Προς το περιεχόμενο

[GPU] Rx 570 4gb 139.90€ @ Plaisio ΤΕΛΟΣ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όποιος το μετανιώσει και θελήσει να αγοράσει κάποια άλλη κάρτα ας μου στείλει ένα μήνυμα με ενδιέφερε η rx 570 4gb αλλά δεν την πρόλαβα. 

Ευχαριστώ παίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 730
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, denthnpalevw είπε

Την πήρα και εγ τη κάρτα. Αλλά το εξής πρόβλημα. Στο gaming bios δεν κάνει post. Κολλάει. Δεν αναγνωρίζεται. Στο compute όλα καλά. Έχει κανείς καμιά ιδέα? Έστειλα sapphire αλλά ακόμα περιμένω. Αν δεν έχω απάντηση από αυτούς θα την γυρίσω. 

Το άλλαξες όταν την έβαλες ή το αφήσες όπως είναι?Το default πιο είναι γιατί δεν το κοίταξα καθόλου όταν την έβαλα.

1 ώρα πριν, tsoubas είπε

εκανα παλι update το driver και παλι την βλεπει σαν rx 580

Ρε λες??😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο αναφορα την παρατηρηση που εχει το πλαισιο για 2 κομματια ανα ατομο δεν ισχυει.. γνωστος μου απο την δουλεια ηταν τυχερος και ηταν στην σελιδα του Πλαισιου οταν βγηκαν οι προσφορες και πηρε 4 ( 2 στο ονομα του και 2 στης γυναικας του) , σκεφτομαι να παρω την μια απο αυτον αλλα διαβαζω για το bios και προβληματιζομαι , καλο θα ηταν να παραμεινει ανοιχτο το θεμα αυτο ωστε να μας ενημερωσουν τα παιδια που τις εχουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με την εμφάνιση σαν 580 είναι γνωστό στα φόρουμ , με ένα google search το πηρε το ματι μου σε 2-3 θέματα . Με το τελευταίο update έγινε αυτό , το HwInfo64 την βλέπει κανονικά σαν 570 σε αντίθεση με κάτι άλλα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Jimqtech είπε

Οσο αναφορα την παρατηρηση που εχει το πλαισιο για 2 κομματια ανα ατομο δεν ισχυει.. γνωστος μου απο την δουλεια ηταν τυχερος και ηταν στην σελιδα του Πλαισιου οταν βγηκαν οι προσφορες και πηρε 4 ( 2 στο ονομα του και 2 στης γυναικας του) , σκεφτομαι να παρω την μια απο αυτον αλλα διαβαζω για το bios και προβληματιζομαι , καλο θα ηταν να παραμεινει ανοιχτο το θεμα αυτο ωστε να μας ενημερωσουν τα παιδια που τις εχουν .

 2 στο όνομα του και 2 στης γυναίκας του, 2 πελάτες από 2 κάρτες δηλαδή.. 

Με το  bios τι πρόβλημα υπάρχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, terry308 είπε

 2 στο όνομα του και 2 στης γυναίκας του, 2 πελάτες από 2 κάρτες δηλαδή.. 

Με το  bios τι πρόβλημα υπάρχει; 

Με το ιδιο email φιλε μου απλα διαφορετικο ονομα, αυτο θελω να πω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε dell se2717h για να δουλεψει το freesync θελει να γινουν ρυθμισεις δεν δουλευει αυτοματα

Και κανει καποια flash η οθονη σαν να χανετε στιγμυαια το σημα. 

Σε αλλη καρτα δεν κανει τετοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Jimqtech είπε

παρουσιαζει θεμα οταν παιζεις? η απλα εχει bug οσο αναφορα την ονομασια της καρτας?

Μονο ονομασία , κανένα bug . και αθόρυβη σχετικά θα έλεγα .. Κατέβασα και το saphire trixx και ειναι μια χαρα !

3 λεπτά πριν, tsoubas είπε

Σε dell se2717h για να δουλεψει το freesync θελει να γινουν ρυθμισεις δεν δουλευει αυτοματα

Και κανει καποια flash η οθονη σαν να χανετε στιγμυαια το σημα. 

Σε αλλη καρτα δεν κανει τετοια

Επειδή έχουμε την ίδια οθονη πες μου τι ρυθμίσεις έκανες να δω αν όντως παίζει τέτοιο πρόβλημα ... εγώ απλά πάτησα ενεργοποίηση f sync κ το άφησα ...  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Lecter D είπε

Μονο ονομασία , κανένα bug . και αθόρυβη σχετικά θα έλεγα .. Κατέβασα και το saphire trixx και ειναι μια χαρα !

Επειδή έχουμε την ίδια οθονη πες μου τι ρυθμίσεις έκανες να δω αν όντως παίζει τέτοιο πρόβλημα ... εγώ απλά πάτησα ενεργοποίηση f sync κ το άφησα ...  

Εαν εννοεις στο προγραμμα της amd δεν και ενα speecy px να δεις σε τη hz κλειδωνει οθονη 59 η 60 γιατι 75 δεν ειναι σιγουρα

Επεξ/σία από tsoubas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kajwbtfe είπε

Το άλλαξες όταν την έβαλες ή το αφήσες όπως είναι?Το default πιο είναι γιατί δεν το κοίταξα καθόλου όταν την έβαλα.

Ρε λες??😁😁

Στην αρχή ήταν στο gaming που είναι το νορμάλ default. Εκεί δεν έκανε ποστ. 

Μετά το άλλαξα στο compute. Που έχει παρατήρηση να μην παίζονται games σε αυτό το mode. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ την έβαλα όπως ήταν στο κουτί και δεν έχει πρόβλημα και drivers από Amd κατέβασα.Ελπιζω να είναι κάτι απλό στη δικιά σου και να μην χρειαστείς αντικατάσταση γιατί με αυτό το χαμο που γίνεται θα αργήσουν να στην αλλάξουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά εγώ δεν έβαλα κανέναν driver manual. Αρχικά με το που την κούμπωσα το pc είχε άθλια γραφικά,αλλά μετά από 5 λεπτά έστρωσαν αυτόματα. Μήπως βρήκε drivers μόνο του αυτοματα; αν ναι,θέλει κάτι παραπάνω από μένα; ούτε το cd που έχει χρησιμοποίησα γιατί το νέο μου case δεν έχει υποδοχή για cd's..

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ίων Δραγούμης είπε

Παιδιά εγώ δεν έβαλα κανέναν driver manual. Αρχικά με το που την κούμπωσα το pc είχε άθλια γραφικά,αλλά μετά από 5 λεπτά έστρωσαν αυτόματα. Μήπως βρήκε drivers μόνο του αυτοματα; αν ναι,θέλει κάτι παραπάνω από μένα;

Ναι ... αν είχες πριν άλλη κάρτα γραφικών που είχες βάλει drivers τότε θες και σωστό uninstall . Υπάρχει θέμα στην ενότητα ' κάρτες γραφικών ' 
Επίσης πρέπει να κατεβάσεις και τα drivers της τωρινής κάρτας , με ένα απλό 570 amd drivers στον φιλο μας google .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...