Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Pocophone F1 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Retromaniac said:

Passive ειναι οτι δεν έχει κάποιο ενεργό τρόπο να ανταλλάσει θερμοκρασία με την ατμόσφαιρα. Πχ ένα ανεμιστήρακι. Το οποίο δεν έχει βέβαια σχέση με το αν κάτι είναι liquid cooling η οχι. Εδώ έχουμε ένα Passive σύστημα ανταλλαγής θερμότητας λοιπόν. Αυτό όπως είπα δεν σημαινει ότι δεν liquid cooling. Αλλά liquid cooling, όπως φανερώνει και η λέξη, σημαίνει ψύξη με υγρό. Εδώ έχουμε να κάνουμε με ατμό. Είναι κάτι ενδιάμεσο. Δεν ξέρω αν μπορούμε να το πούμε έτσι. 

Εγώ θέλω να καταλήξω ότι δεν είναι ούτε το ένα ούτε το άλλο. Όπως λες κι εσύ έμμεσα. Πάντως δεν είναι θέμα πως λέγεται και πως δουλεύει, το θέμα είναι ότι το φορτίζεις, παίζεις παιχνίδια και δεν ζεσταίνεται η πλάτη και δεν ιδρώνουν οι παλάμες ή για κάποιους πιο απαιτητικούς που τους ενοχλεί η ζέστη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

36 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Το pie gcm δεν το πήρε από την xiaomi. Απλά ενεργοποίηθηκε το camera2api για να φτιάξει το δικό της night mode και επι ευκαιρίας κάνανε διαφοροι devs port την κάμερα...

Δεν παίζω κανένα παιχνίδι όπως δεν παίζετε και εσείς. Αμάν πια...

Είπα εξαρχής ότι το Poco είναι πολύ vfm κινητό και ανάλογα με τι θέλει ο καθένας, καλύτερο από το mi8. Απλά θεωρώ ακομη πιο vfm το mi8 και πολύ πιο σημαντικά ΓΙΑ ΜΈΝΑ και για οποίον έχει προτιμήσεις σαν τις δικές μου σε σημαντικά πράγματα, όπως η οθόνη. 

δεν καταλαβες τι εγραψα , pie και gcam που βασιζεται σ αυτό. εχει παρει ηδη pie δυο μηνες μετα την κυκλοφορια του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SeXBOX είπε

Εγώ θέλω να καταλήξω ότι δεν είναι ούτε το ένα ούτε το άλλο. Όπως λες κι εσύ έμμεσα. Πάντως δεν είναι θέμα πως λέγεται και πως δουλεύει, το θέμα είναι ότι το φορτίζεις, παίζεις παιχνίδια και δεν ζεσταίνεται η πλάτη και δεν ιδρώνουν οι παλάμες ή για κάποιους πιο απαιτητικούς που τους ενοχλεί η ζέστη.

Ναι. Δεν διαφωνώ. Το πρώτο κινητό που είχε κάνει χρήση του evaporation chamber, ήταν το lumia 950 επειδή είχε τον 810 που ζεσταινοταν πολύ. 

Μόλις τώρα, vargas είπε

δεν καταλαβες τι εγραψα , pie και gcam που βασιζεται σ αυτό. εχει παρει ηδη pie δυο μηνες μετα την κυκλοφορια του

Κατάλαβα πολύ καλά τι έγραψες. Και λέω ότι για αυτό δεν ευθύνεται το support της Xiaomi. Όχι για το pie αλλά για το gcam. Το gcam δεν βασίζεται στο pie, το camera2api πήρε και βγάλαν το gcam οι devs χωρίς να θες root. Απλα δωσαν το camera2api μαζί με το pie. Και το κάναν γιατι το θελαν για την δικιά τους κάμερα. Όχι για να τρέχεις gcam. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Ναι. Δεν διαφωνώ. Το πρώτο κινητό που είχε κάνει χρήση του evaporation chamber, ήταν το lumia 950 επειδή είχε τον 810 που ζεσταινοταν πολύ. 

Κατάλαβα πολύ καλά τι έγραψες. Και λέω ότι για αυτό δεν ευθύνεται το support της Xiaomi. Όχι για το pie αλλά για το gcam. Το gcam δεν βασίζεται στο pie, το camera2api πήρε και βγάλαν το gcam οι devs χωρίς να θες root. Απλα δωσαν το camera2api μαζί με το pie. Και το κάναν γιατι το θελαν για την δικιά τους κάμερα. Όχι για να τρέχεις gcam. 

