Προς το περιεχόμενο

To Instagram χρησιμοποιεί μηχανική εκμάθηση για να «σκοτώσει» ψεύτικους followers και likes


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, uesugi1989 είπε

Τότε μην ακολουθείτε μοντέλα, αθλητές, κωλ...ες και problem solved 

Βασικά είχα αυτή την απορία

Άντε κάποιος έφηβος να ακολουθεί τον Μέσι , τη Μενεγάκη , το τούμπανο απτο survivor κτλ

Μετά απτα 25 ποιος ο λόγος να παρακολουθείς τις διαφημίσεις τους ή τη "ζωάρα" που κάνουν;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Βασικά είχα αυτή την απορία

Άντε κάποιος έφηβος να ακολουθεί τον Μέσι , τη Μενεγάκη , το τούμπανο απτο survivor κτλ

Μετά απτα 25 ποιος ο λόγος να παρακολουθείς τις διαφημίσεις τους ή τη "ζωάρα" που κάνουν;

Αν περιμενεις στα 25 να ενηλικιωθεις πεταξε το πουλακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα κρινει οτι καποιος ειναι fake; Δεν μιλαω για obvious fakes οπως ξαφνικα πηγες απο 5 followers stoyw 500 και ειναι νεα προφιλ με 2 φωτογραφιες. Παραδειγμα. Πριν 6 μήνες πήγα Ρωσία. Μέσω κοινών φιλων γνώρισα μερικά ατομα. Οποτε ξαφνικά βρέθηκα με 10 followers απο Ρωσια με τους οποιους δεν μιλαμε ποτε. Αυτους τους αναγνωριζει οτι δεν ειναι fake;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Και πως θα κρινει οτι καποιος ειναι fake; Δεν μιλαω για obvious fakes οπως ξαφνικα πηγες απο 5 followers stoyw 500 και ειναι νεα προφιλ με 2 φωτογραφιες. Παραδειγμα. Πριν 6 μήνες πήγα Ρωσία. Μέσω κοινών φιλων γνώρισα μερικά ατομα. Οποτε ξαφνικά βρέθηκα με 10 followers απο Ρωσια με τους οποιους δεν μιλαμε ποτε. Αυτους τους αναγνωριζει οτι δεν ειναι fake;

Και γιατί να κάνεις accept τον κάθε τυχαίο που του είπες ένα γεια κ δε θα τν ξαναδείς ποτέ ? 100 άτομα ακολουθώ κ μου φαίνονται πολλά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το instagram γενικα εχει δυο feeds. Ενα αυτων που ακολουθεις και ενα feed με προτεινομενες φωτογραφιες ατομων που δεν ακολουθεις. Στο πρωτο δεν ειναι απαραιτητο να ακολουθεις τη μενεγακη, το προβλημα ειναι οτι αν ακολουθεις 500 ατομα θα βλεπεις επι το πλειστον τα ατομα που ανεβαζουν συνεχεια photos, stories εχουν μεγαλο reach κτλ... Στο δευτερο feed αν πχ πατησεις like φωτο σε μια ωραια κοπελα το ινστα απο εκει και περα θα σ βγαζει κατα 90% φωτος απο λογαριασμους διασημων fashion bloggers, μοντελων μαγιο κτλ που πανω κατω ειναι συνεχεια οι ιδιοι λογαριασμοι με αποτελεσμα δυσκολα να βρισκεις κατι καινουργιο και δυσκολα να βρισκεις ατομα που οι φωτογραφιες τους να εχουν κατω απο 1500 likes. Στην αρχη και εγω δεν ειχα θεμα αλλα απο ενα σημειο και μετα κατανταει σπαστικο καθε δημοσιευση να ειναι ενας blogger η ενα καταστημα ρουχων με 1500 likes σε καθε φωτο που ξερεις οτι το μονο που τ ον νοιαζει ειναι να βγαλει λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, uesugi1989 είπε

Και γιατί να κάνεις accept τον κάθε τυχαίο που του είπες ένα γεια κ δε θα τν ξαναδείς ποτέ ? 100 άτομα ακολουθώ κ μου φαίνονται πολλά 

Και γιατί να κάνεις accept 100 άτομα που με τα μισά μιλάς μια φορά τον μήνα και αν;

50 άτομα ακολουθώ και μου φαίνονται πολλά.

Επόμενος...

Επεξ/σία από gnsX
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιόν λόγο δεν ταξινομούνται οι φωτογραφίες και τα βίντεο ξεχωριστά όπως στο FB;Μπαίνεις σε κάποιο προφίλ και τα έχει όλα χύμα.Ούτε καν κατηγορίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν από instagram & FB υπήρχε Flickr και είναι ακόμη καλύτερο, πιο εύχρηστο και προσεγμένο, με πιο σοβαρή κοινότητα     

Επεξ/σία από Arrakis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι; 

Έχω 2.400 αληθινούς followers και ακολουθώ 600,αλλά έχω κάνει ψεύτικα λαικς στις αρχικές δημοσιεύσεις,γιατί τότε δεν είχα πολλούς φολουερς και μου φαινόταν λίγα...

Να επισημάνω επίσης ότι το προφίλ το έχω ένα χρόνο και έχω 37 δημοσιεύσεις και ανεβάζω κάθε ημέρα πολλά στορι που δείχνω ότι είμαι εγώ 100%...

υπαρχει περίπτωση να με θεωρήσει φεικ; αγχώθηκα τώρα....

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε μην ακολουθείτε μοντέλα, αθλητές, κωλ...ες και problem solved

  https://tgw.onl/hostgator/ https://tgw.onl/dreamhost/ https://tgw.onl/bluehost/

Επεξ/σία από zoziano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...