Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Pocophone F1 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Μιλάνε για τις διαφημίσεις μέσα σε system apps, για το κλείδωμα στα κινέζικα κτλ. Προσεχεις να πάρεις global κινητό και όχι κινέζικο και βάζεις μια mieu έκδοση (με εγγύηση κανονικά) και ξεμπερδεύεις. Για την πλειοψηφία βέβαια είναι δύσκολο να το κάνει αυτό. 

το miui σε χρησιμοτητα φτανει το ios, αγοραζεις xiaomi βαζεις το account σου και μετα κατεβαζει μυνηματα κλησεις εφαρμογες τα παντα απο cloud, επισης το κλειδωμα των κινεζικων δεν εχει καμια σχεση με το miui , ο πελατης ας παει να αγορασει απο σοβαρο καταστημα και οχι σκρουτζομαγαζο η ιντερνετ εξωτερικου, επισης δε χρειαζεται καμια rom να περασει ουτε τπτ. κατοχος 3 xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, discoboyminimal είπε

αληθεια τωρα? ισχυει?

Απίστευτο και όμως αληθινό.Δυστυχως μόνο στην Ινδία

https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-india-pocophone-f2/

6 ώρες πριν, Skylined είπε

??

Xiaomi released the Pocophone F1 two months ago and it was an instant hit due to its flagship chipset and impressively low price. The device has MIUI for Poco out of the box, which is a simplified MIUI 9.6, based on Android Oreo. Today a closed beta ROM started going around the internet with a version number 10.8.30, based on Android Pie

Xiaomi Poco F1 Android 9 Pie MIUI ROM beta leaked, available for download

7 ώρες πριν, Agony είπε

Ενα παλιο lg  v30 που εχω με 350 ευρο . με παλιο επεξεργαστή τα εχει ολα αυτα . Ρωταω γιατι σκεφτομαι για καινουργιο. Και φανταστηκα οτι θα εχει ολα αυτα με ενα καινουργιο επεξεργαστη. 

Φιλε μου χαλαρωσε αυτα που ζηταω τα θελω γιατι σκεφτομαι να αντικαταστησω 2 κινητα htc 10 και v30 που εχω. Προφανος και το v30 τα εχει ολα αυτα και υπεθεσα οτι το κινητο αυτο που ακουω τοσα καλα και ειναι νεο μοντελο θα τα εχει και αυτο.

Εγω φταιω που δεν τα εχει να.μην ρωτησω πρην παρω κατι ?

Κανεις λες και προσβαλα την εταιρεια σου. 

Σίγουρα με λίγα χρήματα παραπάνω μπορείς να βρεις και άλλες αξιόλογες συσκευές ακόμα και ναυαρχιδες διετίας.Αλλα θα πας σε snapdragon 835 LG v30,s8 και θα πρέπει να δώσεις και 120€+.Επισης υπάρχει και το mi8 που είναι πολύ καλή συσκευή με 100€ παραπάνω.Αλλα στα χρήματα του 280€ τεσσάρων μηνών συσκευή δύσκολα θα βρεις με μεγάλο πλεονέκτημα τον 845 και τη μπαταρία 4000mAh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το διάβασα όλο το review αλλά στοχεύω στο σχολιασμό "έχει τα θεματάκια του" και επίσης στο θέμα φωτογραφίας.

Δεν έχει καθόλου θεματάκια αν ξέρει κανείς να ασχοληθεί λίγο με το κινητό του και δεν είναι της νοοτροπίας "πέρνω αιφον και υσηχάζω" απλά έχει ότι καλύτερο υπάρχει ΣΥΝ το ότι είναι και το καλύτερο ΝΟ1 στον κόσμο VFM. Προσοχή. Δεν τα συγχαίω αυτά τα 2 μαζί. 

Στο θέμα φωτογραφίας. Με κάποιες πρόχειρες δοκιμές που έγιναν στο Πλαίσιο που είχαν το mate 20 pro και σε σελφι φωτογραφια και σε αντικείμενα που δοκιμάσαμε και σε γενική γωτογραφία με το δύσκολο και περίεργο φωτισμό που έχουν τα μαγαζιά όπως το πλαίσιο το pocophone F1 ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΙ σε τραγικό σημείο το Mate 20 pro σε όλους τους τομείς και σε ποιότητα και σε χρώματα και σε καθαρότητα και στα ΠΑΝΤΑ>

Μην με ρωτήσετε γιατί  και πως δεν ξέρω να το απαντήσω. ΤΟ θέμα είναι ότι είχαν μαζευτεί πολλοί σχετικοί και άσχετοι και στην κυριολεξία ο υπέυθυνος ήρθε να διαλύσει το γεγονός γιατί υπήρχε όπως καταλαβαίνετε μεγάλο πρόβλημα.

