Προς το περιεχόμενο

Logitech Z607 5.1 Surround Sound Bluetooth Ηχεία, 69.00 € @ Κωτσόβολος


pareisaktos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Sotirisss είπε

2RCA σε jack 3.5mm

???? γινε λιγο πιο συγκεκριμενος, 2 rca θηλυκο? αρσενικο? σε jack? ομοιως θηλυκο? αρσενικο?

 

https://www.e-shop.gr/cablexpert-cca-458-02-35mm-stereo-to-rca-plug-cable-02m-p-PER.583928

κατι σαν αυτο? η οχι? σκεφτομαι να τα παρω οποτε να παραγγειλω κατευθειαν και τα απαραιτητα καλωδια που λειπουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μάλλον πάω για ακύρωση

Από εχθές μου έχει κάτσει άσχημα ότι δεν μπορώ να ρυθμίσω το μπάσο.

 

Μου έχει κάτσει πολυ ασχημα,οπότε θα ακυρωσω κατά 80-90% ...είμαι υπό σκέψη ακομα βέβαια,αλλά κατά εκεί πάω...

 

 

 

Επεξ/σία από stelios18120
Τελικά ακύρωσα την παραγγελία....ξενέρωσα που θέλει έξτρα καλώδια και δεν έχει ρύθμιση μπάσου....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Μάλλον πάω για ακύρωση

Από εχθές μου έχει κάτσει άσχημα ότι δεν μπορώ να ρυθμίσω το μπάσο.

Μου έχει κάτσει πολυ ασχημα,οπότε θα ακυρωσω κατά 80-90% ...είμαι υπό σκέψη ακομα βέβαια,αλλά κατά εκεί πάω...

Ακριβώς αυτό το καλώδιο πήρα πριν λίγο πήρα 3. 

2 που θα χρειαστούν για κεντιρκό - sub και τα πίσω και 1 για καβάντσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, Sotirisss είπε

Ακριβώς αυτό το καλώδιο πήρα πριν λίγο πήρα 3. 

2 που θα χρειαστούν για κεντιρκό - sub και τα πίσω και 1 για καβάντσα

Γι αυτό τον λόγω (καλώδια) + ότι δεν έχει ρυθμιστεί μπάσου,έριξα ακύρωση

 

Ίσως την Παρασκευή παίξει κάτι άλλο,άλλιως άλλη φορά :)

 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

25 watt rms είναι το sub..τι θα την κάνετε την ρύθμιση? Αν αύξησεις την ένταση του, παει, μπουκωσε..στα z506 το είχα στο μέσο, ενα κλικ επάνω και παρ-παρ-ιζε..εκτός αν δουλεύετε σε χαμηλές εντάσεις, τοτε πάσο, βοηθάει ολίγον τι.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Καλό είναι να ρυθμίζετε το μπάσο.

Πχ εγώ σε μερικά τραγούδια ειμαι περιεργος,και θέλω περισσότερο μπάσο η λιγότερο.

Και θα πας καθε λιγο και λιγάκι να ανεβοκατεβαζεις το μπασο? Κουραστικα μόνο που το άκουσα..

Το sub ρυθμίζεται μια φορά με βάση τις προτιμήσεις του καθενός και τέλος. Ρυθμίζεις gain, crossover, phase και τέλος.

Στα κανονικά sub τουλάχιστον..ε σε αυτο το έκανε η Logi για όλους μας με βάση τις μετρήσεις και δυνατότητες του.

Επεξ/σία από music_lover
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, music_lover είπε

Και θα πας καθε λιγο και λιγάκι να ανεβοκατεβαζεις το μπασο? Κουραστικα μόνο που το άκουσα..

Το sub ρυθμίζεται μια φορά με βάση τις προτιμήσεις του καθενός και τέλος. Ρυθμίσεις gain, crossover, phase και τέλος. Στα κανονικά sub..ε σε αυτο το έκανε η Logi για όλους με βάση τις μετρήσεις και δυνατότητες του.

Δεν θα πήγαινα και μακρια,δίπλα μου θα ήταν σχεδόν με βάση το σαλόνι μου :)

 

βεβαια ότι βολεύει τον καθένα είναι. 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ έχω εδώ και 12+ χρόνια τα Χ-530 (θυμάμαι τα είχα πάρει στα 60€)

 https://www.ebay.com/p/Logitech-X-530-5-1-Speaker-Surround-Sound-System-Functional/2164334557

 

και σιγά σιγά αργοπεθαίνουν παρότι με υπηρετούν μέχρι και σήμερα κάπως άξια (είναι πάντως αδιαμφισβήτητα το πιο παλιό περιφερειακό που έχω στο pc μου, το αμέσως πιο παλιό ήταν του '10 αλλά αλλάχτηκε και αυτό)

 

μάλλον είναι μια καλή περίπτωση να τα αλλάξω η συγκεκριμένη προσφορά, μιας και η τιμή θα είναι ανάλογη με αυτή που είχα δώσει τόσα χρόνια πίσω (και πληθωριστικά να το πάρουμε τα +10ευρώ δεν είναι άσχημα :P

 

μου μιλάει η τιμή,  και όπως και να χει ηχεία νέα από ηχεία που αργοπεθαίνουν   θα είναι καλύτερα 

 

όσο για το μπάσο, μια φορά το ρύθμισα στη ζωή μου δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις (υποθέτω ότι θα είναι μια χαρά για τον generic τύπο σαν κι εμένα που απλά θέλει να υπάρχει ένα 5.1) πιο πολύ με νοιάζει η αντοχή σε βάθος χρόνου με λίγα φυσικά λεφτά 

 

μόνο το καλωδιομάνι σκέφτομαι να μαζεύω και να ξαναπλώνω, αλλά ελπίζω να με απασχολήσει ξανά τη μεθεπόμενη δεκαετία 

νιώθω μια μελαγχολία πάντως που θα πάρουν πόδι τα ηχεία μου μου θύμιζαν παλιότερα καλύτερα  χρόνια..

 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, psvctr είπε

???? γινε λιγο πιο συγκεκριμενος, 2 rca θηλυκο? αρσενικο? σε jack? ομοιως θηλυκο? αρσενικο?

https://www.e-shop.gr/cablexpert-cca-458-02-35mm-stereo-to-rca-plug-cable-02m-p-PER.583928

κατι σαν αυτο? η οχι? σκεφτομαι να τα παρω οποτε να παραγγειλω κατευθειαν και τα απαραιτητα καλωδια που λειπουν!

Θα μου πεις ποια καλωδια τελικα ταιριαζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λοιπόν τα πήρα, τα σύνδεσα για το challenge (εννοείται έξτρα καλώδια) και έχω να πω το εξής

 

Ο,ΤΙ ΠΙΟ ΕΜΕΤΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ ΚΑΘΙΣΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΠΟΤΕ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ

 

παρόλα αυτά ο ήχος είναι οκ (και το 5.1) .. όλα καλά στο τέλος

 

αλλά μην τα πάρετε, εκτός αν έχετε τάσεις μαζοχισμού 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...