Προς το περιεχόμενο

[ANTIVIRUS] Kaspersky Internet Security 2019 - 3 PCs 2 ετη - 8,50 ευρω [ΤΕΛΟΣ]


isay

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 αρχικα να ευχαριστησω τον ts για την προσφορα και τον κοπο του. λοιπον εγω ειχα το εν λογο antivirus για ακομη 135 ενεργο απο εν κλειδακι που ειχα αγορασει. ωστόσο αγορασα αυτην την προσφορα γιατι δεν γινοταν να την χασω. ακολουθησα τα βηματα σχετικα με την αγορα. κατεβασα μολις το δωρεαν vpn και το μονο που εκανα ηταν να ανοιξω το kaspersky interner security να παω στην καρτελα που λεει αδεια χρησης και ποσες μερες απομενουν και να βαλω τον κωδικο που μου ειχε ερθει με email απο την αγορα. τον δεχτηκε και τωρα μου γραφει οτι μου απομενουν 135 μερες απο τον προυπαρχον κωδικο και απο κατω μια σημειωση οτι εχει βρεθει ενα νεος κωδικος ενεργοποιησης και οτι μολις ληξει η τρεχουσα αδεια χρησης η εφαρμογη θα εκκινησει αυτόματη ενεργοποιηση με τον καθορισμενο κωδικο ενεργοποιησης αυτοματα. οποτε νομιζω οτι ολα πηγα μια χαρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

43 λεπτά πριν, iakoboss7 είπε

το defender τραβαει τους περισσοτερους πορους συστηματος απο ολα τα αλλα av, εχει τα περισσοτερα false positives και εχει τα πιο πολλα user dependant...

οποτε εν τελη ειναι σκουπιδακι.? 

Είχα την εντύπωση ότι ισχύει το ακριβώς αντίθετο.

Small system impact

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mpokwsths είπε

Είχα την εντύπωση ότι ισχύει το ακριβώς αντίθετο.

Small system impact

Χρόνια τώρα παρακολουθώ τις δοκιμές του av-comparatives και το antivirus της ms (στα 10) εχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με παλιοτερες εκδόσεις windows

Δες εδω -> https://www.av-comparatives.org/comparison/ τα έτοιμα charts (απο τα μενου δες το real world protection και μετά το perfomance

Στο real world protection τα πάει πάρα πολύ καλα, αλλά όντως εχει αυξημένο false positives.

Στο perfomance δυστυχώς ξεχωρίζει προς τα πάνω. Εδω επισης φαίνεται ποσο καλα τα πάει το eset σε αυτό.

Πέρα απο αυτό, τα paid πακετα έχουν επιπλεον εργαλεία που αν εσένα δε σου χρειαζονται εννοειται δε χρειάζεται να πας σε paid πακέτο. Παρολο που θεωρώ τον εαυτό μου power user (βαζω πολλαπλα επιπεδα προστασίας, στα ορια της υπερβολής), οταν εχω να συγκρίνω το ενσωματωμένο της ms με το αντιστοιχο της kaspersky με 4,5 ευρω/ετος, θα πάω στο δευτερο. Στα υποψη οτι στο 90% του χρονου μου χρησιμοποιώ linux και οχι windows, οποτε ειχα λογους να μην πάω καθολου σε paid πακετο. Στο κολλητό μου όμως που δουλευει windows, κάνει αγορες μεσω net (safe money απο kaspersly) και δεν ξέρει τοσο καλα να προστατευτει, δεν με καλύπτει η προστασία του απο το ενσωματομένο ms, ποσο μάλλον οταν η extra ειναι τοσο φθηνη.

32 λεπτά πριν, dimitrisp13 είπε

 αρχικα να ευχαριστησω τον ts για την προσφορα και τον κοπο του. λοιπον εγω ειχα το εν λογο antivirus για ακομη 135 ενεργο απο εν κλειδακι που ειχα αγορασει. ωστόσο αγορασα αυτην την προσφορα γιατι δεν γινοταν να την χασω. ακολουθησα τα βηματα σχετικα με την αγορα. κατεβασα μολις το δωρεαν vpn και το μονο που εκανα ηταν να ανοιξω το kaspersky interner security να παω στην καρτελα που λεει αδεια χρησης και ποσες μερες απομενουν και να βαλω τον κωδικο που μου ειχε ερθει με email απο την αγορα. τον δεχτηκε και τωρα μου γραφει οτι μου απομενουν 135 μερες απο τον προυπαρχον κωδικο και απο κατω μια σημειωση οτι εχει βρεθει ενα νεος κωδικος ενεργοποιησης και οτι μολις ληξει η τρεχουσα αδεια χρησης η εφαρμογη θα εκκινησει αυτόματη ενεργοποιηση με τον καθορισμενο κωδικο ενεργοποιησης αυτοματα. οποτε νομιζω οτι ολα πηγα μια χαρα

