Προς το περιεχόμενο

Smartphone 5.0'' με 39,90€ ( Wiko ) στο you.gr


iosif1980

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Οποτε ας πληρωσουν να παρουν ενα εξαιρετικο future phone.

Αυτο δεν κανει σωστα ουτε αυτη την δουλεια μιας και θελει πολυ πιο συχνη φορτιση απο το future phone. Δεν κανει για τιποτε αλλο απο τηλεφωνικες κλησεις! Οποτε ειναι απλα πεταμα χρηματων. Τι να λεμε τωρα.

Παρακαλω να μου εξηγησεις τι αλλο μπορει να κανει το συγκεκριμενο ΣΗΜΕΡΑ εκτος απο κλήσεις.

Για πες μου ενα future phone με μεγαλυτερη οθονη, καλυτερη καμερα και σε καλυτερη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

8 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Οποτε ας πληρωσουν να παρουν ενα εξαιρετικο future phone.

Αυτο δεν κανει σωστα ουτε αυτη την δουλεια μιας και θελει πολυ πιο συχνη φορτιση απο το future phone. Δεν κανει για τιποτε αλλο απο τηλεφωνικες κλησεις! Οποτε ειναι απλα πεταμα χρηματων. Τι να λεμε τωρα.

Παρακαλω να μου εξηγησεις τι αλλο μπορει να κανει το συγκεκριμενο ΣΗΜΕΡΑ εκτος απο κλήσεις.

Δωστε αλλα 20€ και αγοραστε με 65€ κατι που τουλαχιστον οντως ειναι Smartphone.

https://www.banggood.com/NUU-Mobile-X5-Fingerprint-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-MT6750T-1_5GHz-Octa-core-4G-Smartphone-p-1370792.html?utm_source=emarsys&utm_medium=Mail_Point01_email&utm_campaign=newsletteremarsys&utm_content=Gakki&sc_src=email_3329138&sc_eh=d9b0ec810327a2d61&sc_llid=220459&sc_lid=131229765&sc_uid=1aEiCAHByD&ID=233&cur_warehouse=HK

Απο το να ΠΕΤΑΞΩ 45€ (με την αποστολη) καλυτερα να δωσω 65€.

Παντως μπορω να σας προτεινω πολυ καλύτερους τροπους να φατε 45€. ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ τροπους....

Φωτογραφίες, mail, ελαφρύ σερφάρισμα και viber, messenger. Αυτά μπορεί να τα κάνει. Υπάρχουν χρήστες που είναι υπερευχαριστημένοι με αυτά :)

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, silverado είπε

Για πες μου ενα future phone με μεγαλυτερη οθονη, καλυτερη καμερα και σε καλυτερη τιμη

Το συγκεκριμενο κανει μονο για κλήσεις!!!

Εαν θελεις smartphone με οθονη, καμερα κλπ σου εβαλα link πιο πανω. Αποφασισε τι θελεις. Smartphone ή future phone? Το συγκεκριμενο δεν ειναι τιποτε απο τα δυο....

19 λεπτά πριν, zio10 είπε

Φωτογραφίες, mail, ελαφρύ σερφάρισμα και viber, messenger. Αυτά μπορεί να τα κάνει. Υπάρχουν χρήστες που είναι υπερευχαριστημένοι με αυτά :)

Εκτος κι αν εννοεις να πατας σημερα και να ανοίγει η εφαρμογή αυριο. Να κανεις scroll και να εχει delay πιο μεγαλο απο τις διαφημισεις του STAR.

Να κοιτάς την οθόνη και να βλεπεις pixels... Αναλυση οθόνης 480 x 854 pixel (196ppi) σε 5" οθόνη!!!! (240Χ320 εχουν τα Future phones σε 2- 2.4" οθονη, σαφως καλυτερη αναλυση....)

Μπαταρια 2.000mAh... Αυτονομια για smartphone μικρη αλλα και για futurephone ελαχιστοτατη.

