Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για Sharp 49UI7352E


Alexakis938

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω για Αυτή την τν Sharp 49UI7352E την εχει Ο κωτσοβολοσ 330 αξίζει...εχει κάνεις καμία πρόταση Μέχρι 350 ευρω...

Την θέλω για ps4 Κ Netflix...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα την 7252ε διπλα σε αντιστοιχες να παιζουν το ιδιο βιντεο και ειναι μακραν καλυτερη σε ολα τα επιπεδα, φανταζομαι η 73 θα ειναι σιγουρα καλυτερη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chrisSerres είπε

Ειδα την 7252ε διπλα σε αντιστοιχες να παιζουν το ιδιο βιντεο και ειναι μακραν καλυτερη σε ολα τα επιπεδα, φανταζομαι η 73 θα ειναι σιγουρα καλυτερη

Φίλε μου και εγώ σε lg θα πήγαινα αλλα βλεπωντας την να παίζει διπλα σε σονη  σαμσουνκ και lg μπορώ να πω πως ήταν ανώτερη και μου κεντρισε το ενδιαφέρον μ αρεσαν πολυ τα χρώματα και τελικα την πηρα για να δούμε τώρα! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδιά εγώ σήμερα την αγόρασα την 7352 τελικά μετά από 3 μέρες πολύ περπάτημα και σύγκριση τα ίδια βιντεάκια σε όλες τις υποψήφιες λάιβ,  πειστηκα οτι ειναι η καλυτερη εικονα σε αυτα ταχρηματα.

https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/191927-sharp-49ui7352e-49

 

επισης μπορω να πω οτι η εικονα της μου αρεσε περισσοτερο κι απο καποιες που ειχαν 500€ της σαμσουνγκ. Δεν κρατησα τα "νουμερα" αλα δίπλα δίπλα η σαρπ έχει ξεκάθαρα πολύ καλή κίνηση στις έντονες σκηνές. Τσιμπησα κι ένα ηχείο και φτιάχτηκα!

 

(Με επιπλεον 29€ εκανα 5ετη εγγυηση)

Επεξ/σία από chrisSerres
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά την πήρα σμρ...Γενικά καλή εικόνα άλλα δεν,έχει Καλά χρώματα κατά την άποψή μου..Επίσης Όταν βλέπω αγώνα φαίνεται μια φωτεινή γραμμή στην μέση της οθονης..Δηλαδή Όταν έχει κίνηση σε πράσινο φόντο φαίνεται στην μέση της οθόνης πιο φωτεινά και είναι σαν γραμμή..Μόνο σε σταθερό φόντο φαίνεται έντονα!είναι πρόβλημα?κάποιος που να,έχει την ίδια μπορεί να επιβεβαιώσει?

Και μόλις είδα ότι έχει και ένα καμένο  pixel!τι να κάνω ρε παιδιά?να,την επιστρεψω για ένα pixel?και αυτήν η φωτεινή δέσμη φωτός στο κέντρο τι είναι?

Επεξ/σία από metallica 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, metallica 13 είπε

Παιδιά την πήρα σμρ...Γενικά καλή εικόνα άλλα δεν,έχει Καλά χρώματα κατά την άποψή μου..Επίσης Όταν βλέπω αγώνα φαίνεται μια φωτεινή γραμμή στην μέση της οθονης..Δηλαδή Όταν έχει κίνηση σε πράσινο φόντο φαίνεται στην μέση της οθόνης πιο φωτεινά και είναι σαν γραμμή..Μόνο σε σταθερό φόντο φαίνεται έντονα!είναι πρόβλημα?κάποιος που να,έχει την ίδια μπορεί να επιβεβαιώσει?

Και μόλις είδα ότι έχει και ένα καμένο  pixel!τι να κάνω ρε παιδιά?να,την επιστρεψω για ένα pixel?και αυτήν η φωτεινή δέσμη φωτός στο κέντρο τι είναι?

στο κουτι της και επιστροφη την δευτερα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, metallica 13 είπε

Παιδιά την πήρα σμρ...Γενικά καλή εικόνα άλλα δεν,έχει Καλά χρώματα κατά την άποψή μου..Επίσης Όταν βλέπω αγώνα φαίνεται μια φωτεινή γραμμή στην μέση της οθονης..Δηλαδή Όταν έχει κίνηση σε πράσινο φόντο φαίνεται στην μέση της οθόνης πιο φωτεινά και είναι σαν γραμμή..Μόνο σε σταθερό φόντο φαίνεται έντονα!είναι πρόβλημα?κάποιος που να,έχει την ίδια μπορεί να επιβεβαιώσει?

