Προς το περιεχόμενο

To Instagram χρησιμοποιεί μηχανική εκμάθηση για να «σκοτώσει» ψεύτικους followers και likes


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, kallair είπε

Eγω ξερω οτι ολα τα λιγουρια εχουν μεταφερθει προς instagram γτ πλεον το καθε ξεκ@λο δεν ανεβαζει φωτο με τον κωλο εξω στο φβ γτ εχει την θεια απο το χωριο κ τον μπαρμπα απο τα Γιαννενα..

κ ετσι τα ανεβαζουν και ψαχνονται στο insta πλεον γτ το fb ειναι μπαναλ κ ξεπερασμενο ενω το ινστα τους δινει την δυνατοτητα να ανεβαζουν καλλιτεχνικα τον κωλο τους..

Εγώ ξέρω ότι όλο για κώλους λέτε και account δεν έδωσε κάνεις. Fake news

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, g_alkis είπε

Ε ναι οι βιζιτες, οι wannabe βιζιτες και οι νυχουδες ειναι ποιοτητα

Να προσθέσω και τους φανελακηδες - wannabe bodybuilders

 

#training #motivation #pump 

Επεξ/σία από uesugi1989
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, uesugi1989 είπε

Να προσθέσω και τους φανελακηδες - wannabe bodybuilders

 

#training #motivation #pump 

Αυτοί είναι οι χειρότεροι. Πίνουν φάρμακο να ξεχωρίσουν μυϊκά από τις γυναίκες γιατί οι βίζιτες βγάζουν πιο πολλά λεφτά από αυτούς με τις ασχολίες που κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως το καταλαβαινω καποιοι βγαζαν βγαζουν και θα βγαζουν χρηματα απο το facebook η το instagram η οτιδηποτε ειτε σαν περσονες ειτε σαν υπηρεσιες και ειλικρινα το θεωρω κατορθωμα και αξιο οτι εκμεταλλευτηκαν τα ψηφιακα μεσα και την τεχνολογια της μαζας για να κερδιζουν ενα καλο μεροκαμ....

Α,

Περιμενε.

Στο ινσομνια ειμαι?

Ακυρο.

Κατι διαβαζα για κ*λους και για θειτσες παραπισω, για πειτε? 

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, georgep71 είπε

Οπως το καταλαβαινω καποιοι βγαζαν βγαζουν και θα βγαζουν χρηματα απο το facebook η το instagram η οτιδηποτε ειτε σαν περσονες ειτε σαν υπηρεσιες και ειλικρινα το θεωρω κατορθωμα και αξιο οτι εκμεταλλευτηκαν τα ψηφιακα μεσα και την τεχνολογια της μαζας για να κερδιζουν ενα καλο μεροκαμ....

 

Πάντως ουσιαστικά το INST προστατεύει έτσι αυτούς που θέλουν να διαφημίσουν τα προϊόντα τους. Αν για παράδειγμα μία μάρκα ρούχων θέλει να προσλάβει τη Χ, Υ ξέκωλ.... influencer για να διαφημίσει, θα την πληρώσει ανάλογα με τους followers, το πόσοι θα δουν τη διαφήμιση δλδ. Αν η ξέκω....... ωστόσο έχει 30k followers από τους οποίους οι 2k είναι ψευτο-bot, τότε η εταιρία την πληρώνει παραπάνω από όσο της αξίζει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, ObeyWario! said:

Είσαι σίγουρος; Γιατί δεν μου φαίνεται να ισχύει ότι θα ανεβάζω κάτι και θα το βλέπει μόνο ένα 10% απο όσους με ακολουθούν και αντίστοιχα για μένα

Ισχυει ναι. Ψαξτο και θα δεις. Ειναι κατι αντιστοιχο με το νεο αλγοριθμο του Youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Σε αυτα αναφερομαι και εγω . 

Οχι το instagram ειναι  ποιοτικοτερο  απο to fb  αυτο ειναι κατι κοινως αποδεκτο .Και ο  λογος  ειναι οτι η δημοτικοτητα  σε αυτο το μεσο παραγει πολυ περισσοτερο χρημα απο το fb  χωρις την  διαδραστικοτητα του fb που εξαιτιας του μεσου  ορου ειναι  χαμηλου επιπεδου .Επισης δεν ειναι ευκολα προσβασιμο και δημοφιλες στις μεγαλες ηλικιες .

