Προς το περιεχόμενο

[GPU] Rx 570 4gb 139.90€ @ Plaisio ΤΕΛΟΣ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, mclein είπε

ryzen 5 2400g + x470 mobo + 16gb @ 3200 ram + ssd 850 evo + 2 ανεμιστηρες 120mm / ολα αυτα με ενα cx500 corsair.

Άνετα. Την κρατάς και σε παίρνει να βάλεις κι άλλο ssd ή σκληρό αργότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 730
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, mclein είπε

ryzen 5 2400g + x470 mobo + 16gb @ 3200 ram + ssd 850 evo + 2 ανεμιστηρες 120mm / ολα αυτα με ενα cx500 corsair.

340-380 in game και πολύ σου λέω, είσαι κομπλέ. Απλά φρόντισε το τροφοδοτικό να είναι της προκοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Crus είπε

340-380 in game και πολύ σου λέω, είσαι κομπλέ. Απλά φρόντισε το τροφοδοτικό να είναι της προκοπής.

to cx500 ειναι της προκοπης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, mclein είπε

to cx500 ειναι της προκοπης ;

Οι πιστοποιήσεις των τροφοδοτικών ορίζονται όπως φαίνεται παραπάνω:

To cx έχει πιστοποίηση Bronze, οπότε μπορείς να βγάλεις τα συμπεράσματά σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Jimqtech said:

παιδια παρελαβε κανενας απο την δευτερη φουρνια? η να παρω τηλεφωνο να ρωτησω? 

τιποτα ακομα και καμια αλλαγη στην παραγγελια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο 20/11/2018 Εκτιμώμενη Ημερομηνία Παράδοσης: 22/11/2018 Σε φαση επεξεργασιας ακομα ........Ο δισκος ssd απο 19/11 μου ηρθε 24/11 .

Αν τον βαλουν παρασκευη θα ερθει νησι απο τριτη ισως 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, poulinos είπε

ποια παρασκευη?2019 μαλλον :P

εγω περιμενω αλλα 4 κομματια και οταν πηρα τηλ μου λενε λογικα πεμπτη παραλαμβανουν ! αρα απο παρασκευη θα το εχετε ! τωρα δεν ειμαι και 100% σιγουρος ! πλαισιο ειναι αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, tsoubas said:

εγω περιμενω αλλα 4 κομματια και οταν πηρα τηλ μου λενε λογικα πεμπτη παραλαμβανουν ! αρα απο παρασκευη θα το εχετε ! τωρα δεν ειμαι και 100% σιγουρος ! πλαισιο ειναι αυτο

επειδη ειναι πλαισιο για αυτο το ειπα.χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mclein είπε

to cx500 ειναι της προκοπης ;

Μια χαρά θα είσαι σου λέμε, μην τρελαίνεσαι.Υπάρχει πολύ μεγάλη παραφιλολογία εκεί έξω σχετικά με το τι τροφοδοτικό πρέπει να έχεις για να βάλεις μια gpu επάνω. Ειδικά στις amd. Θα μου πεις, γιατί η ίδια η amd σου λέει θέλει 500w; Ε για να είναι καλυμμένη απέναντι σε αυτούς που πανε με το ψόφιο 450ρι noname των 20€. Όλα τα επώνυμα τροφοδοτικά δεν έχουν κανένα πρόβλημα να σηκώσουν τέτοιες κάρτες.Ούτε gold ούτε platinum τροφοδοτικό χρειάζεσαι. Απλά θα έχεις χειρότερη αποδοτικότητα σε σχέση με αυτά ως προς την κατανάλωση στην πρίζα.

Όπως και να έχει, όταν την πάρεις, κάνε μία χάρη στον εαυτό σου και δοκίμασε να την κάνεις undervolt. Είναι πολύ πιθανό να νομίζεις ότι απέκτησες διαφορετική κάρτα. Και εσύ και οι υπόλοιποι βεβαίως.

Soz για το off topic.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Bigi444444 είπε

Μια χαρά θα είσαι σου λέμε, μην τρελαίνεσαι.Υπάρχει πολύ μεγάλη παραφιλολογία εκεί έξω σχετικά με το τι τροφοδοτικό πρέπει να έχεις για να βάλεις μια gpu επάνω. Ειδικά στις amd. Θα μου πεις, γιατί η ίδια η amd σου λέει θέλει 500w; Ε για να είναι καλυμμένη απέναντι σε αυτούς που πανε με το ψόφιο 450ρι noname των 20€. Όλα τα επώνυμα τροφοδοτικά δεν έχουν κανένα πρόβλημα να σηκώσουν τέτοιες κάρτες.Ούτε gold ούτε platinum τροφοδοτικό χρειάζεσαι. Απλά θα έχεις χειρότερη αποδοτικότητα σε σχέση με αυτά ως προς την κατανάλωση στην πρίζα.

 Όπως και να έχει, όταν την πάρεις, κάνε μία χάρη στον εαυτό σου και δοκίμασε να την κάνεις undervolt. Είναι πολύ πιθανό να νομίζεις ότι απέκτησες διαφορετική κάρτα. Και εσύ και οι υπόλοιποι βεβαίως.

Soz για το off topic.

ευχαριστω πολυ :)

επισης, να ενημερωσω οτι το πλαισιο λεει πως θα την εχει στις κεντρικες του αποθηκες αυριο. οποτε οι αποστολες φανταζομαι θα ξεκινησουν ξανα αυριο / μεθαυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχθές μου έλεγαν με σχεδον σιγουρια οτι σημερα παραλαμβανουν... Σήμερα, ότι παραλαμβανουν μεσα στην εβδομαδα (αυτή υποθετω... :p)  αύριο ελπίζω να μην αλλάξει και γίνει "παραλαμβανουμε την ερχόμενη δευτέρα" 😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχει κάνει κανείς σας undervolt; Με ποιο πρόγραμμα; Μπορούμε να δούμε κανένα screenshot των ρυθμίσεων; Θέλω να δοκιμάσω αλλά δεν ξέρω με ποιο πρόγραμμα και τι να πειράξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετο στοκ της amd μπορεις να πειραξεις οτι θες, τα undervolt underclock overclock κλπ ειναι ξεχωριστα για καθε καρτα, δεν γινεται να παρεις ρυθμισεις αλλουνου, δεν θα δουλεψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...