Δεν υπαρχουν χρηστες του συγκεκριμενου με mail, σερφαρισμα, viber, messenger που να ειναι υπερευχαριστημενοι. Με σπασμενα νευρα παρα πολλοι ατυχοι ισως.

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SeNNinhA είπε

Το συγκεκριμενο κανει μονο για κλήσεις!!!

Εαν θελεις smartphone με οθονη, καμερα κλπ σου εβαλα link πιο πανω. Αποφασισε τι θελεις. Smartphone ή future phone?

Το συγκεκριμενο κανει μονο για κλήσεις!!!

Εκτος κι αν εννοεις να πατας σημερα και να ανοίγει η εφαρμογή αυριο. Να κανεις scroll και να εχει delay πιο μεγαλο απο τις διαφημισεις του STAR.

Να κοιτάς την οθόνη και να βλεπεις pixels... Αναλυση οθόνης 480 x 854 pixel (196ppi) σε 5" οθόνη!!!!

Μπαταρια 2.000mAh...

Δεν υπαρχουν χρηστες του συγκεκριμενου με mail, σερφαρισμα, viber, messenger που ναειναι υπερευχαριστημενοι. Με σπασμενα νευρα παρα πολλοι ατυχοι ισως.

Τέλος πάντων, σε βρίσκω λίγο υπερβολικό αλλά σεβαστή η άποψή σου και καλά κάνεις και επισημαίνεις τις αδυναμίες για να μη πατήσει κάποιος ανυποψίαστος. 

Για μένα το κινητό κάνει για συγκεκριμένη χρήση και χρήστες χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, zio10 είπε

Τέλος πάντων, σε βρίσκω λίγο υπερβολικό αλλά σεβαστή η άποψή σου και καλά κάνεις και επισημαίνεις τις αδυναμίες για να μη πατήσει κάποιος ανυποψίαστος. 

Για μένα το κινητό κάνει για συγκεκριμένη χρήση και χρήστες χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις.

Ο καθενας παιρνει οτι θελει. Αλλα οχι και να τον σπρωχνουμε κι ολας στον γκρεμο!!!

 

Θα σου κανω την απλη ερωτηση και παρακαλω για μια ειλικρινή απαντηση:

Εσυ ξερεις προσωπικα καποιον που θα το αγοραζε?

Εχεις ισως στο μυαλό σου καποιον δικο σου που αν σε αφηνε ελευθερο να διαλεξεις εσυ ενα σωστο κινητο για τον ίδιο θα πηγαινες να του το αγορασεις διοτι θεωρεις οτι θα τον καλυπτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SeNNinhA είπε

Ο καθενας παιρνει οτι θελει. Αλλα οχι και να τον σπρωχνουμε κι ολας στον γκρεμο!!!

Θα σου κανω την απλη ερωτηση και παρακαλω για μια ειλικρινή απαντηση:

Εσυ ξερεις προσωπικα καποιον που θα το αγοραζε?

Εχεις ισως στο μυαλό σου καποιον δικο σου που αν σε αφηνε ελευθερο να διαλεξεις εσυ ενα σωστο κινητο για τον ίδιο θα πηγαινες να του το αγορασεις διοτι θεωρεις οτι θα τον καλυπτε?

Όχι το ίδιο ακριβώς άλλα ενα παρόμοιο το είχα σε χρήση εγώ για κάποιους μήνες (βολεύτηκα με συμβιβασμούς) και μετά το έδωσα στη μάνα μου που το χρησιμοποιεί ακόμα γι'αυτά που σου είπα χωρίς κάποιο ιδιαίτερο θέμα. Ένα tp link neffos συγκεκριμένα με αν δεν κάνω λάθος σχεδόν ίδια χαρακτηριστικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες εκ πειρας θα αναφερω οτι εχω βρεθει σε αναλογη κατασταση και το κινητο δεν κανει ουτε για τα βασικα/περα απο το γεγονος οτι ειναι κακιστης ποιοτητας και με πολυ χαμηλο μ.ο. ζωης ,το λαγκ ειναι εκνευριστικο ακομη και για τις βασικες εφαρμογες οπως αναφερεται ηδη,θα αντιπροτεινα για οσους ψαχνουν για δευτερο ενα νοκια των 20 ευρω που μπορει να μην ειναι σμαρτ αλλα εχει αρκετες βασικες λειτουργιες(ξυπνητηρι,ραδιοφωνο,mp3 για τρεξιμο) και θα κρατησει καμια 5ετια για πλακα