Να τονίσω ότι το pocophone είχε την έκδοση gcam τελευταία από τους xda ;)

Να προλάβω τους φανατικούς με την τσέπη τους να πω ότι αφού μπορεί και τρέχει το λογισμικό στο κινητό δεν μπορώ να καταλάβω ποιο το νόημα να τρέχεις ντε και καλά την μαμίσια κάμερα.

Αυτά.

Το καλύτερο κινητό που υπάρχει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, nero62 είπε

 

Το καλύτερο κινητό που υπάρχει.

Γράψε αυτό στην αρχή για να μην μπαίνει στον κόπο κάποιος να διαβάζει τα υπόλοιπα που δεν βγάζουν και πολύ νόημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, vargas είπε

 

Ναι με μπαταρία της πλάκας όμως σε σχέση με το f1 . Κ η μπαταρία είναι μια πολύ σημαντική παράμετρος σε ένα κινητό σήμερα

Μάλλον δεν έχεις δει κάποιο review από οποιαδήποτε OnePlus για να το λες αυτό...Η κοπέλα μου είχε το xiaomi redmi note 4 με τα 4050 εγώ έχω το OnePlus 5 με 3300, και μπορώ να σου πω με σιγουριά πως δεν είναι μεγάλη η διαφορά στην αυτονομία. Μου βγάζει γύρω στις 5,5 ώρες on screen. Το oxygen σε συνδυασμό με την AMOLED οθόνη που ΔΕΝ ΕΧΕΙ το f1 κάνουν θαύματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, zodiacskipper είπε

Screenshot_2018-11-24-11-21-18-493_com.android.settings.png

Μάλλον τότε το έχει η miui eu έκδοση που έχω. Την οποία σε συμβουλεύω να βάλεις γιατί είναι πολύ καλύτερη από την global. 

4 ώρες πριν, dancer είπε

το miui σε χρησιμοτητα φτανει το ios, αγοραζεις xiaomi βαζεις το account σου και μετα κατεβαζει μυνηματα κλησεις εφαρμογες τα παντα απο cloud, επισης το κλειδωμα των κινεζικων δεν εχει καμια σχεση με το miui , ο πελατης ας παει να αγορασει απο σοβαρο καταστημα και οχι σκρουτζομαγαζο η ιντερνετ εξωτερικου, επισης δε χρειαζεται καμια rom να περασει ουτε τπτ. κατοχος 3 xiaomi.

Αυτό το κάνει οποιοδήποτε Android κινητό και όχι μόνο αν έχεις το mi account.  Σε συμβουλεύω δε να τα βάλεις είτε σε Google account είτε σε outlook account για να μην εξαρτάται από την mi. 

Την miui eu έκδοση την θες για να μην εχεις διαφημίσεις (αν δεν έχεις ακόμη κάποια στιγμή θα μπουν) και επειδή έχει πολλά καλούδια ακόμη. Ψάξε το λίγο. 

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ChrisTz1 είπε

Μάλλον δεν έχεις δει κάποιο review από οποιαδήποτε OnePlus για να το λες αυτό...Η κοπέλα μου είχε το xiaomi redmi note 4 με τα 4050 εγώ έχω το OnePlus 5 με 3300, και μπορώ να σου πω με σιγουριά πως δεν είναι μεγάλη η διαφορά στην αυτονομία. Μου βγάζει γύρω στις 5,5 ώρες on screen. Το oxygen σε συνδυασμό με την AMOLED οθόνη που ΔΕΝ ΕΧΕΙ το f1 κάνουν θαύματα...

Εγώ σου λέω τι λένε κάτοχοι . Μην μου πεις ότι έχει δει 8 με 10 ώρες sot που έχω δει στο ποκο . Χλωμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασαν από τα χέρια μου το mi max 2 όπως το note 3, είδα από κοντά και το popcorn-phone στα χέρια φίλου, αλλά δεν...
Ολα τα σύγχρονα κινητά πλέον έχουν τις επιδόσεις που χρειάζεται για να τρέξουν με ικανοποιητικές ταχύτητες το 98% των εφαρμογών, οι συζητήσεις για επιδόσεις είναι περισσότερο ακαδημαικού ενδιαφέροντος και για αργόσχολους. Το σημαντικότερο πλέον κομμάτι είναι η ποιότητα της οθόνης καθώς είναι αυτό με το οποίο ο χρήστης αλληλεπιδρά με την συσκευή, και στον τομέα αυτό η Samsung είναι μονόδρομος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το poco μου θυμίζει τα punto gt, για όσους θυμούνται. "Πύραυλος" στην ευθεία. Ταπείνωνε πολύ ακριβότερες κατασκευές. Ως εκεί όμως. 

