Προς το περιεχόμενο

[Graphics card] EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING Black ~313€ @ amazon.com (τελική τιμή με μτφ+τελωνείο) [ΤΕΛΟΣ]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κάρτα γραφικών της EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING Black στο amazon.com στα ~$355 (~313€) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο.

https://www.amazon.com/gp/product/B01KVZBNY0

71OTfw9Bv5L._SL1200_.jpg.f6bcc2c3edb6e62c35a2d5d3c4c4bfac.jpg

Από eu.evga στα 439€ (+20€ μεταφορικά) [εξαντλημένη]

Σκρουτζ από 433€ + μεταφορικά [δεν είναι διαθέσιμη]

Ιστορικό χαμηλό στο amazon.com

camelchart-locale-usasin-b01kvzbny0pricetypes-newforce-1zero-0w-725h-440desired-falselegend-1ilt-1tp-allfo-0lang-en2018-11-2522_21_31.png.b807797e473f48b02f5d749b6c5b8f41.png

 

Είναι EOL καρτούλα, αλλά για gaming στα 1080p στα 144hz ή 1440p στα 60hz είναι μια χαρά, ειδικά αν κάποιον δεν τον ενδιαφέρουν τα φρου-φρου (δεν έχει backplate και στο πλάι φωτισμό μόνο με white led).

Είχε παίξει στα 327€ πριν λίγες μέρες πολύ καλύτερη υλοποίηση από την eu.evga (FTW2 με iCX) αλλά εκείνο το πουλάκι πέταξε.

Το κερασάκι στην τούρτα:

Δώρο κωδικός για το Monster Hunter World 

http://www.monsterhunterworld.com/

ένα παιχνίδι που στα κλειδάδικα αυτή τη στιγμή παίζει στα ~28€.

EDIT: Αν κάποιος το αποφασίσει γνώμη μου πως αξίζει με $3 παραπάνω (~2.5€) να επιλέξει τη γρήγορη αποστολή, θα την έχει την Παρασκευή 30/11.

 

 

 

Επεξ/σία από saxos55
  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Mydestiny είπε

328 μου βγαίνει εμένα ---> https://prnt.sc/ln1zqu

Πλήρωσε σε δολάρια. Η ισοτιμία του αμαζον είναι κακή.

8 λεπτά πριν, Strategos είπε

εγγύηση απο evga europe?

Όχι. Βέβαια είναι τόσο ξηγα η evga που δεν θα απεκλεια να εξυπηρετήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Strategos είπε

λογικα θα παίξει cyber monday απο evga europe σε λιγάκι.

Γιατί, στη Γερμανία δεν έχει ξημερώσει ακόμα Δευτέρα; Έχω την εντύπωση πως ότι προσφορά ήταν να βάλει, την έβαλε.

Μακάρι να κάνω λάθος βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Strategos είπε

εγγύηση απο evga europe?

EVGA Europe δεν ξέρω. Αλλά από την στιγμή που πωλητής είναι το άμαζον, σε καλύπτει αυτό και απ' ό,τι ξέρω πληρώνουν και μεταφορικά και τελωνεία για επιστροφές κτλ κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, JoannisV είπε

EVGA Europe δεν ξέρω. Αλλά από την στιγμή που πωλητής είναι το άμαζον, σε καλύπτει αυτό και απ' ό,τι ξέρω πληρώνουν και μεταφορικά και τελωνεία για επιστροφές κτλ κτλ.

για την vega 56 που τους ρώτησα προχτες μου λέγανε εγγύηση απο κατασκευαστή... λογικά msi europe για αυτή, evga europe για εδώ.. δεν πιστεύω να την στέλνεις αμερική.

3 λεπτά πριν, saxos55 είπε

Γιατί, στη Γερμανία δεν έχει ξημερώσει ακόμα Δευτέρα; Έχω την εντύπωση πως ότι προσφορά ήταν να βάλει, την έβαλε.

Μακάρι να κάνω λάθος βέβαια.

αφού στο site τους λεει cyber monday 26/11 και την 1070 πέμπτη την έβαλε μεσημέρι, όχι παρασκευή πρωί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Strategos είπε

αφού στο site τους λεει cyber monday 26/11 και την 1070 πέμπτη την έβαλε μεσημέρι, όχι παρασκευή πρωί...

Με το που μπαίνεις στο site έχει ένα τεράστιο banner που πιάνει πανω από τη μισή οθόνη:

banner.png.d78896ac25e5b8c825a8e9bc2a063c9d.png

Το οποίο είναι εκεί από την Πέμπτη βράδυ.

