Προς το περιεχόμενο

Προς κατόχους S9


Narcos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, HateMe είπε

Με το ONE UI δεν νομίζω να είναι πιο γρήγορο πλέον. 

Η ταχύτητα του πλέον συμβαδίζει με stock android για πλάκα. 

Έχω ήδη την beta στο δικό μου και είναι μέρα με την νύχτα. 

 Πως μπορώ να τη βάλω κ γω?Δεν έχω ασχοληθεί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, Mike_Racer είπε

 Πως μπορώ να τη βάλω κ γω?Δεν έχω ασχοληθεί 

Το απλό έχεις; 

Αν ναι, κατεβάζεις αυτό https://mega.nz/#!wuBSEKjK!jJx6Bxm1GRYiXSC0tdcyH-kc76FBq-M3dIQq3SzeojE 

1. Download
2. Drop update.zip in your SD
3. Boot to recovery
4. Select "update SD"
5. Select Update.zip απλά θα κάνει λίγη ώρα, μην τρομάξεις και μην το πειράξεις !

 

ΥΓ.

Σε περίπτωση που δεις πως το κινητό σου κολλάει, σημαίνει πως πρέπει να κάνεις factory reset. 

Επεξ/σία από HateMe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, HateMe είπε

Το απλό έχεις; 

Αν ναι, κατεβάζεις αυτό https://mega.nz/#!wuBSEKjK!jJx6Bxm1GRYiXSC0tdcyH-kc76FBq-M3dIQq3SzeojE 

1. Download
2. Drop update.zip in your SD
3. Boot to recovery
4. Select "update SD"
5. Select Update.zip απλά θα κάνει λίγη ώρα, μην τρομάξεις και μην το πειράξεις !

ΥΓ.

Σε περίπτωση που δεις πως το κινητό σου κολλάει, σημαίνει πως πρέπει να κάνεις factory reset. 

Το κινητό το αγόρασα προχτές καινούργιο .θα έχω κάνα θέμα με εγγύηση αν χρειαστεί οτιδήποτε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Mike_Racer είπε

Το κινητό το αγόρασα προχτές καινούργιο .θα έχω κάνα θέμα με εγγύηση αν χρειαστεί οτιδήποτε;;

Όχι.

5 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Ακόμα δεν έχει πάρει το S9 pie;Αν όχι,το S8 θα αργήσει πιο πολύ.Η Sony αναβάθμισε σε pie την σειρά XZ απο τα μέσα Νοεμβρίου.

Το έχω γράψει στα σχόλια πάνω. 

Στο S9 μου Pie φοράω, απλά ανεπίσημα. 

ΔΕΝ χάνεται εννοείται η εγγύηση κλπ, απλά όταν βγει νεα beta θα πρέπει να την περάσω manual ξανά.

ΑΝ θέλω να γυρίσω στην OREO, απλά την φλασάρω μέσω odin και τέλος. 

 

Είναι χιλιόμετρα μπροστά σε σχέση με την αηδία (πλέον στα μάτια μου) oreo. 

Είναι ένα αριστούργημα παιδιά, τόσο σε ταχύτητα που είναι εξωπραγματική (πάλι σε σχέση με το προηγούμενο UI) αλλά ΚΑΙ σε ομορφιά.

Επίσης έφτιαξαν και τα notification sounds και πλέον σου παίρνουν τα αυτιά όπως θα πρεπε να κάνουν τόσο καιρό :P 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποφαση μου (προς στιγμην), ειναι να τσιμπησω ειτε ενα S9, ειτε ενα Note 9! Μικρο εψαχνα, ομως η μοναδικη εξαιρεση που μπορω να κανω λογω αλλων προτερηματων ειναι το..........Note 9! Χαχα! Αν βρω καμια καλη ευκαιρια στις αγγελιες....βλεπουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το s9 plus και δεν εχω κανενα θεμα με την μπαταρια. Με μετρια φωτεινοτητα, wifi/data και σχετικα βαρια χρηση λογω και δουλειας, το φορτιζω μονο το βραδυ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Iris_FG είπε

Εχω το s9 plus και δεν εχω κανενα θεμα με την μπαταρια. Με μετρια φωτεινοτητα, wifi/data και σχετικα βαρια χρηση λογω και δουλειας, το φορτιζω μονο το βραδυ.

Με S9 Plus, θα ηταν περιεργο να ειχες θεματακια με την μπαταρια... Ο καημος μου ειναι σχετικα με το μικρο S9!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήνες τώρα ζαχαρώνω ένα galaxy S9+ αλλά φοβάμαι να κάνω το βήμα, προερχόμενος από iOs, λόγω του Αndroid Oreo.  Mήπως τώρα με το ΟΝΕ UI ήρθε η ώρα να το κάνω?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, idefixius είπε

Mήνες τώρα ζαχαρώνω ένα galaxy S9+ αλλά φοβάμαι να κάνω το βήμα, προερχόμενος από iOs, λόγω του Αndroid Oreo.  Mήπως τώρα με το ΟΝΕ UI ήρθε η ώρα να το κάνω?? 

