Προς το περιεχόμενο

Windscribe VPN: Lifetime Pro Subscription


BringMe2Life

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω πάρει πριν λίγο καιρό την συνδρομή για τα 3 χρόνια. Σε 50 vdsl πιάνει κανα 35-40 συνήθως όποτε δεν έχω ιδιαίτερο θέμα. Το προτίμησα επίσης γιατί έχει ελληνικό σέρβερ που με ενδιέφερε ιδιαίτερα. Έχει 2 σέρβερ για νετφλιξ US και UK δεν τους έχω χρησιμοποιήσει όμως. Το πιο πλήρες review που βρήκα είναι αυτό γιατί αναφέρει όλα τα αρνητικά που υπάρχουν. Αν δεν σας πειράζουν, δεν υπαρχει καν συζήτηση αν θα πρέπει να το προτιμήσετε ή όχι. https://restoreprivacy.com/windscribe-review/

 

 

Επεξ/σία από Georgegr3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 273
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, BringMe2Life είπε

Καλησπέρα, βρήκα αυτήν εδώ την προσφορά. Είναι ασφαλές και αξιόπιστο να την αγοράσω από την συγκεκριμένη σελίδα? Έχει αγοράσει κάποιος από εκεί στο παρελθόν? Και εν τέλει θα πάρω αυτό που θέλω? Αναφέρομαι στην Lifetime αγορά...

Και συγκεκριμένα η επίσημη σελίδα του μου δίνει 1 χρόνο με 49 δολάρια. Είναι δυνατόν να πάρω lifetime με 59 δολάρια? Δεν είναι λίγο κουλό? Αλλά αν κρίνεται έμπιστο εννοείται πως θα προχωρήσω σε αγορά.

Θα σου μιλήσω απο προσωπική πείρα για windscribe lifetime και για μαγαζι αγορας. Είχα αγοράσει τετοιο λογαριασμο από το bleedingcomputer ( https://deals.bleepingcomputer.com/sales/windscribe-vpn-lifetime-pro-subscription ) το οποιο εχω σοβαρές ενδειξεις οτι ειναι ιδιο μαγαζι με το  stacksocial.com. Πριν αγοράσω ειχα επικοινωνήσει με το official windscribe και τους ειχα ρωτήσει αν η προσφορα ειναι valid οσον αφορα την παροχή και αν ειναι συνεργάτες με το μαγαζι. Μου απάντησαν οτι ειναι valid και οτι πολλοί μεταπωλητές αγοράζουν bulk ποσότητες λογαριασμών και τα πουλάνε στην αγορα. Αγορασα λοιπον την προσφορα (βασικά μου στειλανε ενα voucher που το έβαλα στο site της windscribe) και το winscribe μου εδωσε Pro account για 10 χρόνια, με την σημειωση οτι σε 10 χρονια απλά θα τους στειλω ενα email (στην windscribe) οτι ο λογαριασμός ειναι ακομα ενεργός και θα ανανεωθεί ο λογαριασμος για αλλα 10 χρόνια. 

Τοτε κοστιζε 50 δολλαρια και ειχα και ενα promo coupon (απο το bleeding) και τελικά πηγε 45 δολλάρια. Πλέον κλείνω τα 2 χρόνια και δεν ειχα κανενα προβλημα με το account, οποτε για τα χρήματα που εδωσα εχω μπει στο γερό κέρδος σε σχέση με το να πλήρωνα απευθειας στο windscribe (ειτε με το μήνα ή ετήσια).

Όσο για την υπηρεσία, εχω μείνει πάρα πολύ ικανοποιημένος. Παίζει πάρα πολύ καλα, εχει servers για Ελλάδα και εχει και servers για netflix Αγγλίας και Αμερικής. Μεγάλο προβλημα δεν εχω συναντησει κανενα. Μικρά προβλήματα που εχω συναντησει κατά καιρους ειναι οτι σπάνια (μια φορα το διμηνο) μπουκώνει κάποιος server (π.χ. ο ταδε Αγγλίας) και απλά συνδεομαι σε αλλο αγγλίας ή σε αλλης χώρας. Και αυτο το μικροπροβλημα ειναι προσωρινο και μετά απο μερικές ημέρες φτιάχνει (κάνουν καλή δουλειά με το monitoring). Στο μεταξύ το εχω περάσει σχεδόν σε ολες μου τις συσκευές (το εχω βάλει και σε κάποιους φίλους) και δοκιμάσμενα παιζει πολύ καλα σε linux/win/android/router. Για torrenting η με ρωτήσεις γιατί δεν κάνω βαριά χρήση, αλλα σε επιμερους και σπάνια torrenting που χρειάστηκα, δεν αντιμετώπισα προβλήματα

Με την παραπάνω προσωπική εμπειρία και πάλι θα ψώνιζα την ίδια υπηρεσία, απο το ιδιο μαγαζί ΑΛΛΑ τώρα μάλλον θα πήγαινα στο 3 years plan εκτός αν εβρισκα κάποιο καλο κουπονι να χαμηλώσω την τιμή στο lifetime, οπου και πάλι lifetime θα αγοραζα. 

