Προς το περιεχόμενο

Η&Μ - Zara


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, mary είπε

Ρε παιδιά τι εννοείτε με το "τζιν κρατάει μια 5ετια";

Κάθε μέρα, όλη μέρα το φοράτε;

Έχω παντελόνια & σορτσάκια από H&m που τα φοράω τουλάχιστον 6-7 χρόνια.

Σωστη παρατηρηση. Προφανως το εναλλασσεις με αλλα. Βγαζει και 10ετια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 hours ago, *nenya* said:

Ειναι και αναλογα ποσα ρουχα εχει ο καθενας μας στην ντουλαπα του και ποσο συχνα φοράει το καθενα.

Απο Zara οντως μου εχουν κρατησει περισσότερο καιρο πάντως σε συγκριση με H&M. Περισσότερο με ενοχλει που πετυχαινω συχνα να εχουν στραβες ραφες, απορω πως τα πουλάνε μερικα. 

Όσον αφορά την τελευταία πρόταση η απάντηση είναι: "είναι φθηνά" 

Ευτυχώς είμαι της άποψης "ότι πληρώνεις παίρνεις" (αναφέρομαι σε ένδυση/υπόδηση)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πρωτοήρθε η zara Ελλάδα, τα ρούχα τους ήταν πολύ ποιοτικά παρόλο που ήταν τα φθηνότερα στην αγορά.

Έχουμε μπουφάν και σακάκια,  που είναι σε άριστη κατάσταση παρόλο που έχουν φορεθεί και πλυθεί πάρα πολύ!

Αλλά αυτό κράτησε για μια δεκαετία. Μετά κάθε χρόνο και χειρότερα και από ποιότητα και από σχεδίαση!

Αλλά νομίζω ότι είναι γενικό το πρόβλημα. Όσο πιο καταναλωτικοί γινόμαστε τόσο πιο φτηνιάρικα γίνονται κάποια προϊόντα, χωρίς όμως να είναι πάντα και φτηνά στην τιμή!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2021 στις 11:31 ΜΜ, mary είπε

Ρε παιδιά τι εννοείτε με το "τζιν κρατάει μια 5ετια";

Κάθε μέρα, όλη μέρα το φοράτε;

Έχω παντελόνια & σορτσάκια από H&m που τα φοράω τουλάχιστον 6-7 χρόνια.

εγω δεν μπορω να εχω πολλά ρουχα, τζιν φοραω σχεδον καθε μέρα οπότε αν έχω 3-4 καποια που με βολευουν μπορεί να τα βαλω 2-3 φορές τη βδομάδα. επίσης τα γυναικεία συνηθως επειδη είναι και πιο φτηνά δεν είναι τόσο ανθεκτικά όσο τα αντρικά. εχω και τζιν λευκο diesel 15 χρόνια και είναι σαν καινούριο αλλά το φοράω 10 φορές το χρόνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλοκαιρινα ρουχα στο h&m, που κοιταζω τα λινκς τους απο τον Μαιο, απο τον Μαιο μεχρι σημερα, γραφουν οτι ειναι μεν 'εκτος αποθεματος', αλλα επισης οτι 'ερχεται συντομα'. Μονο, που οπως ειπα μιλαμε για καλοκαιρινα, και ηδη εφυγε ο πρωτος μηνας του καλοκαιριου. Δηλαδη ποσο 'συντομα' θα ερθουν τα καλοκαιρινα που 'ερχονται συντομα'; Το φθινοπωρο με τα πρωτοβροχια; Σε ερωτηση προς το helpdesk, δεν ειχαν καν οι ιδιοι μια απαντηση να μου δωσουν...

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Το zara παντως στο site, βγαζει εκπτωσεις, οταν ειναι περιοδοι εκπτωσεων, είτε οι καθιερωμενες οπως χειμωνα-καλοκαιρι, είτε ακομη και τωρα πχ που ειναι οι πιο 'νεες' ενδιαμεσες εκπτωσεις.

Στο H&M δεν εχω δει ποτε στο site να βγαζουν μαζικα σε εκπτωσεις, οπως στο site του zara.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σε προσφατη παραγγελια μου απο zara, online, απο τα δυο προιοντα της παραγγελιας, το ενα ηταν εντελως λαθος! Λαθος ρουχο!

