Προς το περιεχόμενο

Προσαρμόζει την παραγωγή η Apple λόγω των χαμηλότερων των προσδοκιών πωλήσεων των νέων iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Για να είμαστε αντικειμενικοί, στην εποχή που ζούμε είναι πολλοί λίγοι αυτοί που μπορούν να δώσουν 1500 ευρώ για ένα smartphone. Δεν το λέω ειρωνικά αλλά περιγράφω απλά την πραγματικότητα. 

Σαν να λέμε ότι πρέπει να πουλησεις κανένα οικόπεδο η να ξεκλήρισεις κανένα κοπάδι.48 άτοκες δόσεις βάζουν όλοι στα iPhone για ευνόητους λόγους.Δεν είναι και κάτι τρομερό ακόμα και φτωχός να είσαι 30€ το μήνα σου βγαινει

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 454
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

15 λεπτά πριν, Zus είπε

Η Apple έχει πρόβλημα και δεν το έχει καταλάβει αλλά κάποιος Istros στο insomnia το αντελήφθη εγκαίρως και προειδοποιεί! Δείτε το πριν το κατεβάσουν! Διαδώσται1!!!!111!!!ένα!!!!11!

Οταν το καταλάβει θα είναι αργά.Εαν δεν αλλάξει πολιτικη και σκέφτεται μόνο την κονομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, aneurysm είπε

Stockholm syndrome. Με λίγο από απομεινάρι του συνδόμου της κατοχής εχετε μερικοι μερικοι.

όχι δεν θα ζήσω την οικογένεια μου ,θα τους πω 3 μήνες φάτε iPhone για να ζήσετε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
5 minutes ago, Istros said:

Σαν να λέμε ότι πρέπει να πουλησεις κανένα οικόπεδο η να ξεκλήρισεις κανένα κοπάδι.48 άτοκες δόσεις βάζουν όλοι στα iPhone για ευνόητους λόγους.Δεν είναι και κάτι τρομερό ακόμα και φτωχός να είσαι 30€ το μήνα σου βγαινει

Αν είσαι φτωχός, με 30 ευρώ το μήνα μπορείς να εξασφαλίσεις φαγητό  ώστε να μην πεθάνεις από την πείνα. Δεν χρειάζεσαι ούτε iPhone ούτε και ...phone γενικότερα! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, billdanos είπε

Για να είμαστε αντικειμενικοί, στην εποχή που ζούμε είναι πολλοί λίγοι αυτοί που μπορούν να δώσουν 1500 ευρώ για ένα smartphone. Δεν το λέω ειρωνικά αλλά περιγράφω απλά την πραγματικότητα. 

Αναφέρεσαι μόνο για φέτος. Τις προηγούμενες χρονιές δεν ήταν πολύ ακριβότερα απο τη σειρά note ή ναυαρχίδες άλλων εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Zus είπε

Και το οποίο παίρνει ακόμα το νεότερο λειτουργικό της εταιρείας και θα συνεχίσει να το παίρνει για τα επόμενα 1 με 2 χρόνια επειδή αυτό είναι που μετράει. 

Ποιο νεότερο;το πετσοκομμένο ;

Σαν να τρέχω εγώ στο LG G3 μου σε Android 5,Facelift του Android 9..

έτσι κι αλλιώς οι major εφαρμογές της Google γίνονται ανεξάρτητα Update και η LG μου δίνει ακόμη security patches 

LG G3 release date may 2014/5.5 inches 1440 x 2560p ,32gb 3gb ram,13mp-OIS+-Laser autofocus,3000 Αποσπώμενη μπαταρία

 

Μολις έβαλα καινούργια μπαταρία και πάει ακόμη μπαλα

 

Μην σου πω πως τρέχει και το lg g2 του 13 που το χρησιμοποιεί ακόμη ο αδερφός μου με Android 5 και εκπλαγείς 

Επεξ/σία από Superuser
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 minutes ago, aneurysm said:

Ενω οταν το φυσας σου χρειάζεται 1500 ευρω κινητο για να χαζευεις τον κώλο της Μαιρούλας στο φουμπού

Υπάρχει και κόσμος που θα έδινε τα 1500 στη Μαιρούλα, για να τους δείξει τον κ@λο της για 2 δευτερόλεπτα. So? 