 

το προτεινω μονο για οσους το θελουν για πιτσιρικια ωστε να τους σπασει τα νευρα να το παρατησουν και να βγουν εξω για μπαλα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή λέμε αλλά χωρίς συγκεκριμένα παραδείγματα, κακά τα ψέματα κάτι τέτοιο εμείς εδώ (εφόσον είμαστε σε τεχνολογικό forum και λογικά εμείς ψάχνουμε κάτι καλό) θα το αγοράζαμε για κάποιον συγγενή, για τον γονιό, πεθερό κτλ κτλ. 

Πριν κάνα χρόνο έδωσα το Sony Z1 Compact που μου είχε ξεμείνει στον πεθερό μου μιας και ήθελε smartphone για GPS, κάνα internet κτλ κτλ με μικρή οθόνη και καλή μπαταρία. Το έδωσα καθαρό και δεν έβαλε παρά ελάχιστα πράγματα πάνω. Λίγους μήνες μετά λοιπόν, μου είπε πως δεν το άντεχε άλλο (ευγενικά φυσικά) καθώς αργεί, κολλάει κτλ κτλ τι επαναφορές τι χαμός όντως αργούσε και δεν έφταιγε η συσκευή, απλά πλέον με τις απαιτήσεις που έχουν οι εφαρμογές ΔΕΝ (και οι μεγάλοι έχουν απαιτήσεις! θέλουν και το skype και το fb και το gps και την πυξίδα τους και το ένα και το άλλο και να μην τα κλείνουν ποτέ γιατί δεν ξέρουν!!.. για έναν απο εμας που θα ήξερε να το χρησιμοποιεί θα ήταν ακόμα μια χαρά κινητό φυσικά για να λέμε και την αλήθεια). Τελικά πήρε ένα Nokia 3310 και δεν θέλει να ξανακούσει για smartphone. 

Αν κάποιος μου πει ότι αυτό εδώ είναι πολύ ανώτερο απο ένα Sony Z1 Compact (σε ταχύτητα, οθόνη, μνήμη, μπαταρία κτλ) να του το πάρω και να τον πείσω για άλλη μια προσπάθεια παιδιά.

Αντίθετα στην πεθερά μου (ναι τους έχω καλομαθημένους) της έδωσα ένα Huawei P9 και είναι ευτυχισμένη εδώ και μήνες με το τι φοβερή συσκευή έχει και τι φωτογραφίες βγάζει και πως μπαίνει στο internet κτλ κτλ.