Μια ζωη με IOS... Μεχρι προσφατως με iPhone X... Παρολα αυτα σχετικα με το One UI που λες, θεωρω πως ολα ειναι μια συνηθεια! Ανεκαθεν τα android μου βγαζουν ενα "αγχος" μεταξυ σοβαρου και αστειου και ο λογος ειναι το ποσο πολυ μπορεις να παραμετροποιησεις τα πραγματα με launchers και χιλια δυο... Στα iPhone μια που το εβαλες σε λειτουργια.. Και μια που δεν θα ξανασχοληθεις με τιποτα αλλο περα απο το να παιρνεις τηλεφωνα και να μπαινοβγαινεις στις εφαρμογες! Χαχα! Για αλλους καλο... Για αλλους βαρετο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλό, χρυσό το iOs, αλλά με τις τιμές των iPhone να έχουν φτάσει σε δυσθεώρητα ύψη (για τον μέσο καταναλωτή), δε βλέπω μέλλον σε αυτό.  Τι να το κάνω το iOs 12 που - θεωρητικά - μπαίνει στο 4ετίας iPhone 6 μου, όταν δε μπορώ να το αναβαθμίσω λόγω ανεπαρκούς μνήμης και λοιπών τεχνικών χαρακτηριστικών της συσκευής?  Να πάω στο iPhone 7?  Για ποιο λόγο όταν με τα ίδια λεφτά μπορώ να πάω στο εξαιρετικό Galaxy S9+??  Για να έχω iOs?  Kαι μετά από 1, άντε 2 χρόνια, τι?  Θα πάρω το iPhone 8 που θα είναι εξίσου απαρχαιωμένο και θα κοστίζει άλλα τόσα?

Λόγο design βέβαια θα είναι σαν να έχω ακόμα το iPhone 6, χαχαχαχα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πανω κατω εχεις δικιο... Στην παρουσα φαση εχω 5-6 κατοσταρικα για κινητο... Αν πω να παω παλι σε iPhone, θα παω ειτε σε iPhone 7 Plus του 2016... Ειτε σε iPhone 8 Plus του 2017, επισης ομως με τεραστια bezels που δεν θα ηθελα πλεον... Ειτε σε καργα μεταχειρισμενο iPhone X (και παλι δυσκολα αν δεν ανεβω κανενα 100ρικο....)! Αρα παμε ή σε καποιο S9-S9+ ... ειτε σε καποιο ελαφρως μεταχειρισμενο Note 9 αν ανεβω ελαχιστα! Ολα μοντελα 2018! Πεφτουν ευκολα οι τιμες στα Android κι αυτο ειναι το μονο καλο για τον μεσο καταναλωτη... Σε αντιθεση με τα iPhone που........αντε γεια! Βεβαιως αυτος που φυσαει το χρημα δεν ενδιαφερεται για ολα αυτα!

Επεξ/σία από Narcos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, idefixius είπε

Mήνες τώρα ζαχαρώνω ένα galaxy S9+ αλλά φοβάμαι να κάνω το βήμα, προερχόμενος από iOs, λόγω του Αndroid Oreo.  Mήπως τώρα με το ΟΝΕ UI ήρθε η ώρα να το κάνω?? 

Ν Α Ι ! Με κλειστά τα μάτια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/11/2018 στις 6:10 ΜΜ, HateMe είπε

Το απλό έχεις; 

Αν ναι, κατεβάζεις αυτό https://mega.nz/#!wuBSEKjK!jJx6Bxm1GRYiXSC0tdcyH-kc76FBq-M3dIQq3SzeojE 

1. Download
2. Drop update.zip in your SD
3. Boot to recovery
4. Select "update SD"
5. Select Update.zip απλά θα κάνει λίγη ώρα, μην τρομάξεις και μην το πειράξεις !

ΥΓ.

Σε περίπτωση που δεις πως το κινητό σου κολλάει, σημαίνει πως πρέπει να κάνεις factory reset. 

Εάν το βάλω Μόλις βγει η κανονική έκδοση θα πρέπει να το ξανά κάνω έτσι; η γίνεται update κανονικά;

Επεξ/σία από shooterg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, shooterg είπε

Εάν το βάλω Μόλις βγει η κανονική έκδοση θα πρέπει να το ξανά κάνω έτσι; η γίνεται update κανονικά;

Αυτό δεν το ξέρουμε ακόμα. Μόλις βγει η beta 2 θα ενημερώσω :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...