Προς το περιεχόμενο

Sapphire Radeon RX 580 NITRO+ Special Edition 8GB - Blue @amazon.co.uk 222€


giannakp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mpokwsths είπε

Καλύτερο σύστημα ψύξης σίγουρα δεν έχει. Καλύτερη ποιότητα τσιπ μπορεί. Πες μας ASIC quality (GPU-Z --> Advanced).

Ξέρω που είναι :P 

Έχω την εντύπωση πως έχουν το ίδιο σύστημα ψύξης πάντως. 

 

http://sapphirenitro.sapphiretech.com/en/580-le.html (Limited) 

 

http://sapphirenitro.sapphiretech.com/en/580-SE.html  (Special)

Μπες βρες διαφορές.

ΥΓ. Έχει και samsung chip η δικιά μου. 

Screenshot_3.png

Επεξ/σία από HateMe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 226
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

8 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Όντως, έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα από όσους έχουν γράψει εδώ μέσα.

Την είχα πάρει από caseking.de την συγκεκριμένη στα 250 ευρώ προσφορά (350 είχε τότε πριν 1 χρόνο) 

Βγήκε πολύ καλή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια παιζω τωρα ενα παιχνιδι και ενω πιανω 80 fps μολις πεθανω και ξαναμπω να παιξω πιανω 10-20 fps . χωρις να εχω πειραξει κατι . καμια ιδεα τι μπορει να φταει ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

6 ώρες πριν, Daily_Commuter είπε

Δοκιμάζεις απεγκατάσταση οδηγών (νέων και πιθανά υπολείμματα παλιών) με driver sweeper - σε safe mode πάντα - επανεγκατάσταση τελευταίων οδηγών (όχι τους beta) και ξαναδοκιμάζεις.

Αν ξανακρασάρει στους 75 βαθμούς ή γενικά έχει παρόμοια συμπεριφορά ξεκινάς διαδικασία επιστροφής της στο amazon με claim μέσω chat. Είναι πολύ εύκολο να το κάνεις. :)  

(πατάς το κουμπάκι return or replace items στην παραγγελία σου και ακολουθείς τα βήματα). :) 

μετα απο ωρες  αλλαξα ρυθμισεις απο το προγραμμα τις amd  να δουλευουν τα φανακια της καρτας πιο πολυ (ψιλο κατεβασα το χρονισμο της καρτας , εβαλα τα φανακια να δουλεουν 70% στους 52 βαθμους και 100% αν παει 70 ...και απλα δεν ανεβαζει πιο πανω απο 61-63 σε full load με αποτελεσμα ολα να ειναι μια χαρα !  τωρα καλο ειναι κακο ειναι αυτο.δεν ξερω! ειδικα αν οπως δειχνει δουλευει ρολοι ... η αν  πρεπει να κανω επιστροφη

Επεξ/σία από NIKOSKURT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NIKOSKURT είπε

μετα απο ωρες  αλλαξα ρυθμισεις απο το προγραμμα τις amd  να δουλευουν τα φανακια της καρτας πιο πολυ (ψιλο κατεβασα το χρονισμο της καρτας , εβαλα τα φανακια να δουλεουν 70% στους 52 βαθμους και 100% αν παει 70 ...και απλα δεν ανεβαζει πιο πανω απο 61-63 σε full load με αποτελεσμα ολα να ειναι μια χαρα !  τωρα καλο ειναι κακο ειναι αυτο.δεν ξερω! ειδικα αν οπως δειχνει δουλευει ρολοι ... η αν  πρεπει να κανω επιστροφη

Ελικόπτερο δηλαδή την έκανες... Δεν σε ενοχλεί ο μεγάλος θόρυβος; Καλό σύστημα ψύξης έχει, αθόρυβο δεν το λες σε καμία περίπτωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, dimoskoutr είπε

Ελικόπτερο δηλαδή την έκανες... Δεν σε ενοχλεί ο μεγάλος θόρυβος; Καλό σύστημα ψύξης έχει, αθόρυβο δεν το λες σε καμία περίπτωση...

Και εγώ το ίδιο κάνω. Μέχρι 55 βαθμούς 70% μετά μέχρι τους 60 πάει στο 100%. Ούτως ή άλλως σε αυτούς τους βαθμούς θα παίζω κάποιο παιχνίδι οπότε δεν με απασχολεί ο θόρυβος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατί να μην το κάνεις αφού η ψύξη της έχει αυτή την δυνατότητα. Πότε δεν άφηνα το hw μου να περνάει τους 70, στο 65-67 τρέχει η καρτα max load, το ίδιο και ο cpu μετα από βαρβάτο oc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, NIKOSKURT είπε

μετα απο ωρες  αλλαξα ρυθμισεις απο το προγραμμα τις amd  να δουλευουν τα φανακια της καρτας πιο πολυ (ψιλο κατεβασα το χρονισμο της καρτας , εβαλα τα φανακια να δουλεουν 70% στους 52 βαθμους και 100% αν παει 70 ...και απλα δεν ανεβαζει πιο πανω απο 61-63 σε full load με αποτελεσμα ολα να ειναι μια χαρα !  τωρα καλο ειναι κακο ειναι αυτο.δεν ξερω! ειδικα αν οπως δειχνει δουλευει ρολοι ... η αν  πρεπει να κανω επιστροφη

Εγω εχω βαλει απο το wattman να δουλευει η καρτα απο 60-70 βαθμους και με full gaming και κακο εξαερισμο ( εχω το παλιο συστημα ακομα ) δεν παει η καρτα πανω απο 64 βαθμους

Αλλα και πριν κανω αυτες τις ρυθμισεις δουλευε κανονικα στους 75 και  λιγο παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iakoboss7 είπε

η καρτα λειτουργει μια χαρα σουπερ ουαο στους 75, δεν υπαρχει λογος να την τρεχεις τοσο χαμηλα.

 

1 ώρα πριν, giannis808 είπε

Και γιατί να μην το κάνεις αφού η ψύξη της έχει αυτή την δυνατότητα. Πότε δεν άφηνα το hw μου να περνάει τους 70, στο 65-67 τρέχει η καρτα max load, το ίδιο και ο cpu μετα από βαρβάτο oc 

 

Ειναι καλυτερα να δουλευουν τα fans σε range 40-80% ( συνηθως κοντα στο 70% ) και να εχεις μια θερμοκρασια 60-65 βαθμους ή να δουλευουν πιο χαλαρα και να εχεις 75 βαθμους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ωρες χθες full load η καρτα .. δεν πηγε πανω απο 60+ ωστε να γινουν ενοχλητικα τα φανακια.. δουλευαν γυρω στο 60-70%!
και το θεμα ειναι οτι δεν  κρασαρω πλεον!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...