Προς το περιεχόμενο

40" Netflix, DVBT2, FHD, max 250,00€


d4mage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι κάτω από 40" εκτός εάν πρόκειται για κάποια καλή ευκαιρία, θα προτιμούσα από γνωστή αλυσίδα (Θεσσαλονίκη για να μπορέσω να την τσεκάρω από κοντά). Γνωρίζω πως τα χρήματα είναι λίγα, δεν με ενδιαφέρει κάτι ακριβότερο,έχω βρει κάποια μοντέλα άλλα δεν έχω δει τίποτα από κοντά. Ξέχασα κάτι; Νομίζω πως όχι, ένα να υπάρχει μωρέ και καμιά θύρα usb κλπ.

Αυτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς κοιτάς για VFM κατηγορίας τηλεόραση. Στάνταρ θα παίξουν και μεγαλύτερες ίντσες σε Full HD σε αυτά τα φράγκα στο Βλακ Friday οπότε περίμενε μερικές μέρες ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω αυτή

 

Την πηρα απο το you.gr στα 265€ σπιτι μου με 3 ετη εγγυηση.

Ξεκαθαρα καλυτερη απο κατι lg σαπιες (2 χρονια εγγυηση και led των 10.000ωρών) των 300€ (μη smart) που παιζουν σε αυτη τη κατηγορία.
Για netflix Fhd και καναλια digea ειναι vfm.

Προσωπικά για κάτι καλύτερο θα κοιτούσα από 500€+ κάτι samsung και sony.

 

Με αλλα λογια και 400€ budget να ειχες παλι αυτη θα σου ελεγα, ή την 4k της οπου δε ξερω κατα ποσο εισαι διατεθειμένος να βαλεις Vdsl σπιτι σου.

 

Επεξ/σία από alkis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, alkis13 είπε

Έχω αυτή

Την πηρα απο το you.gr στα 265€ σπιτι μου με 3 ετη εγγυηση.

Ξεκαθαρα καλυτερη απο κατι lg σαπιες (2 χρονια εγγυηση και led των 10.000ωρών) των 300€ (μη smart) που παιζουν σε αυτη τη κατηγορία.
Για netflix Fhd και καναλια digea ειναι vfm.

Προσωπικά για κάτι καλύτερο θα κοιτούσα από 500€+ κάτι samsung και sony.

Με αλλα λογια και 400€ budget να ειχες παλι αυτη θα σου ελεγα, ή την 4k της οπου δε ξερω κατα ποσο εισαι διατεθειμένος να βαλεις Vdsl σπιτι σου.

Απο ηχο πως τα παει;

Ειμαι αναμεσα σε αυτη που εχεις και στην LG 43LK5000PLA (δεν ειναι σμαρτ,αλλα δεν με ενδιαφερει επειδη εχω συνδεμενο λαπτοπ) που ειναι στα ιδια λεφτα . 

Θα παω απο βδομαδα να τις δω απο κοντα.

Εννοειται περιμενω μεχρι Παρασκευη,που θελω να πιστευω υπαρχει περιπτωση να τσιμπησουμε 43αρα στα ~200€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Black Friday? Υπάρχει σοβαρή προσφορά στην Black Friday? Anyway εγώ απλά μία οικονομική τηλεόραση θέλω, να τηρεί προδιαγραφές 2018 και να μην κλάψω τα λεφτά μου. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, d4mage είπε

Black Friday? Υπάρχει σοβαρή προσφορά στην Black Friday? Anyway εγώ απλά μία οικονομική τηλεόραση θέλω, να τηρεί προδιαγραφές 2018 και να μην κλάψω τα λεφτά μου. Ευχαριστώ

ΝΑΙ θα παίξουν καλές προσφορές ΚΑΙ σε entry level μοντέλα σε μεγάλες ίντσες και χαμηλές τιμές. Σιγά σιγά θα αρχίσουν επίσημα να βγαίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, stathis97 είπε

Απο ηχο πως τα παει;

Ειμαι αναμεσα σε αυτη που εχεις και στην LG 43LK5000PLA (δεν ειναι σμαρτ,αλλα δεν με ενδιαφερει επειδη εχω συνδεμενο λαπτοπ) που ειναι στα ιδια λεφτα . 

Θα παω απο βδομαδα να τις δω απο κοντα.

Εννοειται περιμενω μεχρι Παρασκευη,που θελω να πιστευω υπαρχει περιπτωση να τσιμπησουμε 43αρα στα ~200€

Κοιτα τοσο το στερεο και το surround μου ειναι πολυ καλα στο αυτι. Δε μπορω να πω σε σχεση με την lg 42lb που ειχα οτι υπαρχει διαφορα. Nομιζω οτι και αυτη που προτεινεις εχει leds made by lg, οπου δεν ειναι καλο. Κοιτα σε αλλη εταιρια απλα θα σου ελεγα, η παρε απο κωτσοβολο για να κανεις 5ετη εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, alkis13 είπε

Κοιτα τοσο το στερεο και το surround μου ειναι πολυ καλα στο αυτι. Δε μπορω να πω σε σχεση με την lg 42lb που ειχα οτι υπαρχει διαφορα. Nομιζω οτι και αυτη που προτεινεις εχει leds made by lg, οπου δεν ειναι καλο. Κοιτα σε αλλη εταιρια απλα θα σου ελεγα, η παρε απο κωτσοβολο για να κανεις 5ετη εγγυηση.

