Προς το περιεχόμενο

Αγορα ψυκτρας.


McSavvas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω τον i5 4690 με την στοκ ψυκτρα, και βλεπω οτι ανεβαζει αρκετα θερμοκρασιες, ειδικα εν ωρα παιχνιδιου. Οποτε σκεφτομαι να παρω μια σωστη ψυκτρα.

Σκεφτομουν και για καποια μικρη υδροψυξη αλλα δε προκειται να πειραματιστω ποτε με υπερχρονισμους (κυριως γιατι δε μπορω με αυτον τον cpu αλλα και σε αναβαθμιση δε θα ανατρεξω σε Κ επεξεργαστη) οποτε μου φαινεται ανουσιο και λιγο ακριβη λυση)

Γνωμες και προτασεις για καποια οικονομικη και τιμια ψυκτρα; (Θα προτιμουσα ο ανεμιστηρας να κουμπωνει στο πλαι καθετα ετσι ωστε να βγαζει επιτοπου τον αερα ο πισω ανεμιστηρας)

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις προτασεις!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/417189/Arctic-Freezer-7-Pro-Rev-2.html  εγώ έχω αυτήν εδώ είμαι πάρα πολύ ευχαρηστημενος έχω τον 4670 ι5 το καλοκαίρι σε παιχνίδι κιόλας φτάνει μέχρι 58 βαθμούς και είναι ήσυχη  πολύ και είναι και φτηνή 20€ την είχα πάρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, McSavvas είπε

Καλησπερα, εχω τον i5 4690 με την στοκ ψυκτρα, και βλεπω οτι ανεβαζει αρκετα θερμοκρασιες, ειδικα εν ωρα παιχνιδιου. Οποτε σκεφτομαι να παρω μια σωστη ψυκτρα.

Σκεφτομουν και για καποια μικρη υδροψυξη αλλα δε προκειται να πειραματιστω ποτε με υπερχρονισμους (κυριως γιατι δε μπορω με αυτον τον cpu αλλα και σε αναβαθμιση δε θα ανατρεξω σε Κ επεξεργαστη) οποτε μου φαινεται ανουσιο και λιγο ακριβη λυση)

Γνωμες και προτασεις για καποια οικονομικη και τιμια ψυκτρα; (Θα προτιμουσα ο ανεμιστηρας να κουμπωνει στο πλαι καθετα ετσι ωστε να βγαζει επιτοπου τον αερα ο πισω ανεμιστηρας)

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις προτασεις!

Με 12αρη ανεμιστήρα για να έχεις και ησυχία: https://www.skroutz.gr/s/8179182/Deepcool-Gammaxx-200T.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, McSavvas είπε

@panos0100 Ενδιαφερον φιλε, θα τοχω υποψην, περιεργο ανεμιστηρακι ομως.

Ευχαριστω

Πολυ καλη προταση και οντως εχει και πολυ καλες κριτηκες αλλα μονο 2 heat pipes, αν και παλι αποτι λενε και αλλοι κανει καλη δουλεια, επισης το χρωμα μου χαλαει το κοκκινο φωτισμο στο πισι χαχαχα.

Σ' ευχαριστω

Την έχω χρησιμοποιήσει , δεν υπάρχει καλύτερη στα λεφτά της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, life is music είπε

arctic freezer 33 plus οτι καλυτερο κυκλοφοραει εξω 

Tελικα κατεληξα στην Deepcool GAMMAXX 300R. Για τα λεφτα, το μεγεθος αλλα και την εμφανιση της πιστευω ειναι πολυ καλη, και οντως, οχι τοσο σε idle που κατεβασε >5 βαθμους που ουτως η αλλως καλα ηταν στους 35 βαθμους(τωρα καθεται στους 32 ξερωγω), σε games που τη δοκιμασα ενω κανονικα o cpu εφτανε μεχρι και 80, τωρα μενει καπου στους 55 βαθμους.

Ευχαριστω για τη προταση παρολαυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, McSavvas είπε

Tελικα κατεληξα στην Deepcool GAMMAXX 300R. Για τα λεφτα, το μεγεθος αλλα και την εμφανιση της πιστευω ειναι πολυ καλη, και οντως, οχι τοσο σε idle που κατεβασε >5 βαθμους που ουτως η αλλως καλα ηταν στους 35 βαθμους(τωρα καθεται στους 32 ξερωγω), σε games που τη δοκιμασα ενω κανονικα o cpu εφτανε μεχρι και 80, τωρα μενει καπου στους 55 βαθμους.

Ευχαριστω για τη προταση παρολαυτα!

Γιατι δεν τσίμπησες την λίγο καλύτερη 400 που είναι στα ίδια χρήματα ? https://www.skroutz.gr/s/2794870/Deepcool-GAMMAXX400.html μπλέ φως βέβαια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, leros2004 είπε

Γιατι δεν τσίμπησες την λίγο καλύτερη 400 που είναι στα ίδια χρήματα ? https://www.skroutz.gr/s/2794870/Deepcool-GAMMAXX400.html μπλέ φως βέβαια 

Το ιδιο πραμα μου φανηκε, και λογικα για καλυτερη θα ηταν πιο μεγαλη οποτε εμεινα στην 300 με το μεγαλο φανακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...