Προς το περιεχόμενο

HP LaserJet Pro MFP M477fdn στα 259€


malachaskos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, greg.chalk είπε

Αν έχεις την δυνατότητα και το χώρο στο ρούτερ, το συνδέεις με το μόντεμ ρούτερ του σπιτιού και δεν χρειάζεται τίποτα άλλο. 

Χθες που πέρασα απ'το κατάστημα είχε αρκετά κομμάτια.

Θα παίρνεις συμβατά τονερ ή γνήσια;

Έχεις καμιά συμβουλή σε σχέση με τον inkjet που έχω γράψει παραπάνω;

Ναι μου έστειλαν ήδη μήνυμα ότι θα μου έρθει αύριο. Έχει και δωρεάν μεταφορικά για Αττική.

Δουλεύω μόνο συμβατά. Παλιά έπαιρνα από toner hellas όσο είχε τα PrintRite. Μετά που άλλαξε, τα σταμάτησα γιατί τα καινούρια που έφερε είναι σκουπίδια. Γενικά θέλει ψάξιμο με τα toner. Τελευταία παίρνω από amazon.

Inkjet δεν θα έπαιρνα ποτέ ούτε για οικιακή χρήση. Είχα πάρει παλαιότερα από φθηνό μέχρι ακριβό της τάξεως των 280 ευρώ. ΟΛΟΙ χαλάσαν μετά από 1-1,5 χρόνο (διάφορες βλάβες). Είναι και ασύμφοροι. Γενικά δεν ξέρω γιατί υπάρχουν ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Camal είπε

Ναι μου έστειλαν ήδη μήνυμα ότι θα μου έρθει αύριο. Έχει και δωρεάν μεταφορικά για Αττική.

Δουλεύω μόνο συμβατά. Παλιά έπαιρνα από toner hellas όσο είχε τα PrintRite. Μετά που άλλαξε, τα σταμάτησα γιατί τα καινούρια που έφερε είναι σκουπίδια. Γενικά θέλει ψάξιμο με τα toner. Τελευταία παίρνω από amazon.

Inkjet δεν θα έπαιρνα ποτέ ούτε για οικιακή χρήση. Είχα πάρει παλαιότερα από φθηνό μέχρι ακριβό της τάξεως των 280 ευρώ. ΟΛΟΙ χαλάσαν μετά από 1-1,5 χρόνο (διάφορες βλάβες). Είναι και ασύμφοροι. Γενικά δεν ξέρω γιατί υπάρχουν ακόμα.

Σ'ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tτον έχω απο το Σάββατο

μέχρι τώρα οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές 

στην αρχή εφαγα μια φρίκη με την αυτόματη διπλή εκτύπωση που δεν μου έκανε αλλά ήθελε να κάνεις κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις για να ενεργοποιηθούν όλες οι λειτουργίες του 

όποιος πάρει πρώτος συμβατά μελάνια καλό είναι να ρίξει μια ενημέρωση εδώ για το τι πάιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, τον πήρα και εγώ την προηγούμενη Παρασκευή καθώς είχα βάλει στο μάτι τη συγκεκριμένη σειρά.

Ωστόσο το πρόβλημα με το wifi θα ήθελα να ρωτήσω πως λύνεται?

Κάποιος ανέφερε το TP-LINK TL-WA860RE v5. Ρυθμίζω τη συσκευή και γίνεται η σύνδεση μέσω ενός καλωδίου ethernet με τον printer?

Eυχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, wendor είπε

Καλησπέρα, τον πήρα και εγώ την προηγούμενη Παρασκευή καθώς είχα βάλει στο μάτι τη συγκεκριμένη σειρά.

Ωστόσο το πρόβλημα με το wifi θα ήθελα να ρωτήσω πως λύνεται?

Κάποιος ανέφερε το TP-LINK TL-WA860RE v5. Ρυθμίζω τη συσκευή και γίνεται η σύνδεση μέσω ενός καλωδίου ethernet με τον printer?

Eυχαριστώ

Είναι κοντά με το μόντεμ ρούτερ του σπιτιού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, wendor είπε

Nαι το μόντεμ βρίσκεται στο διπλανό δωμάτιο.