Και εγώ δεν έχω και την καλύτερη εμπειρία απο lg,στα 3 χρόνια κάηκαν τα led,δεν νομίζω να είχε γράψει και 10000 ώρες,το πολύ 7-8κ..

Τα 3 χρόνια εγγύησης της f u είναι δελεαστικά.. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα led ειναι προδιαγραφης 10,000 ωρες.Τωρα αν πιανουν 8k η 12k ειναι αλλου παπα ευαγγελιο. Αντιστοιχης φιλοφοσιας ειναι το page meter, που εχουν οι εκτυπωτες, αν δει -10k-15k τσουπ σταματαει να δουλευει.

 

Το καλο με τις φου εν γιου ειναι οτι εχουν κιζενικα led, οπου εχουν προδιαγραφη 100.000ωρες.

Οπως και σε μια lg, αν αλλαξεις led stripes, δεν βαζεις αυθεντικες, βαζεις κινεζικες στη μιση τιμη, με 10πλασιο υποθετικο χρονο ζωης.

 

Ειχαμε παλια τις ωραιοτατες lcd, αν καιγοταν λαμπιτσα, την αλλαζες 5-8€ και ηταν παλι καινουργια.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2018 στις 7:14 ΜΜ, d4mage είπε

Όχι κάτω από 40" εκτός εάν πρόκειται για κάποια καλή ευκαιρία, θα προτιμούσα από γνωστή αλυσίδα (Θεσσαλονίκη για να μπορέσω να την τσεκάρω από κοντά). Γνωρίζω πως τα χρήματα είναι λίγα, δεν με ενδιαφέρει κάτι ακριβότερο,έχω βρει κάποια μοντέλα άλλα δεν έχω δει τίποτα από κοντά. Ξέχασα κάτι; Νομίζω πως όχι, ένα να υπάρχει μωρέ και καμιά θύρα usb κλπ.

Αυτά. 

Για δες κι αυτή  https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/191925-sharp-40fi5122e-40#homepage-#tab1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, coxy13 είπε

Πολύ καλή φαίνεται για τα χρήματα της. Δεν μπορώ να βρω review στο youtube, ούτε πληροφορίες μοντέλου, χρονολογίες κλπ. Να την παραγγείλω;😩

Επεξ/σία από d4mage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, d4mage είπε

Πολύ καλή φαίνεται για τα χρήματα της. Δεν μπορώ να βρω review στο youtube, ούτε πληροφορίες μοντέλου, χρονολογίες κλπ. Να την παραγγείλω;😩

Προσωπικα περιμενω,μεχρι την παρασκευη πιστευω θα παιξει κατι καλυτερο με max τα 250€ που κοιτάω και εγω 

Απο την αλλη καλη περιπτωση μου φαινεται και η 49" Hitachi 49HE4000 στα 269€ απο public

Επεξ/σία από stathis97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stathis97 είπε

Προσωπικα περιμενω,μεχρι την παρασκευη πιστευω θα παιξει κατι καλυτερο με max τα 250€ που κοιτάω και εγω 

Απο την αλλη καλη περιπτωση μου φαινεται και η 49" Hitachi 49HE4000 στα 269€ απο public

Στον Κωτσόβολο πάντως μπήκε άλλη μία τηλεόραση που δεν υπήρχε χθες. Προφανώς όσο περνάνε οι μέρες βάζουν νέους κωδικούς. Το θέμα είναι να προλάβω το απόθεμα, τσεκάρω όλες τις αλυσίδες και νομίζω πως τις χειρότερες τηλεοράσεις τις έχει στο Πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/11/2018 στις 7:15 ΜΜ, d4mage είπε

Πολύ καλή φαίνεται για τα χρήματα της. Δεν μπορώ να βρω review στο youtube, ούτε πληροφορίες μοντέλου, χρονολογίες κλπ. Να την παραγγείλω;😩

Θα την έχει συγγενής μου την Πέμπτη/Παρασκευή.

Μάνα φίλου μου την πήρε χθες γιατί της κάηκε η προηγούμενη τηλεόραση και είχε μείνει χωρίς..

Την τοποθέτησε ο φίλος και την τέσταρε λίγο. Ο συγκεκριμμένος έχει μια j6200 της samsung 50αρα (απλά το αναφέρω για να καταλάβετε με ποιά τηλεόραση έχει καθημερινή επαφή).

Μου είπε τα εξής:

Έχει καλή φωτεινότητα, καλή εικόνα στα κανάλια και πολύ καλή εικόνα σε βιντεάκια που είδε μέσα απο το app του youtube, εύκολο μενού, καλό ήχο, δεν είδε κολλήματα/καθυστερήσεις στο smart  όσο την δούλεψε, γενικά του άφησε πολύ καλή εντύπωση.

 

Τώρα όσον αφορά τεχνικά χαρακτηριστικά κλπ, όντως μόνο στον Κωτσόβολο τη βγάζει σαν μοντέλο, δε μπορείς να δεις πολλές πληροφορίες.

 

Edit: Υπάρχει περίπτωση να είναι και 100hz αληθινά. https://www.whatsthemodel.com/sharp-tv-model-guide.html

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...