Το αν αυριο/μεθαυριο το windscribe αλλάξει πολιτική και βάλει περιορισμους δεν μπορώ να το ξέρω, αλλά προσωπικά δε με νοιαζει γιατί ήδη με πολύ χαμηλό αρχικό κοστος κάνω τη δουλειά μου ... και οσο αντέξει. Στο κέρδος ειμαι. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, pados1002 είπε

Παιδιά τσίμπησα και γω το lifetime και λήγει 2028... Φαντάζομαι 10ετια στα ψιλά γράμματα θεωρείται το lifetime? Επίσης μέχρι πόσες συσκευές μπορώ να χρησιμοποιήσω με το account?

Λογικά μετά την πάροδο των 10 ετών θα ανανεωθεί αυτόματα...

https://windscribe.com/support/article/17/lifetime-account-expiry

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, sangelos είπε

Λογικά μετά την πάροδο των 10 ετών θα ανανεωθεί αυτόματα...

https://windscribe.com/support/article/17/lifetime-account-expiry

 

7 λεπτά πριν, pados1002 είπε

Παιδιά τσίμπησα και γω το lifetime και λήγει 2028... Φαντάζομαι 10ετια στα ψιλά γράμματα θεωρείται το lifetime? Επίσης μέχρι πόσες συσκευές μπορώ να χρησιμοποιήσω με το account?

Ειχα ρωτησει και με ενα email οτι ο λογαριασμος ειναι ενεργος παιρνει αλλα 10 χρονια, και ξανα και ξανα. 

Βασικά το κανουν για να σβήνονται αυτοματα οι ανενεργοι λογαριασμοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις αγόρασα κι εγώ την LifetimePro. Με το VPNSAVE20 που ανάφερε φίλος γλίτωσα ακόμα 11,80$ και το πήρα τελική τιμή 47,20$. Ευχαριστώ!
Κατά την εξαργύρωση του κουπονιού αναφέρεται πως, θα λήξη στο 2028 και θα πρέπει να στείλω email στην windsscribe για να μου δώσουν δωρεάν άλλα 10 χρόνια και ούτω κάθε εξής.
Και πάλι στο κέρδος είμαστε αν θεωρητικά αγοράσουμε από την επίσημη σελίδα, αντί για 1 χρόνο το παίρνουμε LifeTime και σε καλύτερη τιμή. Τώρα προσωπικά και μετά από 2 χρόνια να το κλείσουν το μαγαζί και πάλι στο κέρδος θα μείνω και δεν θα με πειράξει καθόλου.

Στο ψητό τώρα.. Πως θα το φτιάξω στο router για να μην κάθομαι να το περνάω σε όλες τις συσκευές? Λογικά εφόσον θα το περάσω στο router δεν θα χρειαστεί να το περάσω σε qtorrent σωστά?

Υ.Γ. 
Κάντε και κανένα "Thanks" - Hot έγινε μέσα σε 2 ώρες!
393643011_Hotin2hours!.png.d3da41d4f77ab1b5cdf903896742bf57.png

Επεξ/σία από BringMe2Life
HOT!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω καθως τελευταια βλεπω πολλους που ψαχνουν για VPN, το κανετε επειδη φοβαστε μην σας πιασει κανεις επειδη κατεβαζετε torrent η για ασχετους λογους γενικα;

Γιατι για σερφαρισμα πχ υπαρχει το TOR που κανει μια χαρα την δουλεια του οποτε μενει ειτε κατεβασμα ειτε προσφορες πχ που ισχυουν σε αλλη χωρα.

Για ατομα που μενουν εξωτερικο θα το καταλαβαινα, για Ελλαδα ακομα δεν μπορω να σκεφτω εναν σοβαρο λογο οποτε ειπα να ρωτησω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Salvation81 είπε

Για να καταλαβω καθως τελευταια βλεπω πολλους που ψαχνουν για VPN, το κανετε επειδη φοβαστε μην σας πιασει κανεις επειδη κατεβαζετε torrent η για ασχετους λογους γενικα;

Γιατι για σερφαρισμα πχ υπαρχει το TOR που κανει μια χαρα την δουλεια του οποτε μενει ειτε κατεβασμα ειτε προσφορες πχ που ισχυουν σε αλλη χωρα.

