Προς το περιεχόμενο

[Gaming Monitor] MSI Optix MAG27C Curved 144Hz 1080p @ 279 Kotsovolos


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω δε πολυψηνομουν για curved αλλα δοκιμασα τη λενοβο και μου αρεσε και η επομενη μου πιθανοτατα θα ειναι curved.

Τωρα αναμεσα στις δυο θα ελεγα την msi,αλλα περιμενε μπας και βγει καμια προσφορα αυριο κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν είσαι μόνο μεταξύ αυτών των δυο ναι πας msi. H alienware είναι για πιο competitive gaming. 

Δε θα έπαιρνα γιατί παίζω κυρίως fps games και προσωπικά δε με βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Dantε είπε

Και εγω δε πολυψηνομουν για curved αλλα δοκιμασα τη λενοβο και μου αρεσε και η επομενη μου πιθανοτατα θα ειναι curved.

Τωρα αναμεσα στις δυο θα ελεγα την msi,αλλα περιμενε μπας και βγει καμια προσφορα αυριο κιολας.

Ναι φυσικά και θα περιμένω δεν βιάζομαι.

3 λεπτά πριν, flytz88 είπε

Αν είσαι μόνο μεταξύ αυτών των δυο ναι πας msi. H alienware είναι για πιο competitive gaming. 

Δε θα έπαιρνα γιατί παίζω κυρίως fps games και προσωπικά δε με βολεύει.

Α, αυτός είναι ο μόνος λόγος; Νόμιζα μήπως έχουν κανά θέμα γενικά αυτές οι κυρτές. Αν όμως πετύχω σε καμιά καλύτερη τιμή την aw δεν θα κάνω καλά να την πάρω; Ανάμεσα σε αυτές τις δύο που με ενδιαφέρουν και όποια βρω γρηγορότερα σε καλύτερη τιμή!

Υ.Γ. Είμαι ανάμεσα σε αυτές  τις δύο λόγω της τιμής τους και του 1ms. Αν υπάρχουν κι άλλες επιλογές σε αυτές τις δύο εταιρίες με 1-2ms και στην ίδια τιμή πάνω κάτω θα ήθελα να μου προτείνεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Dantε είπε

Δοκιμασες και δε σε βολεψε?Γιατι και εγω ετσι ελεγα και τη δοκιμασα.

Ισα ισα σε fps games βολευει.

Ναι.

 

Αν είσαι μόνο σε αυτές τις 2 εταιρείες δεν έχεις άλλες επιλογές. Μόνο στην msi άλλα πας σε 24αρα curved.

Επεξ/σία από flytz88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, flytz88 είπε

Ναι.

Αν είσαι μόνο σε αυτές τις 2 εταιρείες δεν έχεις άλλες επιλογές. Μόνο στην msi άλλα πας σε 24αρα curved.

Γιατί μόνο 24αρα κι όχι σε 25-27αρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, εντάξει δεν με ενδιαφέρει να πάω σε φθηνότερη και μικρότερες σε ίντσες εφόσον το budget μου είναι μέχρι 350 ευρώ και μπορώ να πάρω μεγαλύτερη. Απλά περιμένω μήπως την τσιμπήσω ακόμα φθηνότερα!;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, flytz88 είπε

Εγώ curved δε θα έπαιρνα ούτε εάν μου τη χαρίζανε ειδικά 27αρα. Από εκεί και πέρα πρέπει να μας πεις τι χρήση πρόκειται να κάνεις.

Εγώ είχα παραγγείλει αρχικά την MSI της προσφοράς, αλλά μετά διάβασα κάποια σχόλια στο internet που δε με ενθουσίασαν και τελικά ακύρωσα την παραγγελία και αγόρασα την DELL

Δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω παραλάβει ακόμα, αλλά πιστεύω ότι η 25 θα "κάτσει" καλύτερα στο γραφείο μου.

Προσωπικά, ιδανικά θα ήθελα μια 27' 1440p 144hz , αλλά πρέπει να παώ στα 370€+ , οπότε πήγα στη Dell

Κάρτα έχω μια RX 580 από την προσφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikos16717 είπε

Εγώ είχα παραγγείλει αρχικά την MSI της προσφοράς, αλλά μετά διάβασα κάποια σχόλια στο internet που δε με ενθουσίασαν και τελικά ακύρωσα την παραγγελία και αγόρασα την DELL

Δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω παραλάβει ακόμα, αλλά πιστεύω ότι η 25 θα "κάτσει" καλύτερα στο γραφείο μου.

Προσωπικά, ιδανικά θα ήθελα μια 27' 1440p 144hz , αλλά πρέπει να παώ στα 370€+ , οπότε πήγα στη Dell

Κάρτα έχω μια RX 580 από την προσφορά

Ποιο μοντέλο της DELL αγόρασες φίλε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, _pankou_ είπε

Τα τελευταία VA panels έχουν ακόμα το ενοχλητικό αυτό ghosting effect ;

Ναι και όχι. Η συγκεκριμένη msi δεν έχει αρκετές αναφορές για ghosting. Η lenovo Υ27G που επέστρεψα παρουσίαζε ghosting.

Πάντως ghosting ή όχι προτιμώ τις VA απο τις TΝ και πιστεύω και οι περισσότεροι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Ναι και όχι. Η συγκεκριμένη msi δεν έχει αρκετές αναφορές για ghosting. Η lenovo Υ27G που επέστρεψα παρουσίαζε ghosting.

Πάντως ghosting ή όχι προτιμώ τις VA απο τις TΝ και πιστεύω και οι περισσότεροι. 

Σιγουρα. Απο IPS ειναι το θεμα αν τις προτιμας, γιατι ωραια τα μαυρα, αλλα το ghosting οχι τοσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...