Προς το περιεχόμενο

Logitech Z607 5.1 Surround Sound Bluetooth Ηχεία, 69.00 € @ Κωτσόβολος


pareisaktos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, nek4d είπε

Απο που πηρες τα καλωδια φιλε?

απο eshop τα πηρα γυρω στο 1 ευρω το ενα, βεβαια απλα καλωδιακια πηρα οχι κατι ιδιατερο με επιχρυσωμενες ακρες κτλπ.
Εαν διαπιστωσω αλλοιωση στον ηχο θα τα αλλαξω αλλα δεν νομιζω μιας και αυτα που παραγγειλα ειναι ιδια με αυτο που εδινε η logitech κατα πασα πιθανοτητα.
Οτι αλλο θελεις ρωτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια χαρα ειναι με 69 ευρο δεν θα βρεις κατι καλυτερο με usb και radio FM... σε τετοια τιμη  ειναι super!

ενταση και ποιοτητα καλυπτει ανετα ενα μεσο χρηστη και με το παραπανω εχει μπασο ολα good!

αν καπιος θελει να ακουει μουσικη στην τσιτα και να τριζει ολο το σπιτι η να νιωθει το μπασο στο σωμα του να μην τα παρει!!  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα στην παρεα προσφατα πηρα τα ηχεια αυτα και ηθελα να ρωτησω επειδη ακομα δεν εχω παρει καρτα ηχου και τα δουλευεω μονο με το πρασινο(στερεο) καλωδιο,Σε μουσικη στο youtube δεν μου παιζει καθολου το σεντερ το ηχειο απο οτι καταλαβαινω ειναι λογικο αυτο? το στερεο παιζει ολα τα ηχεια η πχ γινεται 2.1? για να καταλαβω γιατι με εχουν μπερδεψει λιγακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το κεντρικό δεν το θυμάμαι να παίζει σε στέρεο μουσική, μόνο τα 2 ηχεία και το sub

 

σε τι σύνδεση τα έχεις τώρα auxiliary?  

 

 

τελοσπάντων, εγώ μετά από 10+ μέρες με τα ηχεία, έχω τελικά να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την αγορά μου, απλά έπρεπε να μπουν κάποιες ρυθμίσεις από την κάρτα ήχου και όλα δουλεύουν υπέροχα, ο ήχος είναι αρκετά καθαρός (όχι βέβαια με τέρμα ένταση, εκεί υπάρχει παραμόρφωση, αλλά δεν υπάρχει και λόγος σε λογικά σενάρια που δεν θες την αστυνομία να βαράει κουδούνια να πας τόσο δυνατά)

 

όποιος δηλαδή τα ξαναβρεί σε αυτή τη τιμή ας τα πάρει παρά την όποια ταλαιπωρία και σε στήσιμο ή την αγορά επιπλέον καλωδίων

 

επίσης είμαι πολύ ευχαριστημένος από το control του πιάνει ακόμα και σε πολύ παράξενες γωνίες , δεν χρειάζεται να σημαδεύεις απευθείας, σχεδόν ποτέ δεν προβληματίζει (άρκεί να μην χαθει λόγω μικρού μεγέθους, θα είναι τεράστια η ξενέρα να χρειάζεται να πατάς τα κουμπιά από την κεντρική μονάδα) 

 

επίσης μέσω του auxiliary μπορώ να έχω και δεύτερο κανάλι ήχου και ας μην είναι 5.1 , δοκίμασα δηλαδή να δυνδέσω στο auxiliary την έξοδο ήχου της οθόνης μου (που είναι για ακουστικά, καθώς δεν διαθέτει ηχεία), οπότε αν μπει το ps4 στο monitor πλέον λύνω το θέμα του ήχου (μέχρι τώρα είχα ως μόνη λύση τα ακουστικά), μπορεί ο ήχος να πάει στα ηχεία και ας είναι stereo. αλλά τουλάχιστον έχω ήχο και πέρα από ακουστικά 

 

σε ταινίες είναι φοβερά (έβαλα κάνα 2 θρίλερ και η γυναίκα χέστηκε να ακούει πράγματα από πίσω της )  και σε παιχνίδια που το έχουν δουλέψει το 5.1 όπως το shadow of the tomb raider είναι επίσης φανταστική εμπειρία 

 

απλά στην αρχή με ξένισαν λίγο γιατί δεν είχα βάλει κάποιες ρυθμίσεις από την κάρτα ήχου μου όπως τις είχα με τα παλιά ηχεία (και είχα ξεχάσει τι είχα κάνει πριν χρόνια), μόλις τις ξανάβαλα όλα τέλεια (δηλαδή αρχικά που δεν είχα bass management το μπάσο πότε δούλευε πότε όχι και είχα τρελαθεί.. επίσης χάνονταν κάποιοι ήχοι σε παιχνίδια που ήξερα ότι υπήρχαν, αλλά το έφτιαξα δεν ήταν θέμα ηχείων αλλά settings που χάθηκαν μόλις έβγαλα τα παλιά ) 

 

προτείνονται δηλαδή σε αυτό το κόστος με τα χίλια και το μήκος που σου δίνει για τα πίσω ηχεία είναι αρκετά καλό

 

στα 120+ ευρώ που είναι η επίσημη τιμή θα το εξέταζα για εναλλακτικές 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...