Προς το περιεχόμενο

[GPU] Rx 570 4gb 139.90€ @ Plaisio ΤΕΛΟΣ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Δηλαδή το δεύτερο 6πινο είναι προαιρετικό; Έχω το corsair cx 430

image.png.8d4492209e1b1c6dff5bbf5efcb68ce6.png

 

6 λεπτά πριν, Kindynoz είπε

Με 430w τροφοδοτικό δεν σε βλέπω καλά. Η κάρτα ζητάει 500+ στα χαρακτηριστικα του κατασκευαστή. Το δευτερο 6πινο καλύτερα να το συνδέσεις γιατί η νιτρο είναι overclocked και σε peak 100% μπορεί να τραβήξει 225w. Σύνδεσε και τα δύο γιατί μπορεί να σου κάψει το pci-e η και όλη τη mobo.

Πάντως με τον υπολογιστή της cooler master, μου βγάζει ότι με καλύπτει 400αρι τροφοδοτικό.

Yπέρ χρονισμό δεν πρόκειται να κάνω και τα παιχνίδια που θα παίζω τα υπέρ καλύπτει στην απόδοση…

Πάντως από ότι κατάλαβα σε νορμάλ φορτίο θέλει το ένα 8πινο και το έξτρα 6πινο είναι για υπέρ χρονισμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, bromiaris είπε

Πάντως με τον υπολογιστή της cooler master, μου βγάζει ότι με καλύπτει 400αρι τροφοδοτικό.

Yπέρ χρονισμό δεν πρόκειται να κάνω και τα παιχνίδια που θα παίζω τα υπέρ καλύπτει στην απόδοση…

Πάντως από ότι κατάλαβα σε νορμάλ φορτίο θέλει το ένα 8πινο και το έξτρα 6πινο είναι για υπέρ χρονισμό;

Ναι έτσι ειναι με τα 8pin και 6pin  και ο κατασκευαστής λέει οτι προτείνει 500w PSU. Η νίτρο όμως είναι υπερχρονισμένη από κατασκευαστή και προσωπικά λέω ότι δεν θα το ρίσκαρα.

Το τροφοδοτικό βέβαια που έχεις είναι καλό και αν έχεις μόνο τα βασικά πάνω να τραβάνε ρεύμα μπορεί και να την κρατήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tsoubas είπε

stay aware ! παρασκευη ξεκινανε τα καλα ! εγω αυτο περιμενω να τσιμπησω καμια 580 τσαμπα :)

Μα και εγώ δεν την ανοίγω ακόμη που παρέλαβα σήμερα...αν δεν περάσει και η cyber monday να βεβαιωθώ ότι δεν θα παίξει τίποτα 580 ή 1060 6gb σε σούπερ τιμή δεν βγαίνει από το κουτί η καλή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/11/2018 στις 7:02 ΜΜ, gg i carry είπε

Απο περιεργεια

Με αυτο το ποσο εχουν κερδος?

5€ .. τα βάζουν για κραχτη γιατί τα σκρουτζομαγαζα τους έχουν φάει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για πείτε παιδιά οσοι παραλάβατε και τεσταρατε, έχουμε κάνα θέμα με coil wine? έμενα με furmark μου φενετε μετά τουσ 65-70c αρχίζει και κλαψουρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, bromiaris είπε

Δηλαδή το δεύτερο 6πινο είναι προαιρετικό; Έχω το corsair cx 430

image.png.8d4492209e1b1c6dff5bbf5efcb68ce6.png

 

Μην δουλεύετε κάρτες 200W+ με τέτοια τροφοδοτικά.Ούτε τα άλλα τα 550w  (Vs corsair,ΤR ,CM Lite) που τα τα φορτώνεις 300w+ και αρχίζουν τα ρεσταρτς.

Tier3 με bronze 80αρι στην χειρότερη περίπτωση...

Επεξ/σία από Apaleytos80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Μην δουλεύετε κάρτες 200W+ με τέτοια τροφοδοτικά.Ούτε τα άλλα τα 550w  (Vs corsair,ΤR ,CM Lite) που τα τα φορτώνεις 300w+ και αρχίζουν τα ρεσταρτς.

Tier3 με bronze 80αρι στην χειρότερη περίπτωση...

Εγω που ειδα review της καρτας ελεγε max 167 watt TPD , γιατι 200+?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Apaleytos80 είπε

Μην δουλεύετε κάρτες 200W+ με τέτοια τροφοδοτικά.Ούτε τα άλλα τα 550w  (Vs corsair,ΤR ,CM Lite) που τα τα φορτώνεις 300w+ και αρχίζουν τα ρεσταρτς.

Tier3 με bronze 80αρι στην χειρότερη περίπτωση...

corsair cx450m broze here και την λιωνο ολη μερα με benchmark kai gaming και δεν εχο το παραμικρο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, bromiaris είπε

Δηλαδή το δεύτερο 6πινο είναι προαιρετικό; Έχω το corsair cx 430

image.png.8d4492209e1b1c6dff5bbf5efcb68ce6.png

Nαί.

4 ώρες πριν, dnikolidak είπε

Cpu ryzen 1600 psu thermaltake berlin 630w με δυο βυσματα ( 6+2) 1 ssd 1 hdd και η nitro.

Είμαστε καλά; 

Ναί.

3 ώρες πριν, Kindynoz είπε

Με 430w τροφοδοτικό δεν σε βλέπω καλά. Η κάρτα ζητάει 500+ στα χαρακτηριστικα του κατασκευαστή. Το δευτερο 6πινο καλύτερα να το συνδέσεις γιατί η νιτρο είναι overclocked και σε peak 100% μπορεί να τραβήξει 225w. Σύνδεσε και τα δύο γιατί μπορεί να σου κάψει το pci-e η και όλη τη mobo.

Μη λετε υπερβολες και χαζα. 500w σου λέει για όλο το σύστημα γιατί εκεί έξω κυκλοφορούν τούβλαx. Ενα ποιοτικο 400αρι και περισσευει.

3 ώρες πριν, bromiaris είπε

Πάντως με τον υπολογιστή της cooler master, μου βγάζει ότι με καλύπτει 400αρι τροφοδοτικό.

Yπέρ χρονισμό δεν πρόκειται να κάνω και τα παιχνίδια που θα παίζω τα υπέρ καλύπτει στην απόδοση…

Πάντως από ότι κατάλαβα σε νορμάλ φορτίο θέλει το ένα 8πινο και το έξτρα 6πινο είναι για υπέρ χρονισμό;

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πήρα και εγ τη κάρτα. Αλλά το εξής πρόβλημα. Στο gaming bios δεν κάνει post. Κολλάει. Δεν αναγνωρίζεται. Στο compute όλα καλά. Έχει κανείς καμιά ιδέα? Έστειλα sapphire αλλά ακόμα περιμένω. Αν δεν έχω απάντηση από αυτούς θα την γυρίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...