Προς το περιεχόμενο

Logitech Z607 5.1 Surround Sound Bluetooth Ηχεία, 69.00 € @ Κωτσόβολος


pareisaktos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, music_lover είπε

Καθαρά μέχρι μια μεσαία ένταση ναι παίζουν. Άλλο όμως το καθαρά, αλλο το ποιοτικά. Για 80 ευρώ που τα είχα πάρει είναι καλά. Θα προτιμούσα κάτι σε Edifier για το pc μου πάντως.

Παιδιά το 3.5 jack στέλνει ήχο στέρεο όπου και να συνδεθεί. Μη ρωτάτε τα ίδια. Στο pc παίζουν 5.1 γιατι συνδέονται με 3 διαφορετικά καλώδια στην κάρτα ηχου της μητρικής..ενα καναλι για στέρεο, ενα καναλι για sub κτλ

Δείτε απλά τις οδηγίες σύνδεσης των Z607..

Τι σύνδεση χρειάζεται να έχουν τα ηχεία για να παίζουν 5.1 συνδεδεμένα με τηλεόραση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για 5.1 στην tv χρειάζεστε ένα digtal decoder converter σαν αυτό . Έτσι σύνδεσα τα Z506 με την Samsung που είχε optical έξοδο μόνο. Δεν είναι το ιδανικό βέβαια, το δικό μου είχε και κάτι θεματάκια, αλλά την δουλειά μου την έκανα μιας που ήδη είχα τα Z506 αγορασμένα BF του 2016 στα 45 €. Δεν θα το συνιστούσα δηλαδή να αγόραζε τώρα κάποιος τα Ζ607 με αυτόν τον σκοπό, η προσφορά των Z906 στα 200 είναι πολύ καλή ή κάποια αντίστοιχη soundbar 5.1, σίγουρα βέβαια ανεβαίνει στο διπλάσιο αλλά πιστεύω αξίζει. Εκτός βέβαια αν έχετε σχετικά μικρό σαλόνι/δωμάτιο οπότε εκεί βολεύει καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, music_lover said:

Ακου την γνώμη μου και πάρε ενα καλό σετ ακουστικά..παιδί και home cinema ΔΕΝ γίνεται :(

Επίσης αν τα συνδεσετε στην tv θα έχετε stereo ήχο και όχι 5.1

Για 5.1 χρειάζεστε pc.

Σε υπολογιστή θα τα συνδέσω και ταινίες θα βλέπω στην τηλεόραση με κλωνοποίηση οθόνης. Οπότε θα έχω κανονικά 5.1 ήχο; Βέβαια δεν ξέρω αν η μητρική μου το υποστηρίζει, αλλά νομίζω πως ναι. Asus maximus vi hero. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, elpaso1 είπε

Σε υπολογιστή θα τα συνδέσω και ταινίες θα βλέπω στην τηλεόραση με κλωνοποίηση οθόνης. Οπότε θα έχω κανονικά 5.1 ήχο; Βέβαια δεν ξέρω αν η μητρική μου το υποστηρίζει, αλλά νομίζω πως ναι. Asus maximus vi hero. 

Ναι θα εχεις 5.1 όπως το περιέγραψες.

Για 5.1 απο tv χωρις τον ανωτέρω αντάπτορα χρειαζόμαστε σύστημα ηχείων με είσοδο οπτικής ίνας (toslink).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά , τα είδα και αυτά και μου φάνηκαν αρκετά τίμια επιλογή , έχω τα  Logitech z506.

 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά με χαλάει που δεν έχει κοντρόλ, αξίζει η μετάβαση σε αυτά ή να πάω σε κάτι ακριβότερο το σκέφτομαι λόγω τηλεκοντρόλ να το αλλάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tsoukos87 είπε

Καλημέρα παιδιά , τα είδα και αυτά και μου φάνηκαν αρκετά τίμια επιλογή , έχω τα  Logitech z506.

 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος αλλά με χαλάει που δεν έχει κοντρόλ, αξίζει η μετάβαση σε αυτά ή να πάω σε κάτι ακριβότερο το σκέφτομαι λόγω τηλεκοντρόλ να το αλλάξω.

Όχι δεν αξίζει η μετάβαση απο Z506.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όχι δεν αξίζει η μετάβαση απο Z506.

