Προς το περιεχόμενο

Windscribe VPN: Lifetime Pro Subscription


BringMe2Life

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, therock είπε

TLDR πηρε κανεις Liftime, ειτε απο τη προσφορα ειτε γενικοτερα να πει τι τελικα ισχυει και πως και αν επηρεαζεται η ποιοτητα των υπηρεσιων

Τι ακριβώς να επηρεάζεται με την Lifetime; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 273
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, therock είπε

να σε κοβουν σε ταχυτητα, να χει downtime δε ξερω

Η ποιότητα των υπηρεσιών είναι αυτή που προσφέρεται σε όλους τους Pro χρήστες. Το Lifetime Subscription διαρκεί 10 έτη και μπορείς να το ανανεώνεις ανά 10ετία δωρεάν, απλά επικοινωνώντας με το support τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/11/2018 στις 4:42 ΜΜ, polaki είπε

Πώς ακριβώς δεν λέει κάτι? 
Όταν με δικό σου ISP παίρνεις το 100% της γραμμής σου, και με VPN παίρνεις λιγότερο, όσο λιγότερο και να είναι αυτό, σαφώς και λέει ότι το πρόβλημα είναι του VPN, και όχι του ISP σου!

Νομίζεις ότι σε όλες τις τοποθεσίες του κόσμου ο ISP σου δίνει σταθερά τη μέγιστη ταχύτητα; είσαι απόλυτα σίγουρος ότι στο τελευταίο ενδιάμεσο hop μεταξύ του υπολογιστή σου και του μηχανήματος που τρέχει το vpn server, για τον εκάστοτε server, εσύ είσαι 100% μέχρι εκεί; Αν ναι, πάω πάσο. Χλωμό όμως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, chocorello είπε

Νομίζεις ότι σε όλες τις τοποθεσίες του κόσμου ο ISP σου δίνει σταθερά τη μέγιστη ταχύτητα; είσαι απόλυτα σίγουρος ότι στο τελευταίο ενδιάμεσο hop μεταξύ του υπολογιστή σου και του μηχανήματος που τρέχει το vpn server, για τον εκάστοτε server, εσύ είσαι 100% μέχρι εκεί; Αν ναι, πάω πάσο. Χλωμό όμως.

Να το θέσω αλλιώς για να μην παρεξηγηθώ, δεν εννοώ ότι φταίει με την έννοια της ευθύνης όπως τη φανταζόμαστε το VPN. 

Αλλά αν από server της Microsoft στην Αμερική κατεβάζω με τον ISP μου 50mpbs σταθερά, και μετά συνδεθώ μέσω VPN και πάω πάλι να κατεβάσω το ίδιο αρχείο από τον ίδιο server και κατεβάζω με 40mbps, σίγουρα δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο τη Vodafone και να τους πω φτιάξτε τη γραμμή μου. 

Η γραμμή μου (τους), είναι μια χαρά. Το αν εγώ θέλω να συνδεθώ μέσω Ζουαζιλάνδης αντί για να ακολουθήσω το route που έχει κάνει optimize (λέμε τώρα) η Vodafone είναι δικό μου θέμα, κατά συνέπεια δηλαδή "φταίει", μάλλον να το πω πιο σωστά, ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ στο VPN.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι ότι σε καμία περίπτωση δε μπορείς να είσαι απόλυτα σίγουρος. Ακόμα και στην ίδια χώρα μπορεί να είναι διαφορετικά τα αποτελέσματα από server σε server. Δεν είναι ότι το VPN είναι πάντα καλό, κάθε άλλο, αλλά γενικά οι δοκιμές που γίνονται είναι περισσότερο ενδείξεις παρά αποδείξεις. Αν οι ενδείξεις είναι πολλές και το φαινόμενο χειρότερης ταχύτητας συχνό, τότε πιθανότατα να είναι το VPN.

Γνωρίζει κανείς αν και πόσα ταυτόχρονα connections επιτρέπονται με αυτές τις συνδρομές; Σε ίδιο ή διαφορετικό server με τα ίδια credentials.

Επεξ/σία από chocorello
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ασχετοσύνη αρκετών εδώ μέσα απογοητευτική. Δώσε στον insomniac προσφορά (και ας μην του χρειάζεται, και ας μην ξέρει καν τι είναι αυτό που αγοράζει) και πάρτου την ψυχή!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks πήρα μια lifetime (αν και αφού διάβασα όλα τα comments ίσως θα ήταν φρονιμότερο να πάρω 3ετή αλλά w/e). Θα την δοκιμάσω σήμερα :)

Όντως, αυτό που πρέπει να καταλάβουν αρκετοί είναι ότι βάζεις VPN για λόγους ανωνυμίας (κατά βάση) και βέβαια από την φύση της υπηρεσίας έχεις ενα x κόστος σε ταχύτητα. Όποιος πιστεύει ότι το κόστος αυτό δεν αξίζει την αυξημένη ανωνυμία που σου παρέχεται (όπως είπαν και προηγούμενοι, δεν γίνεσαι φάντασμα ξαφνικά...), νομίζω δεν έχει κανένα νόημα να μπει στον κόπο με VPN :) Με λίγα λόγια αν είστε άσχετοι, διαβάστε λίγο τί είναι και τί κάνει πριν αγοράσετε :P

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια κάποιος

Μπορούμε με αυτό το vpn να "ανοίξουμε/δούμε" channel4 uk ?

Επίσης αν το έχει δοκιμάσει κάποιος αντίστοιχα και σε Σκανδιναβικά κανάλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το  lifetime που πήρα, οφείλω να ομολογήσω, όντως δεν είναι και τόσο γρήγορο, αλλά whatever. Χρήσιμο γενικά ένα πληρωμένο vpn, κακά τα ψέμματα. Μη κλείσει τίποτα η εταιρεία πάντως και τρέχουμε (που τελικά τους συμφέρει και να κλείσει, μεταξύ μας)

Άντε να δούμε

Επεξ/σία από Greg9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vgiozo είπε

Ποιό είναι το διαθέσιμο κουπόνι με τη μεγαλύτερη έκπτωση αυτή τη στιγμή;

Το Stacksocial έχει κουπόνι για επιπλέον 15% έκπτωση με το κωδικό: MERRY15. Δεν βρήκα κάτι άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τη μεγαλύτερη έκπτωση αυτή τη στιγμή τη κάνει το κουπόνι VPNSAVE20.

...αλλά μιας και έπαιζε ήδη 40% κουπόνι που έληξε και οι γιορτές είναι κοντά, λεω να περιμένω ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...