Προς το περιεχόμενο

Windscribe VPN(Αποριες,ερωτησεις,προβληματα.)


nyne

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 99
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, dimipap είπε

Παιδιά αν το χρησιμοποιώ στο σπίτι μου να κατεβάζω torrent και είμαι εξω και χρησιμοποιω το vpn μεσου κινητού λέτε να με μπλοκάρει; 

οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, loukats13 είπε

Μπορεί κάποιος να προτείνει τι βάζουμε για να δημιουργήσουμε OpenVPN config;

 

Εγώ έβαλα Greece, UDP, 1194, AES-CBC 

Μπορείς βέβαια να βάλεις όποια άλλη χώρα θες εσύ

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Αγόρασα και εγω τα 3 χρόνια απλά έχω μια απορία. Θα μπορέσω να δω το netflix Αμερικής ή Αγγλίας; Μέχρι τώρα δεν με έχει αφήσει έχοντας ανοιχτό το app της windscribe. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mg444 είπε

Καλησπέρα στο Αμερικανικό netflix έχετε Ελληνικούς υπότιτλους και εάν ναι πως?

1. οχι

2. Τι σχέση εχει το ερώτημα αυτό με τη συζητηση σχετικά με το vpn; Επισης υπαρχει ειδικο θεμα για το netflix και τους υποτιτλους https://www.insomnia.gr/forums/topic/629449-netflix-ελληνικοί-υπότιτλοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, isay είπε

1. οχι

2. Τι σχέση εχει το ερώτημα αυτό με τη συζητηση σχετικά με το vpn; Επισης υπαρχει ειδικο θεμα για το netflix και τους υποτιτλους https://www.insomnia.gr/forums/topic/629449-netflix-ελληνικοί-υπότιτλοι

Ευχαριστώ και συγνώμη δεν το έψαξα για να πω τη αλήθεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς τί μπορεί να σημαίνουν αυτά τα logs που μου εμφανίζει στο ρουτερ?

Nov 22 23:10:12 ovpn-client1: WARNING: 'link-mtu' is used inconsistently, local='link-mtu ****', remote='link-mtu ****'
Nov 22 23:10:12 ovpn-client1: WARNING: 'cipher' is used inconsistently, local='cipher AES-256-CBC', remote='cipher AES-256-GCM'
Nov 22 23:10:12 ovpn-client1: WARNING: 'auth' is used inconsistently, local='auth SHA512', remote='auth [null-digest]'

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα και εγώ μια συνδρομή και θα ήθελα κάποια βοήθεια αν γνωρίζει κάποιος

Προσωπικά δε θέλω να είμαι μόνιμα συνδεδεμένος με το vpn μιας και νομίζω πως στην καθημερινότητα ίσως έχω καθυστερήσεις αν είμαι συνδεδεμένος με Αμερική και εγώ χρησιμοποιώ τις σελίδες που βλέπω στην Ελλάδα. Θα ήθελα όμως να χρησιμοποιώ όταν θα θέλω το Netflix US ή το UK. Επίσης κατέχω Apple TV και πιστεύω πως πλέον ίσως να μπορώ να χρησιμοποιώ και άλλες υπηρεσίες που βρίσκονται στην Αμερική, όπως το Hulu ας πούμε. Αυτή τη στιγμή όμως διαβάζω πως δε μπορείς να βάλεις manual ρυθμίσεις στο Apple TV.

Αυτό το οποίο σκέφτηκα ΑΝ γίνεται είναι να προχωρήσω στην αγορά ενός router (δε ξέρω αν γίνεται με κάτι διαφορετικό) και αν γίνεται να μπει σε bridge και σε αυτό το router να βάζουμε το VPN για WindFlix, και σκεφτόμουν πάνω σε αυτό να συνδέω είτε την τηλεόραση είτε το Apple TV επάνω για να είναι μόνιμα με VPN.

προφανώς αν κάνω σε κάτι λάθος διορθώστε με. Επίσης γνωρίζεται το φθηνότερο router ή γενικά τρόπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...