετασουν, και εκτιμουν που τους επεσημανα το προβλημα, και θα το ελεγξουν. Προφανως μπορουν ηλεκτρονικα να δουν τι ειδους παντελονια εχει σε διαθεσιμοτητα το εν λογω καταστημα. Αν ειναι καμια μλκια στις παραγγελιες του καταστηματος, ας παρουν κανενα κεφαλι! Δεν μπορει να εχει ενα καταστημα ενα μονο ειδος παντελονιων, και τιποτε αλλο!!!! Καποιος κατι κανει λαθος!
Μου φαινεται αφυσικο/μη φυσιολογικο, το 99% των παντελονιων, να ειναι ολα skinny!

Στο κόσμος στη Θεσσαλονίκη ισχύει αυτό. Το 99% είναι skinny και αν υπάρχει straight line ή θα είναι τεράστιο νούμερο ή πολύ μικρό.... 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mylo είπε

Στο κόσμος στη Θεσσαλονίκη ισχύει αυτό. Το 99% είναι skinny και αν υπάρχει straight line ή θα είναι τεράστιο νούμερο ή πολύ μικρό.... 

Πανε να το κανουν και με τα πουκαμισα ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Διαθεσιμότητα προϊοντων-κωδικών στα H&M, καταστήματα - site

Ξερεις μηπως κανεις, τι παιζει με τους κωδικους προιοντων, γενικοτερα με τη διαθεσιμοτητα ρουχων, στην εξης βάση:
Το site εχει τα παντα ολα απο κωδικους τους,
ή παιζει στο καταστημα να βρεις και ρουχα που δεν δειχνουν/εχουν στο site τους;

Αν παω σε καταστημα, το πολυ πολυ να δω καποια απο οσα ειδα στο site,
ή μπορει να δω και ειδη που για καποιο λογο δεν τα δειχνει στο site?

Το λεω γιατι θελω να κοιταξω για μπουφαν, αλλα δεν με ενθουσιασε καποιο απο οσα ειδα στο site.
Αραγε στο καταστημα μπορω να δω ισως και καποια που δεν υπαρχουν στο site,
ή αφου δεν το εχει στο site, αποκλειεται να το βρω σε καταστημα;

Υπαρχουν ρουχα που ενω τα εχει στα καταστηματα, δεν τα δειχνει διαθεσιμα στο site?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα καταστήματα fast fashion που είναι τα H&M, Zara κτλ, έχουν 52 "κολεξιόν". Όσες δηλαδή και οι εβδομάδες του χρόνου. Κάθε βδομάδα, έχουν διαφορετικά ρούχα. Οπότε πολύ πιθανό να βρεις μπουφάν που δεν έχει στο site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, Pintsie said:

Στα καταστήματα fast fashion που είναι τα H&M, Zara κτλ, έχουν 52 "κολεξιόν". Όσες δηλαδή και οι εβδομάδες του χρόνου. Κάθε βδομάδα, έχουν διαφορετικά ρούχα. Οπότε πολύ πιθανό να βρεις μπουφάν που δεν έχει στο site.

Υ.Γ: Αναφέρει ενδιαφέροντα πράγματα για το fast fashion.

Επεξ/σία από VonLoutsos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...