Προς το περιεχόμενο

[Gaming Monitor] MSI Optix MAG27C Curved 144Hz 1080p @ 279 Kotsovolos


lionheart75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, kostiger είπε

Σιγουρα. Απο IPS ειναι το θεμα αν τις προτιμας, γιατι ωραια τα μαυρα, αλλα το ghosting οχι τοσο..

Όχι φυσικά, Ips πρώτα και μετά Va. 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lionheart75 είπε

Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά η οθόνη που επίλεξες έχει TN panel...

Το ξέρω. Εν γνώση μου δλδ πήγα σε αυτή την οθόνη με το panel που έχει. Απλά από reviews και σχόλια κατάλαβα ότι για ΤΝ έχει καλή  εικόνα.

Αυτή τη στιγμή είμαι με μια Ultrasharp U2312hm που έχει IPS και είναι αρκετά καλή σαν panel.

Ελπίζω να μην το μετανιώσω... Σε λίγες μέρες θα ξέρω. Αν δω και δε μου κάθεται καλά θα προσπαθήσω να την αλλάξω ή θα μείνω με τη Ultrasharp .

Επεξ/σία από nikos16717
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, nikos16717 είπε

Το ξέρω. Εν γνώση μου δλδ πήγα σε αυτή την οθόνη με το panel που έχει. Απλά από reviews και σχόλια κατάλαβα ότι για ΤΝ έχει καλή  εικόνα.

Αυτή τη στιγμή είμαι με μια Ultrasharp U2312hm που έχει IPS και είναι αρκετά καλή σαν panel.

Ελπίζω να μην το μετανιώσω... Σε λίγες μέρες θα ξέρω. Αν δω και δε μου κάθεται καλά θα προσπαθήσω να την αλλάξω ή θα μείνω με τη Ultrasharp .

H U2312HM παρά τα χρόνια της είναι φοβερή οθόνη, την είχα και εγώ και την έδωσα εξαιτίας του μικροβίου αναβάθμισης, κακώς βέβαια μιας και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα με μία αντίστοιχη σημερινή Dell Ips 60Hz. 

Βέβαια το Monitor που παρήγγειλες καμία σχέση με την Ultrasharp. Μιλάμε για καθαρά gaming Μονιτορ, με πολύ καλά specs που βγήκε στοχεύοντας καθαρά στο κομμάτι gaming. 

Αν μπορείς να κρατήσεις και τις δύο θα είναι το καλύτερο νομίζω μιας και λόγο παλαιότητας θα την σκοτώσεις την U2312Hm και είναι κρίμα.

Η οθόνη είναι τανκ αξιοπιστίας και ποιότητας κατασκευής γενικά. 

Εύχομαι να σε καλύψει φίλε μου η alienware. :) 

Επεξ/σία από lionheart75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

H U2312HM παρά τα χρόνια της είναι φοβερή οθόνη, την είχα και εγώ και την έδωσα εξαιτίας του μικροβίου αναβάθμισης, κακώς βέβαια μιας και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα με μία αντίστοιχη σημερινή Dell Ips 60Hz. 

 Βέβαια το Monitor που παρήγγειλες καμία σχέση με την Ultrasharp. Μιλάμε για καθαρά gaming Μονιτορ, με πολύ καλά specs που βγήκε στοχεύοντας καθαρά στο κομμάτι gaming. 

Αν μπορείς να κρατήσεις και τις δύο θα είναι το καλύτερο νομίζω μιας και λόγο παλαιότητας θα την σκοτώσεις την U2312Hm και είναι κρίμα.

 Η οθόνη είναι τανκ αξιοπιστίας και ποιότητας κατασκευής γενικά. 

Εύχομαι να σε καλύψει φίλε μου η alienware. :) 

Σε ευχαριστώ.

Το έχω σκεφτεί και αυτό το ενδεχόμενο , να τις κρατήσω και τις 2 δλδ, αλλά θα γεμίζει το γραφείο. θα το σκεφτώ όταν τις έχω και τις 2 ταυτόχρονα. 

