Προς το περιεχόμενο

Σετ Πολύπριζο Ασφαλείας 5 Θέσεων Crystal Audio CP5-1300-70 + Μονόπριζο Ασφαλείας Crystal Audio CP1-1300-70 14.9 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 132
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, solamnic είπε

Πολύ καλό και αυτό, έχω δύο τέτοια αγορασμένα πριν 3 χρόνια σε πολύ ακριβότερη τιμή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, solamnic είπε

Μπορείς να μου πεις διαστάσεις? Θέλω να δω αν χωράει σε ένα κουτί 

Δυστυχώς δεν μπορώ να τα μετρήσω αυτή τη στιγμή, τα έχω στο εξοχικό στην Ελλάδα, γενικά δεν είναι τεράστιο αλλά ούτε και μίνι...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση..

Τελικά πήγα στο Πλαίσιο της πόλης... (το είχε ετοιμοπαράδοτο) - το μέτρησα και είναι εντάξει γι αυτό που το ήθελα.

Τσίμπησα 2 κομμάτια και όλα καλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, yilarakos είπε

Στα 13€ από Κωτσόβολο:

Λευκό και Μαύρο

Ορισμένα καταστήματα του Κωτσόβολου (όχι Franchise), μάλλον δεν έμαθαν για την προσφορά… χαχαχαχαχα

20181122_185614.jpg

5 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Δεν καταλαβαινω τον πραγματικο λογο που προβληματίζεσαι. Ειναι ενα πολύ αξιόλογο πολυμπριζο ασφαλειας. Στην πραξη εχει καλύτερες προδιαγραφες απο το αντιστοιχο APC. Μιλαμε για πιστοποιημενο επωνυμο και βραβευμενο προιον.

Δεν βλεπω αρνητικα σχολια απο ατομα που πραγματικα γνωριζουν σχετικα με τεχνολογια πολυμπριζων ασφαλειας. Πρεπει να αξιολογήσεις το τι λεγεται απο το ποιον λεγεται.

Σε καθε περιπτωση αν δεχτουμε οτι τα ΟΛΑ τα APC ειναι η κορυφη (ποσο πιθανο...) δεν λεει τιποτε οτι το Crystal Audio ειναι πχ δευτερο αλλα εξισου αξιολογο.

Βρε παιδιά καλά είναι να υποστηρίζεται τις επιλογές σας, αλλά μην τα ισοπεδώνομαι όλα…

Αν γνωρίζεται κάποιον επαγγελματία ηλεκτρολόγο, ρωτήστε τι σημαίνει το όνομα APC

Το Ελληνικό, είναι φασόν… το αγοράζουν και τυπώνουν το λογότυπο (κάτι σαν MLS).

Σε καμία περίπτωση δεν λέμε ότι είναι άχρηστο… αλλά εσείς πόσο σίγουροι είστε για την ποιότητα πχ των βαρίστορς ή τις θερμικής του ασφάλειας;;;

Αναρωτηθείτε λίγο γιατί η APC δίνει εγγύηση εφόρου ζωής και ο Έλληνας μόνο 2 χρόνια…!!!

Επεξ/σία από bromiaris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Βρε παιδιά καλά είναι να υποστηρίζεται τις επιλογές σας, αλλά μην τα ισοπεδώνομαι όλα…

Αν γνωρίζεται κάποιον επαγγελματία ηλεκτρολόγο, ρωτήστε τι σημαίνει το όνομα APC

Το Ελληνικό, είναι φασόν… το αγοράζουν και τυπώνουν το λογότυπο (κάτι σαν MLS).

Σε καμία περίπτωση δεν λέμε ότι είναι άχρηστο… αλλά εσείς πόσο σίγουροι είστε για την ποιότητα πχ των βαρίστορς ή τις θερμικής του ασφάλειας;;;

Αναρωτηθείτε λίγο γιατί η APC δίνει εγγύηση εφόρου ζωής και ο Έλληνας μόνο 2 χρόνια…!!!

Εσύ τώρα όλ' αυτά σου τα έχει πεί επαγγελματίας ηλεκτρολόγος ή απλώς τα φαντάζεσαι?

P.S: Ξέχασες να αναφέρεις την εγγύηση (50.000 €) που δίνει η APC για τις ηλεκτρικές συσκευές συνδεδεμένες στα πολύπριζα της!

 

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, zacharis1955 είπε

Εσύ τώρα όλ' αυτά σου τα έχει πεί επαγγελματίας ηλεκτρολόγος ή απλώς τα φαντάζεσαι?

Εγώ μπορεί να είμαι και φαντασιόπληκτος, αλλά εσένα σου είναι δύσκολο να αναρωτηθείς μόνος σου, πως ο ένας δίνει  εγγύηση εφόρου ζωής και ο άλλος μόνο 2 χρόνια;;;;;

Αν δεν βρεις επαγγελματία ηλεκτρολόγο εγκαταστάσεων, τότε αν κάποια στιγμή βρεθείς έστω σε κάποιο κατάστημα που εμπορεύεται ηλεκτρολογικό υλικό, μπες και ρώτησε τι σημαίνει APC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, bromiaris είπε

Εγώ μπορεί να είμαι και φαντασιόπληκτος, αλλά εσένα σου είναι δύσκολο να αναρωτηθείς μόνος σου, πως ο ένας δίνει  εγγύηση εφόρου ζωής και ο άλλος μόνο 2 χρόνια;;;;;

Αν δεν βρεις επαγγελματία ηλεκτρολόγο εγκαταστάσεων, τότε αν κάποια στιγμή βρεθείς έστω σε κάποιο κατάστημα που εμπορεύεται ηλεκτρολογικό υλικό, μπες και ρώτησε τι σημαίνει APC

Επειδή ξέρω τι σημαίνει lifetime warranty και ποιοι είναι οι όροι του δεν με εντυπωσιάζει καθόλου...