αυτό προυπηρχε από την μερα που ξεκινησε να πωλειται το κινητο. Απλα εγω ηθελα να εστιασω στο pie που κανενα android δεν πηρε τοσο αμεσα κ αν θα παρουν και καποια μοντελα που βγηκαν φετος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, vargas είπε

αυτό προυπηρχε από την μερα που ξεκινησε να πωλειται το κινητο. Απλα εγω ηθελα να εστιασω στο pie που κανενα android δεν πηρε τοσο αμεσα κ αν θα παρουν και καποια μοντελα που βγηκαν φετος 

Εαν θες τι γνώμη μου, θα έπρεπε να βγει κατευθείαν με το pie. Αλλά αν έβγαινε με το pie κατευθείαν μετά θα έπρεπε να του δώσει μια τελική έκδοση παραπάνω. Τίποτε δεν είναι αθώο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SeXBOX είπε

Εγώ θέλω να καταλήξω ότι δεν είναι ούτε το ένα ούτε το άλλο. Όπως λες κι εσύ έμμεσα. Πάντως δεν είναι θέμα πως λέγεται και πως δουλεύει,

Δεν ειπε κανεις οτι δεν εχει heatpipe, αυτο ομως δεν το κανει υδροψυκτο! ΔΕΝ λεγεται υδροψυκτο κατι που εχει ενα heatpipe πανω.  

Και λεγεται passive φιλε μου γιατι δεν υπαρχει καποιο μηχανικο εξαρτημα που να κινειται, Ενα fan για παραδειγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mixalis95320 είπε

Δεν ειπε κανεις οτι δεν εχει heatpipe, αυτο ομως δεν το κανει υδροψυκτο! ΔΕΝ λεγεται υδροψυκτο κατι που εχει ενα heatpipe πανω.  

Και λεγεται passive φιλε μου γιατι δεν υπαρχει καποιο μηχανικο εξαρτημα που να κινειται, Ενα fan για παραδειγμα.

Δεν το είπα υδρόψυκτο, σε παρακαλώ πολύ αν μπορείς, να κάνεις quote που το αναφέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SeXBOX είπε

Δεν το είπα υδρόψυκτο, σε παρακαλώ πολύ αν μπορείς, να κάνεις quote που το αναφέρω. Γιατί στα δεύτερα "αντα" αρχίζει η άνοια. Ευχαριστώ.

Τοτε για ποιο λογο εκανες quote την συγκεκριμενη  προταση μου που ελεγα οτι δεν ειναι liquid cooled (στα ελληνικα ΥΔΡΟΨΥΚΤΟ) αλλα passive cooled?  Στο quote αναφερομαι σε 2 πραγματα, και ΠΡΟΦΑΝΩΣ εσυ πιστευες οτι ειναι το δευτερο, υδροψυκτο! Εξαλλου ετρεξες να βρεις και το τελειο video που να λεει "i found liquid inside"  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mixalis95320 είπε

1. Τοτε για ποιο λογο εκανες quote την συγκεκριμενη  προταση μου που ελεγα οτι δεν ειναι liquid cooled (στα ελληνικα ΥΔΡΟΨΥΚΤΟ) αλλα passive cooled?  Στο quote αναφερομαι σε 2 πραγματα, και 2. ΠΡΟΦΑΝΩΣ εσυ πιστευες οτι ειναι το δευτερο, υδροψυκτο! Εξαλλου 3. ετρεξες να βρεις και το τελειο video που να λεει "i found liquid inside"  

1. Γιατί εκείνη την ώρα έβλεπα το βίντεο που λες ότι "έτρεξα" και γεννήθηκε η απορία.
2. Δεν μπορείς να μου πεις τι "ΠΡΟΦΑΝΩΣ" πιστεύω όταν εχω πάρει ήδη θέση ότι δεν το πιστεύω.

5 ώρες πριν, SeXBOX είπε

Εγώ θέλω να καταλήξω ότι δεν είναι ούτε το ένα ούτε το άλλο. Όπως λες κι εσύ έμμεσα.

3. Εννοείτε ότι δεν έτρεξα. Ότι λέω και στο 1.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Dantε είπε

Οσοι λενε για τη καμερα...

2ο το pocophone.

Is this scientific or what mothofokers??? Τα εξηγεί ο άνθρωπας, βέβαια, αλλά ... νταξ, καμεράρα το Pocophone, μην το χαλάσουμε.

Επεξ/σία από kirileman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι τόσο καλη η καμερα του . Σίγουρα την μερα έχει πολύ καλά αποτελέσματα αλλά τα χρώματα της δεν έχουν καλό saturation  . Το βράδυ σε δύσκολες συνθήκες η gcam είν' απλά εξαιρετική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...