Δηλαδή οι προσφορές αυτές είναι και τέλος. Μακάρι ξαναλέω να κάνω λάθος και να βγάλουν κι άλλες, αλλά δεν το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Strategos είπε

για την vega 56 που τους ρώτησα προχτες μου λέγανε εγγύηση απο κατασκευαστή... λογικά msi europe για αυτή, evga europe για εδώ.. δεν πιστεύω να την στέλνεις αμερική.

Το Amazon σε καλύπτει ως μεταπωλητής σίγουρα, τουλάχιστον για ένα διάστημα. Τώρα αν εσύ μπορείς να το παρακάμψεις μιας και είναι Αμερική και να τα βρεις με κατασκευαστή στην Ευρώπη αυτό είναι άλλο θέμα. Επίσης να ξέρεις πως δεν δίνουν όλοι οι κατασκευαστές Global Warranty, επομένως μπορεί η EVGA αν σου πει (στην περίπτωση που δεν δίνει) πως δεν σε καλύπτει επειδή το πήρες από Αμερική και να μιλήσεις με αυτόν που σου το πούλησε.

Ξαναλέω όμως πως το Amazon σε καλύπτει για κάποιο διάστημα (πρέπει να είναι 2-3 χρόνια, ανάλογα όμως πάντα με το προϊόν). Αν κάτι γίνει μιλάς με αυτούς. Και για επιστροφές/αποστολές αντικατάστασης δεν πληρώνεις τίποτα, τα καλύπτουν αυτοί βάσει όσων έχω διαβάσει μέχρι τώρα (ας με διορθώσει κάποιος αν λέω πατάτες).

Το λέω γιατί πρόσφατα αγόρασα κινητό από το Amazon Warehouse (μεταχειρισμένα/stock/επιστροφές) και επικοινώνησα μαζί τους για να μου πουν πώς τρέχει η εγγύηση και μου είπαν πως για 2 χρόνια (επειδή είναι ηλεκτρική συσκευή) αν συμβεί κάτι στο προϊόν, μιλάω με αυτούς και είτε παίρνω τα λεφτά μου πίσω είτε το φτιάχνουν/αντικαθιστούν. Άλλα άτομα που ρώτησαν για άλλα προϊόντα έλαβαν την ίδια απάντηση (με κάποιες εξαιρέσεις, που λογικά ο υπάλληλος που τους απαντούσε δεν ήξερε τι έλεγε).

Επεξ/σία από JoannisV
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, JoannisV είπε

Το Amazon σε καλύπτει ως μεταπωλητής σίγουρα, τουλάχιστον για ένα διάστημα. Τώρα αν εσύ μπορείς να το παρακάμψεις μιας και είναι Αμερική και να τα βρεις με κατασκευαστή στην Ευρώπη αυτό είναι άλλο θέμα. Επίσης να ξέρεις πως δεν δίνουν όλοι οι κατασκευαστές Global Warranty, επομένως μπορεί η EVGA αν σου πει (στην περίπτωση που δεν δίνει) πως δεν σε καλύπτει επειδή το πήρες από Αμερική και να μιλήσεις με αυτόν που σου το πούλησε.

Ξαναλέω όμως πως το Amazon σε καλύπτει για κάποιο διάστημα (πρέπει να είναι 2-3 χρόνια, ανάλογα όμως πάντα με το προϊόν). Αν κάτι γίνει μιλάς με αυτούς. Και για επιστροφές/αποστολές αντικατάστασης δεν πληρώνεις τίποτα, τα καλύπτουν αυτοί βάσει όσων έχω διαβάσει μέχρι τώρα (ας με διορθώσει κάποιος αν λέω πατάτες).

Το λέω γιατί πρόσφατα αγόρασα κινητό από το Amazon Warehouse (μεταχειρισμένα/stock/επιστροφές) και επικοινώνησα μαζί τους για να μου πουν πώς τρέχει η εγγύηση και μου είπαν πως για 2 χρόνια (επειδή είναι ηλεκτρική συσκευή) αν συμβεί κάτι στο προϊόν, μιλάω με αυτούς και είτε παίρνω τα λεφτά μου πίσω είτε το φτιάχνουν/αντικαθιστούν. Άλλα άτομα που ρώτησαν για άλλα προϊόντα έλαβαν την ίδια απάντηση (με κάποιες εξαιρέσεις, που λογικά ο υπάλληλος που τους απαντούσε δεν ήξερε τι έλεγε).

δεν ξέρω εγώ που ρώτησα με livechat μου είπανε 30 μέρες και μετά ο κατασκευαστής . ισως να μην κατάλαβα και καλά...

Επεξ/σία από Strategos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...