Τα καταστήματα ότι πουλάνε θα σου πούνε, από τα υπόλοιπα (χαρακτηριστικά κλπ) έχουν μαύρα μεσάνυχτα!

P.S: Φαντασιόπληκτος σίγουρα δεν είσαι αλλά marketing-όπληκτος παίζει πολύ!😄

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτι δηλαδη εαν γραφει APC πανω ειναι παντα και για ολα εγγυηση super top ποιοτητας; Θελεις να σου δειξω χαμηλοτερης ποιοτητας προιοντα της APC?

Σαν να λεμε οτι επειδη γραφει Samsung πανω ενα κινητο ειναι κορυφαιο απαραιτητα;

Δηλαδη δεν υπαρχουν αλλα προιοντα στην αγορα αξιολογα εξισου ή και καλυτερα;

Εχω προιοντα της Crystal Audio και ολα εχουν βγει διαμαντια. Επισης γενικα σαν εταιρεια χαιρει μεγαλης εκτιμησης και εχει πολλα διεθνως βραβευμενα προιοντα. Λογικα και αυτοι που δινουν τα βραβεια πρεπει να ειναι ας ασχετοι. Μαλιστα στην αγορα της Αμερικης που δραστηριοποιειται αυτη την στιγμη η Crystal Audio θεωρειται πολυ καλη εταιρεια. Αλλα ξεχασα οτι εδω ειναστε λιγο snob.

Εγω προσωπικα εαν προσεξες δεν ειπα οτι απαραιτητα ειναι το καλυτερο που υπαρχει. Ειπα οτι «ειναι απο τα καλυτερα που κυκλοφορουν» και εκ των υστερων απαντησα με στοιχεια specs σε ατομα που ειπαν οτι ειναι αθλιο. Specs που χαλαρα το βγαζουν καλυτερο ως θεωρητικη αποδοση. Και αφου καποιος δεν εχει στοιχεια που να δειχνουν το αντιθετο δεν εχω και κανενα λογο να αμφιβαλω.

Απο εκει και μετα το μεγεθος της μιας εταιρειας ειναι δυσαναλογο σε σχεση με το μεγεθος της αλλης. Ναι η APC δινει εγγυηση εφ ορου ζωης και αποζημιωση αλλα οχι χωρις ορους οι οποιοι οριζονται οχι απο την ιδια αλλα απο την ασφαλιστικη εταιρεια με την οποια συνεργαζεται. Τους εχετε διαβασει αραγε τους ορους; Η εγκατασταση σας πληρει 100% τις προυποθεσεις αποζημιωσης; Εγω λεω πως οχι. 

Εννοειται οτι ενα μεγεθος εταιρειας οπως η APC μπορει να συναψει ευκολα και οικονομικα τετοιες συμβασεις ενω μια μικροτερη εταιρεια οχι. Αυτο δεν την καθιστα αυτοματα καλυτερη ή χειροτερη.

Το να επιλεξεις την ισοβια εγγυηση φυσικα ειναι δεκτον αλλα ειναι ασχετο με την ποιοτητα. Εχω καρτες SD με ισοβια εγγυηση που εχω αλλαξει ηδη 2 φορες γιατι χαλασαν!!!

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγειλα απο Κωτσοβολο.

Στο site δειχνει "Κατάσταση Παραγγελίας:Σε καθυστέρηση" και μου ηρθε SMS οτι θα... ξεκινησει απο το κεντρο διανομων στις 28/11/2018.

Τι ειδους διαθεσιμοτητα ειναι αυτη...πραγματικα δυσκολευομαι να καταλαβω. Ουτε απο HK να 'ρχοταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GIS είπε

Παραγγειλα απο Κωτσοβολο.

Στο site δειχνει "Κατάσταση Παραγγελίας:Σε καθυστέρηση" και μου ηρθε SMS οτι θα... ξεκινησει απο το κεντρο διανομων στις 28/11/2018.

Τι ειδους διαθεσιμοτητα ειναι αυτη...πραγματικα δυσκολευομαι να καταλαβω. Ουτε απο HK να 'ρχοταν.

Δεν εχουν αποθεμα και περιμενουν νεα παραλαβη. Κλασικες παπαριες του Κωτσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bromiaris είπε

Ορισμένα καταστήματα του Κωτσόβολου (όχι Franchise), μάλλον δεν έμαθαν για την προσφορά… χαχαχαχαχα

20181122_185614.jpg

Πας και τους λες για την προσφορά. Τις προάλλες που γύρισα 4 Κώτσους ο 1 είχε μερικές προσφορές τα άλλα ούτε καν αλλά άμα το έλεγες όλα κομπλέ στο ταμείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, parlapipas25 είπε

Παιδες να κανω μια ερωτηση επειδη δεν ξερω απο πολυμπριζα.Μεταξυ crystal audio και sas τι θα επιλεγατε;

Crystal Audio

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...