Για να καταλήξω, αυτά τα "για έναν μεγάλο ανθρωπο καλό είναι, για κάποιον που δεν έχει ξαναπιάσει smartphone μια χαρά είναι" κτλ κτλ προσπερνάνε το γεγονός ότι και αυτοί άνθρωποι είναι σαν εμας! και μάλιστα άνθρωποι που χρειάζονται ΑΚΟΜΑ περισσότερο μια συσκευή χωρίς προβλήματα γιατί δεν θα έχουν τις γνώσεις ούτε να πειράξουν, ούτε να βάλουν εφαρμογές να καθαρίζουν την μνήμη, ούτε ΤΙΠΟΤΑ. Θα ανοίγουν εφαρμογές που δεν θα κλείνουν ποτέ, θα κατεβάζουν χωρίς να ξέρουν να καθαρίσουν τον ελάχιστο χώρο κτλ. Τι σας κάνει να πιστεύετε πως ενώ για εσας θα ήταν κάτι που δεν θα χρησιμοποιούσατε ποτέ και θα σας φαινόταν αργό, αυτοί θα έλεγαν "πω πω τι είναι αυτός ο πύραυλος"? Ίσα ίσα το ότι έχουν future phones που σε αυτά τα 3 πράγματα που κάνουν, τα κάνουν γρήγορα και σταθερά, όταν τους δώσετε ένα τέτοιο τηλ και βάλουν ένα fb ένα skype ένα viber, μερικούς χάρτες για το gps και 2-3 άλλα πράγματα και αρχίζει να τους κολλάει, το μόνο που θα καταφέρετε είναι να τους αποκόψετε μια για πάντα από την τεχνολογία. Εκτός αν αυτό τελικά θέλετε οπότε εκεί πάσο (είναι και αυτό μια καλή τακτική αν θέλεις να κάνεις τον άλλο να σταματήσει να ζητάει smartphone).

Επεξ/σία από Craven
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Το συγκεκριμενο κανει μονο για κλήσεις!!!

Εαν θελεις smartphone με οθονη, καμερα κλπ σου εβαλα link πιο πανω. Αποφασισε τι θελεις. Smartphone ή future phone? Το συγκεκριμενο δεν ειναι τιποτε απο τα δυο....

Εκτος κι αν εννοεις να πατας σημερα και να ανοίγει η εφαρμογή αυριο. Να κανεις scroll και να εχει delay πιο μεγαλο απο τις διαφημισεις του STAR.

Να κοιτάς την οθόνη και να βλεπεις pixels... Αναλυση οθόνης 480 x 854 pixel (196ppi) σε 5" οθόνη!!!!

Μπαταρια 2.000mAh... Αυτονομια για smartphone μικρη αλλα και για futurephone ελαχιστοτατη.

Δεν υπαρχουν χρηστες του συγκεκριμενου με mail, σερφαρισμα, viber, messenger που να ειναι υπερευχαριστημενοι. Με σπασμενα νευρα παρα πολλοι ατυχοι ισως.

Πρεπει να καταλαβεις οτι υπαρχουν  ακομα ατομα που εχουν 7'' Tablet με 0,5 GB RAM μαρκας με εκαψες και ειναι υπερευχαριστημενοι γιατι δεν ηθελαν να ξοδεψουν με τιποτα περισσοτερα λεφτα και την χρηματικη διαφορα απο το χ ψ καλυτερο tablet την κανανε μασουρι γιατι ετσι την βρισκουν και αυτοι οι ιδιοι ανθρωποι, θα παρουν και αυτο το κινητο που εξυπηρετει τις ελαχιστες απαιτησεις τους και παλι θα ειναι ευχαριστημενοι που με οσο το δυνατον λιγοτερα χρηματα καλυψαν τις αναγκες τους.

Και σε μενα φαινεται καπως αυτη η τακτικη, αλλα δεν μπορω να λεω οτι δεν υπαρχει οταν υπαρχει, ετσι οι υπερβολες του ουτε ενας που θα αγορασει το κινητο και θα το κρατησει,την ωρα που οι περισσοτεροι θα δωσουν για κινητο πολλα περισσοτερα για να τα κρατησουν πολυ λιγοτερο, με κανει να σκεφτομαι το ποιος ειναι τελικα ευχαριστημενος και με τι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, di maria kun είπε

με πολυ χαμηλο μ.ο. ζωης

Δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζεται η συζήτηση. 

Διαφωνεί κάποιος στην παράθεση που έκανα; Δεν νομίζω 

Συνεπώς είναι κυριολεκτικά πεταμένα 50 ευρώ, ανεξάρτητα από την χρήση που το θέλει κάποιος. Δεν κρατάνε ψευτοκινητα με 3πλασια τιμή(mls) και θα κρατήσει αυτό; να ήταν καμία μάρκα να έλεγα Ίσως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...