Δλδ η θεια σου ειναι δυσκολοτερο να εχει account  στο insta  και να σχολιασει την φωτο σου απο τις διακοπες  με ακυρο "μαμαδιστικο" σχολιο απο κατω .Ενω στο fb συμβαινει αυτο κατα κορον  και αυτο  ειναι και μια απο τις αιτιες της παρακμης του .

Εντάξει, το ποιους θα προσθέσεις είναι στο δικό σου χέρι.

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με τη θεία μου, που όχι μόνο σχολιάζει αλλά ανεβάζει κι η ίδια φωτογραφίες μου.

Άσε που το προτιμώ απ'το να βγάζει μπροστά μου το φωτογραφικό άλμπουμ, όπως συνέβαινε παλαιότερα.

 

Κι εκτιμώ πολύ τη δυνατότητα να διαβάζω απόψεις και μεγαλύτερων ανθρώπων για θέματα που συνήθως δε θα συζητούσαμε.

 

Γι'αυτό που λες για την ευκολία να βγάλεις χρήματα απ'το ίνσταγκραμ, αυτό είναι που έχει ρίξει και την ποιότητά του, μιας κι οι καλλιτεχνικές φωτογραφίες δεν προσθέτουν εύκολα φόλοουερς, οπότε πέφτει το επίπεδο και βλέπεις διαφημίσεις και οπίσθια κατά κόρον, ενώ τα ίντσα στόρις συνήθως είναι μια προσπάθεια επίδειξης.

Στο δικό μου μυαλό, έχω τελείως διαφορετική ιδέα για το τι είναι ποιοτικότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, DonVicious said:

Ειναι κατι αντιστοιχο με το νεο αλγοριθμο του Youtube.

Νομιζω οτι δεν εχουν σχεση αυτα τα δυο. Στο youtube προσμετρωνται τα αρχικα κλικ και το ποσοστο παρακολουθησης εγκαταλειψης για το αν θα ειναι περισσοτερο λιγοτερο η καθολου προτεινομενο το νεο περιεχομενο. Ευτυχως (και δυστυχως) στο facebook εξακολουθω να βλεπω ποστ ανθρωπων που οχι like ουτε καν κλικαρω οτι βαζουν ουτε κ εχουμε καποια επαφη οπως messenger κλπ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, georgep71 said:

Νομιζω οτι δεν εχουν σχεση αυτα τα δυο. Στο youtube προσμετρωνται τα αρχικα κλικ και το ποσοστο παρακολουθησης εγκαταλειψης για το αν θα ειναι περισσοτερο λιγοτερο η καθολου προτεινομενο το νεο περιεχομενο. Ευτυχως (και δυστυχως) στο facebook εξακολουθω να βλεπω ποστ ανθρωπων που οχι like ουτε καν κλικαρω οτι βαζουν ουτε κ εχουμε καποια επαφη οπως messenger κλπ. :)

ναι αυτο ειναι το κακο οτι πλεον βλεπεις τα posts των ανθρωπων που το Instagram θεωρει active users με αποτελεσμα να βλεπεις τα πιο δημοφιλη posts αυτων που ακολουθεις και οχι σε χρονολογικη σειρα. Αυτο εχει μπει εδω και καιρο ομως το 2018 το instagram αλλαξε αυτο που θεωρουσε active και τωρα για να θεωρεισαι active Και να εχεις μεγαλο reach πρεπει ουσιαστικα να χαλας πολυ χρονο καθημερινα στην εφαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, DonVicious είπε

ναι αυτο ειναι το κακο οτι πλεον βλεπεις τα posts των ανθρωπων που το Instagram θεωρει active users με αποτελεσμα να βλεπεις τα πιο δημοφιλη posts αυτων που ακολουθεις και οχι σε χρονολογικη σειρα. Αυτο εχει μπει εδω και καιρο ομως το 2018 το instagram αλλαξε αυτο που θεωρουσε active και τωρα για να θεωρεισαι active Και να εχεις μεγαλο reach πρεπει ουσιαστικα να χαλας πολυ χρονο καθημερινα στην εφαρμογη.