Όταν σου περισσεύουν 1500 θα τα δώσεις εκεί που γουστάρεις περισσότερο χωρίς τύψεις και «θυσίες». 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Istros είπε

Προφανώς δεν κατάλαβες τίποτα.Ειπα ότι το iPhone xs είναι πιο αργό από το pocophone αλλά είναι σταθερό όπως λέτε.Τωρα αν θεωρείς μια συσκευή με LTE cat4 στα 150Mbps,326ppi,1Gb ram, διπύρηνη με 8mp camera ως "μπροστά" δεν μας κάνει εντύπωση καθόλου ότι συνεχίζει να πουλάει τις σημερινές πατατες

Αλήθεια εσύ χρειάζεσαι κάτι περισσότερο από 150mbps? Αν ναι που βρήκες τέτοια ταχύτητα και πόσο συχνά την χρησιμοποιείς;
Είμαι κάτοχος 5s εδώ και μερικά χρόνια και το τηλέφωνο δουλεύει άψογα με 1gb ραμ, αντιθέτως το xiaomi mi5c που έχει ο αδερφός μου όταν έχει κλήσεις πολλές φορές κρασάρει και κάνει reboot, το 2ο sony που έχω για developing με android 6 4+4cores και 2gb ram ζορίζεται ακόμα και στο youtube όταν το 5s πετάει. To  nexus 5 που έχω και αυτό για developing τρέχει σφαίρα και όλα λειτουργούν όπως πρέπει.

Το ότι σου πουλάνε τηλέφωνα που στα χαρακτηριστικά φαίνονται τρομερά ανώτερα από τον αντίπαλο αλλά στα τεστ είναι τα ίδια ή και υποδεέστερα δεν σε βάζει σε σκέψεις; Το ότι το sony μου έχει μείνει στο android 6 και πλέον ούτε development δεν μπορώ να κάνω ενώ το 5s που είναι και 3 χρόνια παλιότερο έχει τελευταίο iOS δεν σου λέει κάτι;

Αν καυλώνεις να βλέπεις τρανά νούμερα κάνε jailbreak και με ένα hexeditor κάνε το iPhone να λέει ότι έχει 128gb ram και 46 cores στα 5.5ghz, αλλά ο νορμάλ κόσμος ενδιαφέρεται αν κάνει αυτά που υπόσχεται και όχι πόσα "άλογα" έχει στο μοτέρ που για κάποιο λόγο δεν μπορεί να τα βγάλει στην ρόδα.

Σχετικά με την Apple τα νούμερα λένε πολλά αναμένω την ίδια και μεγαλύτερη πτώση και στα macbook, φέτος θα άλλαζα το macbook μου μιας και είναι 5 χρονών πλέον αλλά δεν, με κολλημένους ssd και ραμ και chip τύπου T8 που ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ τι πραγματικά κάνει το chip  δεν πρόκειται, λατρεύω το MacOS  και το iOS αλλά δεν υπάρχει περίπτωση.

Σιγά σιγά με βλέπω για dell xps και hackintosh και στο λάπτοπ και με το 5s μέχρι να διαλύσει ή μέχρι η Apple να νιώσει και να βγάλει τηλέφωνο με iOS στα 400-500 ευρώ (ποτέ δλδ).



 

Επεξ/σία από orgixmh
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ξερω. Ειναι αρκετοι αυτοι. Πληρώνουν για κατι που θα μπορουσαν αν ηταν μάγκες να το χουν τσαμπα. Σαν τους χρηστες μήλου με τους υπόλοιπους ενα πραγμα. Θα υπερθεματισουμε την καταντια τωρα, και αναφερομαι στο συγκεκριμενο σχόλιο, το γυμνό επι πληρωμή, ετσι?

Επεξ/σία από aneurysm
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, aneurysm said:

Το ξερω. Ειναι αρκετοι αυτοι. Θα υπερθεματισουμε την καταντια τωρα?

Από πότε η καβλ@ είναι κατάντια; Υπάρχουν οδηγίες ορθής πολιτικής χρήσης; :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, billdanos είπε

Υπάρχει και κόσμος που θα έδινε τα 1500 στη Μαιρούλα, για να τους δείξει τον κ@λο της για 2 δευτερόλεπτα. So? 

Αν η Μαιρούλα παίρνει 1500 σε 2 δευτ. τότε η Apple πρέπει να πάρει μαθήματα!!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εντυπωσιακό πάντως το γεγονός που σε κάθε αναφορά στην Apple, ακολουθεί αυτός ο χαμός. Οι περισσότεροι παραπονιέστε για το κόστος των συσκευών της, κάτι για το οποίο είναι γνωστή χρόνια τώρα, πολύ πριν βγάλει το iPhone. Το οικοσύστημά της είναι αυτό που προσελκύει και η άρτια λειτουργία του λογισμικού (Mac OS, iOS) στις συσκευές της.

Σαφώς αντιμετωπίζει προβλήματα, κάτι που συμβαίνει όταν έχει αυξήσει το μερίδιο αγοράς της, αλλά σε θέμα λειτουργικότητας, υποστήριξης και αξιοπιστίας, είναι σε αρκετά υψηλό επίπεδο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, billdanos είπε

Από πότε η καβλ@ είναι κατάντια; Υπάρχουν οδηγίες ορθής πολιτικής χρήσης; :) 

Εκανα edit, για μενα το συγκεκριμενο παραδειγμα που χρησιμοποιησες ειναι καταντια, γενικα ο αγοραίος ερωτας/ηδονη whatever.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...