Προς το περιεχόμενο

Seagate Expansion Desktop 6TB με 114€ & 4TB με 79€


mpokwsths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3.5άρηδες με εξωτερική τροφοδοσία.

Από Amazon.de ο 6ΤΒ: https://www.amazon.de/gp/product/B07C7V494X/

Από Κωτσόβολο ο 4ΤΒ: https://www.kotsovolos.gr/site/computing/storage-hard-disk-drives-and-usb-sticks/external-hdd/185828-seagate-expansion-desktop-4tb-3.0-3.5

Διαθέσιμος μόνο στα καταστήματα λέει αλλά τον έχει σε πάρα πολλά. Εκθεσιακός δεν είναι, από υπαναχώρηση μπορεί.

Ο πρώτος δεν υπάρχει Ελλάδα, ο δεύτερος από 100+

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις τώρα, BrocasHelm είπε

Το ερώτημα είναι αυτόν τον 4ΤΒ ή τον intenso στα 69?

Ο Intenso έχει δίσκο Seagate μέσα.... έτσι εγκυκλοπαιδικά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω απαραιτητα να παρω κατι. Ειμαι με το δακτυλο στο ριφρες παντως και ξανασκασει ο 4tb wd passport, επειτα σκεφτομαι desktop αρκει να ξηλωνεται και να παρω τους εσωτερικους. Στη χειροτερη κοιταζω wd blue/purple Κοντα στο κατοασταρικο (non friday προσφορα, τους παιρνεις ανα πασα στιγμη) ας πει καποιος μια γνωμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, gfdimopo είπε

αυτοί οι δίσκοι ειναι 5400 ή 7200?  Μπορεί να γίνει και εσωτερικός? 

Λογικά βγαίνουν ........ όπως και ο Intenso...

 

 

Επεξ/σία από IcemanGr71
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και τα οικονομικά δεν είναι πολύ καλά, το σκέφτομαι γιατί ο εξωτερικός των 2TB πλέον μοιάζει πολύ μικρός :-( Απλά σκεφτόμουν μήπως πάρω NAS τελικά, αν δεν είναι πολύ ακριβά...

Επεξ/σία από lanc3lot
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lanc3lot είπε

Αν και τα οικονομικά δεν είναι πολύ καλά, το σκέφτομαι γιατί ο εξωτερικός των 2GB πλέον μοιάζει πολύ μικρός :-( Απλά σκεφτόμουν μήπως πάρω NAS τελικά, αν δεν είναι πολύ ακριβά...

Μάλλον θέλεις να πεις "2tb".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, therock είπε

Θελω απαραιτητα να παρω κατι. Ειμαι με το δακτυλο στο ριφρες παντως και ξανασκασει ο 4tb wd passport, επειτα σκεφτομαι desktop αρκει να ξηλωνεται και να παρω τους εσωτερικους. Στη χειροτερη κοιταζω wd blue/purple Κοντα στο κατοασταρικο (non friday προσφορα, τους παιρνεις ανα πασα στιγμη) ας πει καποιος μια γνωμη

Καλύτερη λύση (μιας και εγώ έτσι το κάνω) βάλε στόχο τον WD My Book Desktop 8TB ο οποίος ουσιαστικά έχει μέσα RED δίσκο τον οποίο βγάζουνε σε προσφορά στα 130-150 σε διάφορα Amazon συχνά τώρα τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ θέλω πάση θυσία εσωτερικό δίσκο.. Υπάρχει κάποιος που να τον βάλω μέσα σε κουτί desktop (corsair crystal 460x RGB) που να συνδέεται με WiFi και να του περνάω φώτος κ αρχεία από το κινητό όσο το desktop είναι κλειστό; Ή ζητάω πολλά; 😛

Επεξ/σία από Ίων Δραγούμης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Καλύτερη λύση (μιας και εγώ έτσι το κάνω) βάλε στόχο τον WD My Book Desktop 8TB ο οποίος ουσιαστικά έχει μέσα RED δίσκο τον οποίο βγάζουνε σε προσφορά στα 130-150 σε διάφορα Amazon συχνά τώρα τελευταία.

Αν φαιλαρει τη βαψαμε. Ψαχνω οτι καλυτερο 4Tb Γυρω στα 70

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, therock είπε

Αν φαιλαρει τη βαψαμε. Ψαχνω οτι καλυτερο 4Tb Γυρω στα 70

Τεστάρεις πριν τον βγάλεις για να είσαι ΟΚ και με την εγγύηση αλλά και να δεις πως τα πάει. Και ναι βασικά θες more.. :P Εγώ έχω 4 πλέον + άλλους τόσους 4άριδες.. Σε αυτά τα λεφτά best bet είναι οι WD που παίζανε τις προάλλες. Μακρία από intenso/seagate (IMHO).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...