 

Ισχύει αυτό όμως θα εμφανίζονται όλα τα post όχι μόνο το 10%, άσχετα αν στην αρχή το feed έχει πιο "δημοφιλή" άτομα

Για κάποιον σαν και εμένα που δεν ακολουθώ κάποιον άσχετο δεν είναι πρόβλημα, για κάποιον που κυνηγάει τα likes ίσως να είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 minutes ago, ObeyWario! said:

Ισχύει αυτό όμως θα εμφανίζονται όλα τα post όχι μόνο το 10%, άσχετα αν στην αρχή το feed έχει πιο "δημοφιλή" άτομα

Για κάποιον σαν και εμένα που δεν ακολουθώ κάποιον άσχετο δεν είναι πρόβλημα, για κάποιον που κυνηγάει τα likes ίσως να είναι

Θα εμφανιζονται ολα τα ποστ αλλα θα ειναι θαμμενα. Δηλαδη πες οτι ο average χρηστης ακολουθει 500 ατομα θα βλεπει τα ποστ του τελευταιου 24ωρου απο τους πιο δημοφιλεις που ακολουθει(μοντελα,ηθοποιους,brands) αλλα πχ τα δικα σ ποστ θα τα βλεπει πολυ πιο κατω με αποτελεσμα να μην τα βλεπει καθολου.Εγω σκεψου ειχα 2300 followers και ξαφνικα εκει που πολλοι απο αυτους μ εκαναν like με τον καινουργιο αλγοριθμο μ κανουν like απο τους followers μου γυρω στα 200-300 ατομα. Και γενικα για να παρω τα likes που επαιρνα επρεπε να ασχοληθω πολυ περισσοτερο οποτε και εγω νευριασα γιατι δε μπορω να ειμαι ολη μερα στο Instagram και το εσβησα. Αν googlareis θα βρεις ολα αυτα π σ λεω και αρκετα ακομα. Γενικα το instagram ευνοει πλεον αυτους που δουλευουν μεσα απο αυτο αλλα το μεσο χρηστη που εμπαινε για πλακα τον εχουν γαμησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DonVicious είπε

Θα εμφανιζονται ολα τα ποστ αλλα θα ειναι θαμμενα. Δηλαδη πες οτι ο average χρηστης ακολουθει 500 ατομα θα βλεπει τα ποστ του τελευταιου 24ωρου απο τους πιο δημοφιλεις που ακολουθει(μοντελα,ηθοποιους,brands) αλλα πχ τα δικα σ ποστ θα τα βλεπει πολυ πιο κατω με αποτελεσμα να μην τα βλεπει καθολου.Εγω σκεψου ειχα 2300 followers και ξαφνικα εκει που πολλοι απο αυτους μ εκαναν like με τον καινουργιο αλγοριθμο μ κανουν like απο τους followers μου γυρω στα 200-300 ατομα. Και γενικα για να παρω τα likes που επαιρνα επρεπε να ασχοληθω πολυ περισσοτερο οποτε και εγω νευριασα γιατι δε μπορω να ειμαι ολη μερα στο Instagram και το εσβησα. Αν googlareis θα βρεις ολα αυτα π σ λεω και αρκετα ακομα. Γενικα το instagram ευνοει πλεον αυτους που δουλευουν μεσα απο αυτο αλλα το μεσο χρηστη που εμπαινε για πλακα τον εχουν γαμησει.

LOL. δλδ ειχες ενα ινστα ακκ για την πλακα σου κ σε νευριασε που επαιρνες λιγοτερες καρδουλες  πλεον κ το εσβησες; τι fuck logic ειναι αυτη; οταν εχεις κατι για την πλακα σου γτ να σε ενοχλησουν τα λιγοτερα like;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, DonVicious είπε

Θα εμφανιζονται ολα τα ποστ αλλα θα ειναι θαμμενα. Δηλαδη πες οτι ο average χρηστης ακολουθει 500 ατομα θα βλεπει τα ποστ του τελευταιου 24ωρου απο τους πιο δημοφιλεις που ακολουθει(μοντελα,ηθοποιους,brands) αλλα πχ τα δικα σ ποστ θα τα βλεπει πολυ πιο κατω με αποτελεσμα να μην τα βλεπει καθολου.Εγω σκεψου ειχα 2300 followers και ξαφνικα εκει που πολλοι απο αυτους μ εκαναν like με τον καινουργιο αλγοριθμο μ κανουν like απο τους followers μου γυρω στα 200-300 ατομα. Και γενικα για να παρω τα likes που επαιρνα επρεπε να ασχοληθω πολυ περισσοτερο οποτε και εγω νευριασα γιατι δε μπορω να ειμαι ολη μερα στο Instagram και το εσβησα. Αν googlareis θα βρεις ολα αυτα π σ λεω και αρκετα ακομα. Γενικα το instagram ευνοει πλεον αυτους που δουλευουν μεσα απο αυτο αλλα το μεσο χρηστη που εμπαινε για πλακα τον εχουν γαμησει.

Τότε μην ακολουθείτε μοντέλα, αθλητές, κωλ...ες και problem solved 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...