Τότε ίσως θα ήταν καλύτερα να τον συνδέσεις με καλώδιο δικτύου με το μόντεμ ρούτερ. Έτσι όποιος θα συνδέεται ασύρματα στο δίκτυο του σπιτιού , θα έχει και πρόσβαση στον εκτυπωτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, greg.chalk είπε

Τότε ίσως θα ήταν καλύτερα να τον συνδέσεις με καλώδιο δικτύου με το μόντεμ ρούτερ. Έτσι όποιος θα συνδέεται ασύρματα στο δίκτυο του σπιτιού , θα έχει και πρόσβαση στον εκτυπωτή. 

Δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα καθώς θέλω να αποφύγω την καλωδίωση. Ρωτάω αν γίνεται να συνδεθεί ο εκτυπωτής χρησιμοποιώντας τη συσκευή της TP Link που ανέφερε ο συμφορουμίτης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, malachaskos είπε

στην αρχή εφαγα μια φρίκη με την αυτόματη διπλή εκτύπωση που δεν μου έκανε αλλά ήθελε να κάνεις κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις για να ενεργοποιηθούν όλες οι λειτουργίες του 

Μπορείς να μου πεις πως το έκανες; Γιατί δεν μπορώ να το βρω πουθενά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, darkmatinee είπε

Μπορείς να μου πεις πως το έκανες; Γιατί δεν μπορώ να το βρω πουθενά!

Από το μενού, -> Αντίγραφο (Copy), -> Ρυθμίσεις (Settings), -> Επιλογή διπλής όψης, επιλέγεις το 2sided σε 2sided

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επίσης θα ήθελα να πω ότι όλοι λένε να βάζουμε καλής ποιότητας συμβατά τονερ αλλά κανένας δεν προτείνει μια συγκεκριμένη μάρκα που να ξέρουμε ότι είναι ποιοτική.

Με λίγο ψάξιμο στο Google βρήκα αυτή τη μάρκα που μοιάζει να είναι ποιοτική: https://www.linkyo.com/products/linkyo-replacement-high-yield-toner-set-hp-410x-cf410x-4-pack-color/

Νομίζω βγαίνουν 110ευρώ όλα τα τονερ, αλλά είναι Αμερική. 

Ξέρει κανείς κάποια καλής ποιότητας μάρκα που να είναι Ευρώπη; (όχι ανασκευασμενα ή επισκευασμένα, αλλά καινούργια συμβατά).

Επεξ/σία από greg.chalk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ρίσκαρα και τον αγόρασα. Όταν θα έρθει η ώρα για συμβατά τονερ θα το ψάξω καλύτερα. Αν έχει κάποιος να προτείνει συμβατά τονερ ας το γράψει εδω ή να μου στείλει πμ.

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, wendor είπε

Από το μενού, -> Αντίγραφο (Copy), -> Ρυθμίσεις (Settings), -> Επιλογή διπλής όψης, επιλέγεις το 2sided σε 2sided

αυτό είναι για αντιγραφή διπλής όψης 

έχει επιλογή για να ενεργοποιήσεις εκτύπωσης διπλής όψης θα το βρώ και θα γράψω σε λίγο

Πίνακας ελέγχου -> εκτυπωτές -> βρίσκεις τον εκτυπωτή, δεξί κλικ -> ιδιότητες εκτυπωτή -> ρυθμίζεις συσκευής ->  και πας ενεργοποίηση ή εγκατάσταση λειτουργίας διπλής όψης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα σε πολλά review ότι χαλάει πολύ εύκολα ο αυτόματος τροφοδότης για το σκαναρισμα,

Υπάρχει κάποιος που έχει το συγκεκριμένο να μας πληροφορήσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, deenoo είπε

Διάβασα σε πολλά review ότι χαλάει πολύ εύκολα ο αυτόματος τροφοδότης για το σκαναρισμα,

Υπάρχει κάποιος που έχει το συγκεκριμένο να μας πληροφορήσει;

Θα ξέρουμε σε 1-2 χρόνια ! 😁

Να κάνω μία ερώτηση για το φαξ, αν γνωρίζετε:

θέλω να χτυπάει το τηλέφωνο 5 φορές και μετά να αναλαμβάνει το φαξ, αλλά δεν βρίσκω την ρύθμιση. Στις ρυθμίσεις του φαξ έχει επιλογή 20 χτύπους και πάνω, (Αν είναι αυτή η σωστή ρύθμιση).

Μήπως το γνωρίζει κάποιος;

 

Ευχαριστώ και πάλι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...