Για ατομα που μενουν εξωτερικο θα το καταλαβαινα, για Ελλαδα ακομα δεν μπορω να σκεφτω εναν σοβαρο λογο οποτε ειπα να ρωτησω.

Ήθελα κάτι κατά πρώτον για τη δουλειά, γιατί πολλές φορές δουλεύω και έξω όποτε αν δεν έχω καλό σήμα στο κινητό για hotspot θέλω να συνδέομαι σε WiFi με το vpn. Κατα 2ον σετράπεζες κλπ αλλά πάντα τα κάνω από δεδομένα κινητού αυτά. 

Φιλε issay δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω σε αυτά που ειπες. 

Αν βοηθάω κανέναν, εγώ είχα προτιμήσει το 3 ετες γιατί είχα διαβάσει για φαινόμενα throttling μετά από 3-5 χρόνια. Στην τελική για να βγάλω κέρδος από την αφορά ΕΦ όρου ζωής σε σχέση με 3ετια φάω πρέπει να περάσουν 9 χρόνια όποτε μέχρι τότε.. αν κάποιος έχει άλλη γνώμη ας τη αφήσει εδώ μήπως και αγοράσω και την ΕΦ όρου τώρα με την προσφορά χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είμαι κομπλέ θα πρέπει να το βάλω στο computer/browser/torrent ή αν το βάλω στο computer μόνο μέσω της desktop εφαρμογής είμαι καλυμμένος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, duende είπε

μακραν το πιο αθλιο vpn service που εχω χρησιμοποιησει, μαζι με το nordvpn

Μας λες και τους λογους. ΤΟ δοκιμασα και εγω το nord και δεν εμεινα ευχαριστημενος απο θεματα ταχυτητας. Το wind τα πηγαινει πολυ καλυτερα σε αυτο το τομεα.

Μόλις τώρα, BringMe2Life είπε

Για να είμαι κομπλέ θα πρέπει να το βάλω στο computer/browser/torrent ή αν το βάλω στο computer μόνο μέσω της desktop εφαρμογής είμαι καλυμμένος?

Νομιζω με την εγκατασταση στα win ολα τα προγραμματα περνανε απο εκει μιας και εχεις νεα ip(ολα αυτα χωρις να ειμαι ειδικος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, pados1002 είπε

Παιδιά τσίμπησα και γω το lifetime και λήγει 2028... Φαντάζομαι 10ετια στα ψιλά γράμματα θεωρείται το lifetime? Επίσης μέχρι πόσες συσκευές μπορώ να χρησιμοποιήσω με το account?

απ οτι εχουν πει απλα επικοινωνεις στο support κοντα στη 10ετια για ανανεωση χωρις χρεωση.

 

---------------

απο κει και περα permadiscount ειναι το lifetime σε αυτην τη τιμη

σε προσφορες μπορει να παιξει ευκολα 40 οποτε μη σκοτωνεστε.

περισυ το χα παρει στα 30$ απο την προσφορα του stacksocial me 40% κουπονι. 

θα περιμενα ΒF/ new year

να η περσινη προσφορα

https://www.macworld.com/article/3238454/security/cyber-monday-exclusive-save-hundreds-on-a-lifetime-subscription-to-windscribe-vpn-30.html

Επεξ/σία από rofl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Capt.staros είπε

Μας λες και τους λογους. ΤΟ δοκιμασα και εγω το nord και δεν εμεινα ευχαριστημενος απο θεματα ταχυτητας. Το wind τα πηγαινει πολυ καλυτερα σε αυτο το τομεα.

Έκανα τεστ με wind και χωρίς.. με wind πήγε -1mbps.. Μια χαρά τα πάει σε σχέση με άλλα...

5 λεπτά πριν, duende είπε

μακραν το πιο αθλιο vpn service που εχω χρησιμοποιησει, μαζι με το nordvpn

Πρότεινε κάτι που σου άρεσε και έχεις χρησιμοποιήσει. Η εξήγησε τους λόγους.

3 λεπτά πριν, filipN είπε

duende

Για πες μας τα καλύτερα, για να καταλάβουμε τι ακριβώς εννοείς...

Μου έφτιαξες την μέρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...