Φυσικα το επεστρεψα, κανενα προβλημα, μου πιστωθηκαν τα χρηματα. Ομως, εγω δεν καταφερα να παρω το ρουχο που ηθελα, απο δικο τους λαθος.

Ποσο συχνα σας εχουν τυχει τετοια λαθη εκ μερους τους; Εχετε παρατηρησει κατι σε αυτα, πχ ποτε συνηθως συμβαινουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
15 ώρες πριν, Link83 είπε

Προσωπικα εχω παραγγειλει πολλες φορες και ποτε δεν εχουν κανει λαθος. 

Τουλαχιστον σε μενα, μπορει να ηρθε λαθος ρουχο, αλλα πηγε η καλα η 'επιστροφη', εντος λιγων ημερων χωρις αλλο προβλημα, μου πιστωθηκαν τα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/12/2021 στις 8:29 ΜΜ, mindreader είπε

Σε προσφατη παραγγελια μου απο zara, online, απο τα δυο προιοντα της παραγγελιας, το ενα ηταν εντελως λαθος! Λαθος ρουχο!

Φυσικα το επεστρεψα, κανενα προβλημα, μου πιστωθηκαν τα χρηματα. Ομως, εγω δεν καταφερα να παρω το ρουχο που ηθελα, απο δικο τους λαθος.

Ποσο συχνα σας εχουν τυχει τετοια λαθη εκ μερους τους; Εχετε παρατηρησει κατι σε αυτα, πχ ποτε συνηθως συμβαινουν;

Κακώς το θέτεις βάσει καταστήματος. Έχει να κάνει καθαρά με τον υπάλληλο. Πάνω σε φόρτο εργασίας, μπορεί να γίνει η στραβή. Συμβαίνουν αυτά. Το πιο σημαντικό είναι να αναγνωρίζουν το λάθος τους, και όλα να πηγαίνουν καλά με την επιστροφή των χρημάτων και την κάλυψη των εξόδων στην επιστροφή τού ρούχου + την αποστολή αυτού που ήθελε αρχικά ο πελάτης. Κρίμα μόνο για την περίπτωση που εξαντληθεί αυτό που θέλαμε, όπως έγινε με σένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 8/1/2022 στις 12:52 ΠΜ, Link83 είπε

Προσωπικα εχω παραγγειλει πολλες φορες και ποτε δεν εχουν κανει λαθος. 

Κ γω έχω παραγγείλει πολλές φορές ποτέ λάθος αλλά πραγματικά πρέπει να κάνεις δέηση στο ζαρα για να σου κάνει το νούμερο που παραγγείλει.εγω έχω πρόβλημα με τα τζιν κ παραγγέλνω δύο νούμερα για να Μ κάνει ένα κ το άλλο να το επιτρέψω.μπορει να φοράω 38 κ σε άλλο στιλ τζιν το 38 να μην ανεβαίνει ούτε μεχρι το γόνατο.ευτυχως που η αλλαγή γίνεται σε όποιο κατάστημα μας εξυπηρετεί!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

SEASONS!

Αν εχει παρατηρησει κανεις, ας πει.

Στα eshop τους - στις σελιδες τους (οχι στο καταστημα!), εχει παρατηρησει κανεις, αν πχ εχουν διαθεσιμα ρουχα και άλλης εποχης περα απο την τρεχουσα;

Πχ το καλοκαιρι να υπαρχουν διαθεσιμα χειμωνιατικα μπουφαν για αγορα απο το site.

Γιατι πχ μου εχει κανει εντυπωση, οτι ολο το χειμωνα κανονικα ειχε πληρη γκαμα απο κοντομανικες κλπ (για μαγιω δεν ειδα!!!).

Αρα, πχ και το καλοκαιρι, μπορει να εχει χειμωνιατικα - βαρια ρουχα για αγορα απο το site, σε zara / H&M;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

δυο παντελονια με πλαινες τσεπες, απο 4 που αγορασα ξυλωθηκε το φερμουαρ, στην τριτη φορά που τα φορεσα.
Οσο παλει και χειρότερη γινεται η ποιοτητα των zara

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...