Η αλήθεια είναι ότι για να την δώσω θα πρέπει να βάλω μια τιμή κοντά στα 80-90€ και δεν αξίζει τόσο λίγο.

Ελπίζω όσοι παραλάβουν την MSI να μείνουν ευχαριστημένοι. Εμένα με προβλημάτισε περισσότερο το 1080p στις 27΄ και έκανα πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα έχω στην κατοχή μου εδώ και περίπου μια εβδομάδα την MSI MAG241C

Μπορώ να πω ότι είναι καταπληκτική.

Πανέμορφη με  πολλές λειτουργίες και πάνω απ' όλα εύχρηστη.

έχει ένα joystick πίσω όπου επιλέγεις σε κλάσματα δευτερολέπτου όποια profil θέλεις (έχει 5 game mode: User, FPS, Racing, RTS & RPG)

τα οποία έρχονται έτοιμα αλλά μπορείς να τα προσαρμόσεις πανεύκολα (είτε από το app είτε από το joystick).

έχει κρυμμένο και ένα headset hanger που είναι αρκετά βολικό.

Την έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα με black ops III, moto gp 18 και tekken  και πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί!

Edit: Φυσικά πιστεύω ότι δεν την έχω φτάσει στα όρια της δηλαδή να πάρω τα μέγιστα από τις δυνατότητες της

καθώς δεν το επιτρέπει για την ώρα ο συνδυασμός της ασχετοσύνης μου σε τεχνικά θέματα και της ανυπομονησίας  μου στο να προλάβω παίξω όταν έχω κάποιον ελεύθερο χρόνο.

Υ.Γ.: Είναι μεν 24" αλλά ελπίζω να βοήθησα κάποιον που ενδιαφέρεται είτε γι' αυτήν είτε για την 27" του τίτλου.

Επεξ/σία από wilde
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τλκ παρέλαβε κανένας για να μας πει τη γνώμη του; εμένα στην αρχική παραγγελία (Πριν ακυρώσω) μου είχαν πει ότι θα μου στη στείλουν στις 24 του μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Συγνώμη που επαναφέρω το θεμα αλλα με ενδιαφερει κ μενα να μαθω εντυπώσεις απο κατοχους της optix mag27c καθως την παρήγγειλα και την περιμένω απο βδομαδα.  Καλη χρονια σε ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/11/2018 στις 1:27 ΜΜ, flytz88 είπε

Εγώ curved δε θα έπαιρνα ούτε εάν μου τη χαρίζανε ειδικά 27αρα. Από εκεί και πέρα πρέπει να μας πεις τι χρήση πρόκειται να κάνεις.

Μπορεις να μου πεις το λογο γιατι ψαχνομε για μονιτορ και σκευτομαι για κιερβντ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eskes είπε

Συγνώμη που επαναφέρω το θεμα αλλα με ενδιαφερει κ μενα να μαθω εντυπώσεις απο κατοχους της optix mag27c καθως την παρήγγειλα και την περιμένω απο βδομαδα.  Καλη χρονια σε ολους!

Εφοσον τη παρηγγειλες τι νοημα εχει να ακουσεις αποψεις?

Θα τη δεις οταν τη παραλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TsironakosMix είπε

Μπορεις να μου πεις το λογο γιατι ψαχνομε για μονιτορ και σκευτομαι για κιερβντ

Το curved εχει ουσια σε συστηματα με 3 οθονες 16:9 η σε μια οθονη ultrawide. Σε μια 27αρα 16:9 απλα δεν χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Arkin είπε

Το curved εχει ουσια σε συστηματα με 3 οθονες 16:9 η σε μια οθονη ultrawide. Σε μια 27αρα 16:9 απλα δεν χρειαζεται. 

Χανεις σε ποιοτητα στις γωνιες θεασης η κατι παρομοιο γτ τ λες αυτο? Νομιζω διχνει ωραια και μονη της πανω στο γραφειο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι για αγορα για ps4 pro η αυτη η την 4κ ud58 της lg.Ποια η γνωμη σας.Σε αυτη θα παρω 60 fps σταθερα ενω στην lg 30?H ειμαι λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...