Δεν έστριβε, έτριζαν τα πάντα, ζημιάρικο.

Και εδώ τα ίδια. 

"Μα δεν έχει και τόσο καλή κάμερα". Ε κάνει μόνο 260.

"Μα είναι πλαστικό". Ε κάνει μόνο 260.

"Μα δεν έχει amoled". Ε κάνει μόνο 260.

Σου βάζουν και έναν 845 για να πιστεύεις ότι ταπεινώνεις ανώτερες κατασκευές και όλοι είναι ευχαριστημένοι. 

Οι κάτοχοι υπερηφανεύονται "που πάει πιο τάπα από iphone/s9" και η xiaomi πέτυχε τον στόχο της. 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Γράψε αυτό στην αρχή για να μην μπαίνει στον κόπο κάποιος να διαβάζει τα υπόλοιπα που δεν βγάζουν και πολύ νόημα. 

Το έγραψα όμως μέσα ότι δεν απευθύνομαι σε κοινό που βρίσκεσαι εσύ. Τι δεν κατάλαβες αφού το διάβασες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρηγγειλα πριν 2 εβδομαδες απο gearbest to 128gb και δεν ειχε γινει ship μεχρι το review σας(23/11). Απλα ζητησα refund και εριξα την παραγγελια απο Ελλαδα, δεν αντεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, akatsim είπε

Να μη το παρεις χαλια ειναι. 

Οκ κατι θα ξερεις για να το λες .

5 ώρες πριν, Istros είπε

Απίστευτο και όμως αληθινό.Δυστυχως μόνο στην Ινδία

https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-india-pocophone-f2/

Xiaomi released the Pocophone F1 two months ago and it was an instant hit due to its flagship chipset and impressively low price. The device has MIUI for Poco out of the box, which is a simplified MIUI 9.6, based on Android Oreo. Today a closed beta ROM started going around the internet with a version number 10.8.30, based on Android Pie

Xiaomi Poco F1 Android 9 Pie MIUI ROM beta leaked, available for download

Σίγουρα με λίγα χρήματα παραπάνω μπορείς να βρεις και άλλες αξιόλογες συσκευές ακόμα και ναυαρχιδες διετίας.Αλλα θα πας σε snapdragon 835 LG v30,s8 και θα πρέπει να δώσεις και 120€+.Επισης υπάρχει και το mi8 που είναι πολύ καλή συσκευή με 100€ παραπάνω.Αλλα στα χρήματα του 280€ τεσσάρων μηνών συσκευή δύσκολα θα βρεις με μεγάλο πλεονέκτημα τον 845 και τη μπαταρία 4000mAh.

Μιας και εισαι ο μονος σοβαρος που μπορω να βγαλω ακρη χωρις ειρωνεία, μπορεις να μου πεις σε παρακαλω αν ο 835 , σε σχεση με τον 845 εχει μεγαλη διαφορα σε επιδοσεις ? Και στο θεμα μπαταριας είναι λιγοτερο ενεργοβορος ? Η είναι μια αναβαθμιση του στυλ 10% ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Agony είπε

Οκ κατι θα ξερεις για να το λες .

Μιας και εισαι ο μονος σοβαρος που μπορω να βγαλω ακρη χωρις ειρωνεία, μπορεις να μου πεις σε παρακαλω αν ο 835 , σε σχεση με τον 845 εχει μεγαλη διαφορα σε επιδοσεις ? Και στο θεμα μπαταριας είναι λιγοτερο ενεργοβορος ? Η είναι μια αναβαθμιση του στυλ 10% ?

Καταρχάς είναι και τα δύο κατασκευασμένα με την ίδια λιθογραφικη μέθοδο των 10nm.Σιγουρα ο 845 έχει καλύτερη απόδοση από τον 835 και εκεί που υπερτερεί είναι στα γραφικά μιας και η Qualcomm δίνει 30% καλύτερη απόδοση.Οποτε έχεις και καλύτερη ενεργειακή αποδοση.Τωρα αν αξίζει η αναβάθμιση από 835 είναι σαν να μπαίνεις στην λογική των apple fun με το geekbench.Αν έχεις LG v30 η S8+ ίσως δεν αξίζει ανάλογα βέβαια και τι χρήση κάνεις με το κινητό.Αν βγάζεις φωτογραφίες σίγουρα όχι,αν θες μια συσκευή  για καθημερινή  χρήση  σίγουρα  οχι.αν θες  να  παίζεις παχνίδια σίγουρα θα δεις διαφορά.Για κάποιον όμως δεν έχει συσκευή με 835 και θέλει να αγοράσει μια γρήγορη συσκευή με καλή μπαταρία είναι μονόδρομος για τα λεφτά του.

Επεξ/σία από Istros
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...