Προς το περιεχόμενο

Λαμπες LED Philips 5 στην τιμη των 4αρων @Καυκας


serdakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας βαλω και εγω μια προσφορα. Απο τον καυκα στις 4 led philips λαμπες ή 5η δωρο. Αρα  για την e27 πχ ,σου βγαινει 1,9ευρω η λαμπα, αντι για 2,24

Επισης εχουν 2 χρονια εγγυηση. Τα προιοντα που συμμετέχουν ειναι τα παρακατω

https://www.kafkas.gr/proionta/lamptires-led/prosfores-led-4-1/?AttributeProductClass-7146=1463

Πολυ μικρο το κερδος, αλλα μπορει καποιος να θελει να αγορασει. Αν δεν αξιζει ας κλειδωσει

Edit---------------

Μην γελατε ρε (για τις αντιδράσεις το λεω :P )

Ειναι προβλεπόμενη προσφορα καθότι συμφωνά με τους κανόνες του matrixxx 

πρέπει να εχει έστω 10-15% έκπτωση και οι λαμπες βγαίνουν συνολικά με 16% μείωση στην αρχικη τιμη

Ακολουθησα το γραμμα του νομου :P

 

Επεξ/σία από serdakis
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, papars είπε

Την βάζει συχνά. Αξίζει όμως γιατί είναι καλές λάμπες. Με αυτή την τιμή δεν αξίζει η αναμονή για κινέζικες. 

Αυτο σκεφτομαι και εγω. Η πιο οικονομικη κινεζικη led που εχω βρει κανει 1,5 - 2ευρω απο banggood και δεν σου δινει 2 χρονια εγγυηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει παλιότερα μια 10αδα και χρησιμοποιούσα τις 2.

Αντεξαν 1 χρόνο και παρέδωσαν το πνεύμα τους μετά από 2-3 πτώσεις τάσης...

Η μία δεν ανάβει καθόλου και η άλλη την είδε strobe light και αναβοσβήνει (δεν λέω, cool!). 😎

Ελπίζω να τις δεχτεί ο καύκας μέσα στα 2 χρόνια εγγύησης και να μην μου λένε κινέζικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2+1 δωρο σε λαμπες led της Geyer τρεχει αυτη την περιοδο σε GERO S.A. (www.gero.gr) και e-revma.gr

Οποτε πληρωνεις 4 και παιρνεις 6 ( περιπου 1,57€/τμχ η Ε27 αχλαδι). Και με 2 χρονια εγγυση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, johnpap21 είπε

Είχα πάρει παλιότερα μια 10αδα και χρησιμοποιούσα τις 2.

Αντεξαν 1 χρόνο και παρέδωσαν το πνεύμα τους μετά από 2-3 πτώσεις τάσης...

Η μία δεν ανάβει καθόλου και η άλλη την είδε strobe light και αναβοσβήνει (δεν λέω, cool!). 😎

Ελπίζω να τις δεχτεί ο καύκας μέσα στα 2 χρόνια εγγύησης και να μην μου λένε κινέζικα...

Εχω αλλαξει με επιτυχια 4-5 φορες στον καυκα. Ειναι ενα θεμα παντως αυτο στις philips...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη βλεπω ελαχιστα lumens 600l  θα προτεινα να παρετε εστω μια φορα για να δειτε φως μια osram 2452l  .την εχει κ ο καυκας στα 11.5ευρω

Οποιος ξερει περισσοτερα λουμενς σε ε27 ας μ στειλει..

Επεξ/σία από kage
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειναι πολυ καλες λαμπες, με πολυ καλη φωτεινοτητα, τουλαχιστον καλυτερη απο τις κινεζικες.  εχω παρει καμια 20αρια, κατα καιρους που τις βγαζει προσφορα. 

 

τα 806lm που λεει, οντως εχουν διαφορα απο τις κινεζιες..!  αυτη ειναι 8W και εχει περισσοτερο φως απο την κινεζικη 15W..!!  

 

στις LED λαμπες παντως θελει πολυ προσοχη και ψαξιμο, γιατι τα ονομαστικα  W, συνηθως....,  δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα...! 

Επεξ/σία από cabdik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω καλή προσφορά σε επώνυμες λάμπες είναι και στο Leroy Merlin οι λάμπες led της Osram που τις έχει σε πεντάδες (με μειονέκτημα τις 10.000ώρες ζωής)

Ε14 κερί στα 6 ευρώ οι πέντε λάμπες

και

Ε27 στα 7 ευρώ οι πέντε λάμπες

806Lm, ψυχρό ή θερμό φως

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν ένα περίπου μήνα αγόρασα από καφκά την 18.5W Philips με περίπου 2500 lumen. Σε 3 εβδομάδες έγινε φωτορυθμικό. Αλλάχτηκε χωρίς δεύτερη κουβέντα. Στο σπίτι έχω αμέτρητες led philips χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω 46 λαμπες Philips τις οποιες τις εχω αλλαξει σταδιακα. Η 1η ξεκινησε πριν απο 4 χρονια περιπου. Καμια δεν εχει κανει κιχ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα 3 μου εχουν γινει φωτορυθμικα και 3 κάηκαν στο εξάμηνο. Αλλα ανάβουν 12-14 ωρες την ήμερα

Ολες βέβαια της πήραν πισω , με την απόδειξη, και στον καυκα και σε ενα ενα αλλο μαγαζι

Επεξ/σία από serdakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά η χαμηλή κατανάλωση αλλά οι led δεν υποτίθεται ότι προορίζονται για μεγάλη διάρκεια ζωής; Για τι ποιότητα μιλάμε όταν πολλές επώνυμες δεν βγάζουν ούτε 2 χρόνια;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις τιμες που πουλιουνται πλεον, δυστυχως μην περιμενετε ο κανονας να ειναι η μεγαλη διαρκεια ζωης. απο 1-9 τυπικα καταργηθηκε καθε αλλα λαμπα πλην της led και πλεον το πραγμα θα πηγαινει εκει. χαμηλη τιμη αλλα και μικρο διαστημα ζωης. το λεω εχοντας καταστημα με ηλεκτρολογικο υλικο αλλα δεν θελω να κανω διαφημιση σε καμμια περιπτωση. οι τιμες ειναι σχεδον εκει ολο τον χρονο οχι μονο σε μενα αλλα και σε αλλα καταστηματα γειτονιας οπως τα ονομαζουμε...και υπαρχουν κινεζικες και κινεζικες. υπαρχουν πολλα πραγματα που τσεκαρουμε σε μια λαμπα για να καταληξουμε στην προμηθεια και στην πωληση της. φιλικα το λεω παντα παιδια με αγαπη προς το φορουμ και τα μελη του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...