Και μόλις είδα ότι έχει και ένα καμένο  pixel!τι να κάνω ρε παιδιά?να,την επιστρεψω για ένα pixel?και αυτήν η φωτεινή δέσμη φωτός στο κέντρο τι είναι?

Φίλε μου και η δικιά μου ειχε σαν ενα μικρό ασπρο φοντο στην μέση αλλά γενικά δεν βρίσκεις tv χωρίς κουσούρια οπότε σιγά φυσιολογικό μου φαίνεται αλλα το pixel  αν σε πειράζει στειλτιν πίσω η δικια μου δεν εχει κανενα! 

Επίσης αν την εχει συνδεσει κανένας απο εσάς με xbox one s στην δικια μου δεν μ αφηνει να ενεργοποιήσω το hdr παρόλο που ειναι 4κ ανάλυση αν βρει κανείς κατι απο εσάς ενημερωστε με! 

Πάντως σε αυτά τα λεφτά η τηλεόραση δεν έχει αντίπαλο την ειδα στον κωτσοβολο και μ άρεσε ποιο πολύ απο lg samsung! 

Επεξ/σία από manthos_27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, manthos_27 είπε

Φίλε μου και η δικιά μου ειχε σαν ενα μικρό ασπρο φοντο στην μέση αλλά γενικά δεν βρίσκεις tv χωρίς κουσούρια οπότε σιγά φυσιολογικό μου φαίνεται αλλα το pixel  αν σε πειράζει στειλτιν πίσω η δικια μου δεν εχει κανενα! 

Επίσης αν την εχει συνδεσει κανένας απο εσάς με xbox one s στην δικια μου δεν μ αφηνει να ενεργοποιήσω το hdr παρόλο που ειναι 4κ ανάλυση αν βρει κανείς κατι απο εσάς ενημερωστε με! 

Πάντως σε αυτά τα λεφτά η τηλεόραση δεν έχει αντίπαλο την ειδα στον κωτσοβολο και μ άρεσε ποιο πολύ απο lg samsung! 

Μανθο το pixel πρέπει να πας πολύ κοντά για να το δεις Και φαίνεται κυρίως Όταν έχει μαύρο φόντο!Δεν επηρεάζει την εμπειρία θέασης και να την αλλάξω είναι σίγουρος ότι κάτι άλλο θα βρω στην άλλη..τουλάχιστον αυτην δεν έχει έντονο clouding είναι κομπλέ!για το hdr πρέπει να πας στα settings του hdmi!Επίσης αν έχεις τπτ ρυθμίσεις για την εικόνα για τα κανάλια πες μου!η τηλεόραση γενικά για τς χρήματα της είναι πολύ πολύ καλή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια οτι προβλημα εχετε μη διστασετε να την επιστρεψετε γτ μπορει να γινει κι αντικατασταση με καλυτερο μοντελο απο την ιδια τη σαρπ. Εγω με 30€ εκανα πενταετη εγγυηση στη δικια μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, metallica 13 είπε

Μανθο το pixel πρέπει να πας πολύ κοντά για να το δεις Και φαίνεται κυρίως Όταν έχει μαύρο φόντο!Δεν επηρεάζει την εμπειρία θέασης και να την αλλάξω είναι σίγουρος ότι κάτι άλλο θα βρω στην άλλη..τουλάχιστον αυτην δεν έχει έντονο clouding είναι κομπλέ!για το hdr πρέπει να πας στα settings του hdmi!Επίσης αν έχεις τπτ ρυθμίσεις για την εικόνα για τα κανάλια πες μου!η τηλεόραση γενικά για τς χρήματα της είναι πολύ πολύ καλή

Φίλε μου εσύ ενεργοποιησες το hdr σε Καμία κονσόλα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2018 στις 1:34 ΜΜ, manthos_27 είπε

Φίλε μου εσύ ενεργοποιησες το hdr σε Καμία κονσόλα? 

Το ενεργοποίησα εγώ στην 43''. Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις Hdmi στην Tv και να ενεργοποιήσεις το Hdmi Cec. Με τα χρώματα είστε ικανοποιημένοι; Νομίζω χάνει λίγο σε σχέση με άλλες. Ο ήχος είναι αρκετά καλός  πάντως και η γωνία θέασης επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...