ΠΟΛΥ καλή προσθήκη και feedback sharing. Πρακτικά το συστημα θα περιμένει να τελειώσει η παλια συνδρομη και μετα θα ενεργοποιήσει την καινουργια. Ισως οταν ερθει η ώρα να αλλαξει αυτοματα κλειδί, να σου ζητήσει vpn αυστραλίας. Απλά κρατα το στο μυαλό σου.

Απο την άλλη, αν και η δοκιμη σου ειναι πρακτικά χρήσιμη για ολους, εγω δεν θα το έκανα ετσι. Είτε απλά θα περιμενα να περάσουν οι 135 ημέρες και μετα θα το σκάλιζα ή θα έβαζα το κλειδι στο λογαριασμό μου στο my.kaspersky (στην ιστοσελίδα) αλλά χωρίς να ενεργοποιησω εγκατάσταση για το συγκεκριμένο κλειδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, isay είπε

ΠΟΛΥ καλή προσθήκη και feedback sharing. Πρακτικά το συστημα θα περιμένει να τελειώσει η παλια συνδρομη και μετα θα ενεργοποιήσει την καινουργια. Ισως οταν ερθει η ώρα να αλλαξει αυτοματα κλειδί, να σου ζητήσει vpn αυστραλίας. Απλά κρατα το στο μυαλό σου.

Απο την άλλη, αν και η δοκιμη σου ειναι πρακτικά χρήσιμη για ολους, εγω δεν θα το έκανα ετσι. Είτε απλά θα περιμενα να περάσουν οι 135 ημέρες και μετα θα το σκάλιζα ή θα έβαζα το κλειδι στο λογαριασμό μου στο my.kaspersky (στην ιστοσελίδα) αλλά χωρίς να ενεργοποιησω εγκατάσταση για το συγκεκριμένο κλειδι. 

απλα με ετρωγε να δω τι θα γινει και αν ολα πανε καλα. αλλα εφοσον πετυχε δεν νομιζω να ειχε καμια διαφορα αν το κρατουσα και το εβαζα τοτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που καταλήγουμε φίλοι μου, για ένα ελαφρύ, απλό για τον χρήστη και όσο πιο αποτελεσματικό γίνεται free antivirus;

Windows defender ή Bitdefender / Kaspersky free;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, isay είπε

Χρόνια τώρα παρακολουθώ τις δοκιμές του av-comparatives και το antivirus της ms (στα 10) εχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με παλιοτερες εκδόσεις windows

Δες εδω -> https://www.av-comparatives.org/comparison/ τα έτοιμα charts (απο τα μενου δες το real world protection και μετά το perfomance

Στο real world protection τα πάει πάρα πολύ καλα, αλλά όντως εχει αυξημένο false positives.

Στο perfomance δυστυχώς ξεχωρίζει προς τα πάνω. Εδω επισης φαίνεται ποσο καλα τα πάει το eset σε αυτό.

Εδώ πάλι δείχνει τα αντίθετα από το Toms Guide στο performance. Δεν ξέρω.

Δείχνει επίσης ότι, εκτός από τα πολλά false positives, το Windows Defender είναι μέσα στα 5 AV που δεν άφησαν κανέναν ιο και κανένα malware να εισβάλει στο σύστημα. Κάτι που δεν ισχύει για το Kaspersky, το ESET και πολλά άλλα πρώτα ονόματα.

55 λεπτά πριν, iakoboss7 είπε

δεν λεει κατι αντιθετο εκει σε σχεση με αυτα που λεω.

