Προς το περιεχόμενο

Η Apple σχεδιάζει να επαναφέρει το iPhone X στην αγορά για να ανακάμψει από τις χαμηλές πωλήσεις


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, Simos805 είπε

Και με το κόστος παραγωγής που είναι περί τα $500 συν την απόσβεση του R&D τι γίνεται??

Θα έχει μικρότερο κέρδος.

8 λεπτά πριν, fytotech είπε

Ποιο; R&D; ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Ένα θα σου πω Bionic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν γινει κατι ριζικο, τη βλεπω την απλ στην ιδια μοιρα με IBM και Zerox. (σε καμια 10ρια χρονια...)

Εξακολουθουν να ειναι ΤΟΡ εταιριες σε παρα πολλα θεματα, αλλα η αγορα εχει κινηθει αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, vargas είπε

Το χει ένα φίλος μου και πραγματικά τα νέα μοντέλα δεν έχουν λόγο ύπαρξης αν έχεις x

Σωστά. Γιατί ως γνωστόν, τα καινούργια iphones τα αγοράζουν μόνο όσοι αγόρασαν πέρυσι το x.

Και ως (επίσης) γνωστό, όσοι αγόρασαν πέρυσι 835, φέτος που πήραν 845 δεν πίστευαν στα μάτια τους με τις κτηνώδεις διαφορές?

Καταλαβαίνεις που το πάω ε?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο δύσκολο να γίνει κάτι τέτοιο. Καταρχήν και να τα ξαναβάλει στην παραγωγή θα τα πουλάει ακριβότερα από το XR και φτηνότερα από το XS. Αν βάλει το X φτηνότερα από XR θα μειωθούν κι άλλο οι πωλήσεις XS και XR. Αλλα και ακριβότερα να το βάλει από XR τότε πάνε οι πωλήσεις του XS. Όπως και να το δεις χάνει δεν κερδίζει. Πιο πιθανό να παίξει κάποια μείωση του Xr σύντομα όπως έγινε Ιαπωνία και του χρόνου να προσαρμόσει τιμές παρά να κάνει μια τέτοια κίνηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε ότι βρίσκει και τα κάνει αυτά που κάνει.Τωρα που δεν πουλάει θα ρίξει τις τιμές και θα επανακυκλοφορήσει το X.Οι καταναλωτές φταίνε για την πολιτική της apple όταν ξυπνήσουν θα πέσουν και οι τιμές των προϊόντων.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, stafaf είπε

Σωστά. Γιατί ως γνωστόν, τα καινούργια iphones τα αγοράζουν μόνο όσοι αγόρασαν πέρυσι το x.

Και ως (επίσης) γνωστό, όσοι αγόρασαν πέρυσι 835, φέτος που πήραν 845 δεν πίστευαν στα μάτια τους με τις κτηνώδεις διαφορές?

Καταλαβαίνεις που το πάω ε?

Όσοι πάντως αγόρασαν iPhone 7 πιο κάτω από 700 ευρώ του ξενίζουν τα 900€ που ζητάνε πχ τα public για το XR.Στο skroutz η κατάσταση είναι καλύτερη με το XR να έχει 829€. Αλλά όταν είχα πάρει το 7αρι μου καινουριο 670€ δεν μπορω να τα δικαιολογήσω όσο fanboy και να είμαι λυπάμαι.

Επεξ/σία από ares225
Ορθογραφικό λάθος
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανταγωνισμός πίπολ! Βέβαια υποθέτω πως μια εταιρεία που σέβεται τον εαυτό της (και κατ' επέκταση τους πελάτες της), θα επένδυε στο R&D ώστε να βγάλει κάτι πραγματικά breakthrough. Χμμμ όχι ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Questioner είπε

Ανταγωνισμός πίπολ! Βέβαια υποθέτω πως μια εταιρεία που σέβεται τον εαυτό της (και κατ' επέκταση τους πελάτες της), θα επένδυε στο R&D ώστε να βγάλει κάτι πραγματικά breakthrough. Χμμμ όχι ε;

 

Το καρδιογραφημα στο ρολόι το κάνει και το xiaomi μου

Ασε που το  Face ID το ξεγελάς και με μια απλή φωτογραφία

Απορώ με τί ασχολούνται εκεί στο R&D της Apple.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikosgalis είπε

Το καρδιογραφημα στο ρολόι το κάνει και το xiaomi μου

Ασε που το  Face ID το ξεγελάς και με μια απλή φωτογραφία

Απορώ με τί ασχολούνται εκεί στο R&D της Apple.

Πρώτοι εδώ!!!111!

Κάμερα σ' εμένα...

(κοροιδευόμαστε νομίζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...