Ωραια σε ευχαριστω πολυ και ενας φιλος μου προτεινε αν θελω αναβαθμιση να παω στα z906 αλλά δεν πέφτουν και πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που με προβληματιζει και σκεφτομαι να ακυρωσω την παραγγελια ειναι το εξής, η ελλειψη πληκτρου για τον ελεγχο του μπασου.
Μεσω της καρτας ηχου που εχω στον υπολογιστη (creative) έχω το δικαιωμα να πειραξω το μπάσο, αλλα θελω να ξερω εαν ειναι το ιδιο με το να εχεις πληκτρο σε θεμα ποιοτητας. 
Εχει διαφορα εαν απλα το ελεγχω απο το pc το μπασο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε με 70 ευρό μην περιμένετε και πολλά..βάλανε card reader+bluetooth,βγαλανε το bass control, φαουλ αν και πιστεύω ότι το ρύθμισαν όσο χρειάζεται, οι περισσότεροι κατέληγαν να το μπουστάρουν και να ακούν παραμορφώσεις χαμηλών συχνοτήτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε κοιτα,το 70αρι δεν ειναι το default price,στο βρετανικο αμαζον κανει 113 λιρες σκεψου

Τελος παντων,παλι πολυ καλη αγορα για 70€,αλλα αν ειχε και bass control θα ταν αψογη αγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

ε με 70 ευρό μην περιμένετε και πολλά..βάλανε card reader+bluetooth,βγαλανε το bass control, φαουλ αν και πιστεύω ότι το ρύθμισαν όσο χρειάζεται, οι περισσότεροι κατέληγαν να το μπουστάρουν και να ακούν παραμορφώσεις χαμηλών συχνοτήτων.

εγω απλα θελω να μάθω, με το ανεβασμα του μπασου απο το control panel της καρτας ηχου θα ειναι σαν να εχω bass control η δεν εχει καμια σχεση? ξερει κανεις να μου το απαντησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά είμαι έτοιμος να τα παραγγείλω και γω. Απλώς πρώτα να ρωτήσω: Συνδέονται με την onboard κάρτα ήχου μου;
Σε κάνα-δυο μήνες θα κάνω αναβάθμιση μαζί με καλή κάρτα, αλλά ρωτάω για να μην τα έχω στο κουτί να κάθονται...
Παλιά δούλευα κάτι αρχαία Creative 6.1 από δω, αλλά είμαι παντελώς άσχετος και ρωτάω για παν ενδεχόμενο.

Μουσική θα παίζει σε όλα τα ηχεία;

Υ.Γ.: Αγνοήστε τη σκόνη, είναι ένα σάπιο PC που βαριέμαι να το καθαρίσω εδώ και μήνες εν όψει αναβάθμισης.

46503167_257487491599243_1812158560310657024_n.jpg

Επεξ/σία από LuciferX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες το πήρα από το κατάστημα και τα δοκίμασα. Όντως δεν υπάρχει ρυθμιστής του μπάσου ! Αντιμετωπίζω ένα προβημάτακι όμως και δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ μαζί του . Έχω την ASROCK Z370M PRO4 RETAIL η οποία υποστηρίζει 7.1. Οπότε δεν θα έχει πρόβλημα και με το 5.1.

Τα ηχεία έρχονται με ΕΝΑ καλώδιο 2RCA σε jack 3.5mm οπότε δεν μπορώ να δουλέψω στον υπολογιστή πραγματικό 5.1 παίζουν μόνο τα front left - right.

Απότι κατάλαβα θα χρειαστεί να προμηθευτώ 2 ακόμη καλώδια τέτοιου τύπου ( 6€ ) για να δουλέψει σωστά. Δοκίμασα με usb και παίζουν κανονικά και τα 5.

Θα πω για κάποια πράγματα που βρήκα εγώ αρνητικά . ΜΕΓΑΛΟ φάουλ να μην έχει όλα καλώδια αφού είναι και για υπολογιστές. Εμένα η μητρική έχει 3 υποδοχές jack, άμα δηλαδή είχα κάρτα ήχου με 5 θα έπρεπε να πάρω 4 καλώδια ? ανεβαίνει το κόστος ....

Θα ήθελα να έχει ρυθμιστή μπάσου όπως και το προηγούμενο set ηχείων 15ετιας που είχα της Creative.

Να είναι κάπως πιο πιανούμενο το τηλεκοντρόλ γιατί είναι αρκετά μικρό και να είχε αυτές τις μπιλίτσες στα κουμπιά ώστε σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού να ξέρεις τι πατάς.

Επείσης το τηλεκοντρόλ για να είχε λίγο καλύτερη απόδοση στα κουμπιά του Forward... Με την κεραία που διαθέτει προς το παρόν μπορώ να πιάσω μόνο 2 σταθμούς ( πιθανώς να δεν μπορεί να διαβάσει και καλά εκεί που φτάνει γιατί είναι κοντό το καλώδιο ).

Περισσότερες εντυπώσεις μόνο τελειώσει το θεματάκι με το 5.1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...