Δηλαδή το "το defender τραβαει τους περισσοτερους πορους συστηματος" που είπες δεν είναι το ακριβώς αντίθετο του "Small system impact";;;;

Δε μου μάθανε καλά αγγλικά μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, dimitrisp13 είπε

 αρχικα να ευχαριστησω τον ts για την προσφορα και τον κοπο του. λοιπον εγω ειχα το εν λογο antivirus για ακομη 135 ενεργο απο εν κλειδακι που ειχα αγορασει. ωστόσο αγορασα αυτην την προσφορα γιατι δεν γινοταν να την χασω. ακολουθησα τα βηματα σχετικα με την αγορα. κατεβασα μολις το δωρεαν vpn και το μονο που εκανα ηταν να ανοιξω το kaspersky interner security να παω στην καρτελα που λεει αδεια χρησης και ποσες μερες απομενουν και να βαλω τον κωδικο που μου ειχε ερθει με email απο την αγορα. τον δεχτηκε και τωρα μου γραφει οτι μου απομενουν 135 μερες απο τον προυπαρχον κωδικο και απο κατω μια σημειωση οτι εχει βρεθει ενα νεος κωδικος ενεργοποιησης και οτι μολις ληξει η τρεχουσα αδεια χρησης η εφαρμογη θα εκκινησει αυτόματη ενεργοποιηση με τον καθορισμενο κωδικο ενεργοποιησης αυτοματα. οποτε νομιζω οτι ολα πηγα μια χαρα

Ακριβώς αυτό ισχύει, μόλις λήξει ο υπάρχον κωδικός θα περαστεί ο καινούργιος. 

Να πω ότι έκανα και εγώ την ενεργοποίηση με δύο μέρες να απομένουν στο προηγούμενο licence μέσω tunnel bear, ολα λειτούργησαν ακριβώς όπως περιγράφει ο @isay.

Αν υπάρχει ήδη λογαριασμός Kaspersky και εγκατεστημένο πρόγραμμα στο σύστημα σας το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να ανοίξετε  το Kaspersky να πάτε στο add licence να εισάγετε το κλειδί και να συνδεθείτε στο tunnel bear μέσω Αυστραλίας μόλις συνδεθείτε πάτε πίσω στο Kaspersky και κάνετε την ενεργοποίηση του κλειδιού. 

Επεξ/σία από rosgr100
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Green Dragon είπε

Που καταλήγουμε φίλοι μου, για ένα ελαφρύ, απλό για τον χρήστη και όσο πιο αποτελεσματικό γίνεται free antivirus;

Windows defender ή Bitdefender / Kaspersky free;

Να σου δώσω μια ιδέα;

Ανοιξε ενα καινουργιο θεματάκι για αναλογη συζητηση. Δες ομως πρωτα αν υπάρχει ήδη κατι αναλογο καλου κακου

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα και εγώ το κλειδάκι! 

Ακολούθησα τα βήματα που έχει πάρα πολύ αναλυτικά ο ts και όλα πήγαν μπόμπα!!!

731 ημέρες ενεργή συνδρομή.

Ευχαριστούμε!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές ευχαριστίες στον isay.

Η προσφορά ήρθε την κατάλληλη στιγμή που έληξε η συνδρομή από την barclays που και πάλι είχα δει εδώ.

Ίσως αχρείαστη η πληροφορία, αλλά μιας και η προηγούμενη προσφορά αφορούσε το total security, δεν δοκίμασα να βαλω το κλειδί απευθείας (ίσως και να το έπαιρνε), απλή απεγκατάσταση, εγκατάσταση του internet security από το link, και δήλωση του προιόντος προηγουμένως στον ίδιο λογαριασμό που είχα και για το total security.

thx και πάλι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, amrlad είπε

Καλησπερα, προσπαθω να κανω την διαδικασια σε mac και μου βγαζει: This activation code is intended for a different application. Please try another activation code. Ξερει κανεις γιατι;

μηπως βάζεις άλλο πρόγραμμα ? το antivirus σκέτο ή το total?

o κωδικος είναι για το internet security

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, amrlad είπε

Καλησπερα, προσπαθω να κανω την διαδικασια σε mac και μου βγαζει: This activation code is intended for a different application. Please try another activation code. Ξερει κανεις γιατι;

Γιατί ο κωδικός ειναι μονο για εφαρμογή των windows, οχι για mac/android

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...