Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Pocophone F1 Review


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη νύχτα βλέπω πολύ θολούρα για να κρυφτεί ο θόρυβος και χάνονται οι λεπτομέρειες όπως σχεδόν σε όλα τα xiaomi 

 

 

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, adi32 είπε

Τη νύχτα βλέπω πολύ θολούρα για να κρυφτεί ο θόρυβος και χάνονται οι λεπτομέρειες όπως σχεδόν σε όλα τα xiaomi 

Με καλό φωτισμό βγάζει μια χαρά φωτό κ χωρίς θολουρα .στο σκοτάδι απλα καταποντίζεται .η στοκ πάντα

Επεξ/σία από vargas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Από αισθητικής πλευράς, το Poco F1 δεν είναι η συσκευή που θα αφήσετε επιδεικτικά στο τραπέζι την ώρα που πίνετε τον espresso σας στο Da Capo. "

To Da Capo κλεβει ρευμα ρε παιδια, να ντραπουμε να βγαλουμε το κινητο μας μην τυχον και παρεξηγηθουν οι αλλοι που πινουν το εσπρεσο τους;
Μικροαστικα κομπλεξ ειναι αυτα, πιο αστοχη αναφορα δεν θα μπορουσε να υπαρξει.

"Μεσα στην ζωη και αλλος ενας απο εμας ο αθρογραφος"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα!!!! εχω μια ερωτηση να κανω. Οταν λετε οτι ειναι καλυτερα να παρουμε το ΜΙ-8 σε σχεση παντα με το pocophone εννοειται οτι μπορουμε να παρουμε και το ΜΙ-8 lite ή οχι;

Επεξ/σία από kitsoklis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σε ολους! Μιας και αναμένω το τηλέφωνο την αλλη εβδομαδα, το οποιο το παρήγγειλα απο το Banggood θελω να ρωτήσω οποιον εχει το κινητό ήδη, ποιες ειναι οι πρωτες κινησεις / εγκαταστασεις εφαρμογών κλπ που πρεπει να κανω για να γινει το κινητό τζετ! :p

πχ αν δεν εχει κάνει ήδη αναβάθμιση στo android pie, να του την κανω εγω!
εφαρμογες που πρεπει να κατεβασω για να βελτιωθεί (π.χ. κάμερα gcam κλπ)

και γενικα δηλαδη εναν συντομο οδηγο που μπορείτε να μου δώσετε ωστε να βελτιωθουν τα τρωτα σημεια του κινητού τα οποια επιδέχονται βελτίωση! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jasonas21 είπε

Καλησπερα σε ολους! Μιας και αναμένω το τηλέφωνο την αλλη εβδομαδα, το οποιο το παρήγγειλα απο το Banggood θελω να ρωτήσω οποιον εχει το κινητό ήδη, ποιες ειναι οι πρωτες κινησεις / εγκαταστασεις εφαρμογών κλπ που πρεπει να κανω για να γινει το κινητό τζετ! 😛

πχ αν δεν εχει κάνει ήδη αναβάθμιση στo android pie, να του την κανω εγω!
εφαρμογες που πρεπει να κατεβασω για να βελτιωθεί (π.χ. κάμερα gcam κλπ)

και γενικα δηλαδη εναν συντομο οδηγο που μπορείτε να μου δώσετε ωστε να βελτιωθουν τα τρωτα σημεια του κινητού τα οποια επιδέχονται βελτίωση! :D

Με το που το πάρεις , κάνε το αναβάθμιση , θα γίνει Pie, όσο για gcam δεν θέλω να βάλω επειδή δεν θα δουλεύει το slow motion, αν δεν σου αρέσει το MiUI , κατέβασε Nova launcher και φέρε στα μέτρα σου το κινητό . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ποσταρε ο coffeex στην προηγούμενη σελιδα, ωστε να το κανεις μινι pixel 3 να το κάνω ή δεν χρειάζεται? σορυ που ρωταω ειμαι λιγο άσχετος με αυτα! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, zodiacskipper said:

όσο για gcam δεν θέλω να βάλω επειδή δεν θα δουλεύει το slow motion

Βασικά εχω έκδοση gcam που υποστηρίζει slow motion και Pie Android αλλά δε θυμάμαι πια, το μόνο πού ξέρω είναι ότι πρέπει να τρέξεις του Oreo την εκδοσή γιατί έχει lag η νέα gcam στο Pie. Αλλά γιατί να μη βάλεις; Τραβάει απίστευτες photos και δε θα σου χαλάσει και την stock, δλδ δεν θα την αντικαταστήσει.... όποτε θες ανοίγεις την μια για μια λήψη φωτογραφίας και την άλλη για slomo.

  • Like 22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, zodiacskipper είπε

Με το που το πάρεις , κάνε το αναβάθμιση , θα γίνει Pie, όσο για gcam δεν θέλω να βάλω επειδή δεν θα δουλεύει το slow motion, αν δεν σου αρέσει το MiUI , κατέβασε Nova launcher και φέρε στα μέτρα σου το κινητό . 

Μα μπορείς να έχεις και την stock camera παράλληλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
23 λεπτά πριν, vargas είπε

Και ναι και οχι.

Εκτος αν το να εχει ιδιο score με το pixel 1 του 2016 θεωρειται γενικα καλο.

Επισης το γεγονος οτι σε video εχει παραπανω βαθμολογια απο το Iphone X και ιδια με του Galaxy S9+ ειμαι σιγουρος οτι δεν θα βρει πολλους συμφωνους.

Και αν δεν κανω λαθος τα νουμερα αυτα ειναι χωρις gcam. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και ναι και οχι.

Εκτος αν το να εχει ιδιο score με το pixel 1 του 2016 θεωρειται γενικα καλο.

Επισης το γεγονος οτι σε video εχει παραπανω βαθμολογια απο το Iphone X και ιδια με του Galaxy S9+ ειμαι σιγουρος οτι δεν θα βρει πολλους συμφωνους.

Και αν δεν κανω λαθος τα νουμερα αυτα ειναι χωρις gcam. 

Εννοείται χωρίς gcam. Με gcam σε φωτό τουλάχιστον με pie έχει καλύτερες φωτό από το iphone x .με δείγματα από το x του κολλητού μου . Τεράστια διαφορά στο dynamic range 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τα βίντεο που τραβάω τα τραβάω με την μαμισια εφαρμογή και ειναι πραγματικα πεντακαθαρα... Ειτε ειναι ρυθμισμένο σε 4Κ ειτε σε 1080p.

Οποτε δεν αποκλείω να ειναι έγκυρο! 

Η καμερα θελει gcam προς το παρόν για να βγάζει καλες φωτο, η μαμισια θελει δουλεια! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...