Προς το περιεχόμενο

[Graphics card] EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING Black ~313€ @ amazon.com (τελική τιμή με μτφ+τελωνείο) [ΤΕΛΟΣ]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Strategos είπε

δεν ξέρω εγώ που ρώτησα με livechat μου είπανε 30 μέρες και μετά ο κατασκευαστής . ισως να μην κατάλαβα και καλά...

Και εγώ για αυτό ρώτησα στο chat (όπως και άλλοι που διάβασα σε άλλο φόρουμ). Μου είπε πως 30 μέρες είναι το διάστημα να το επιστρέψεις για οποιονδήποτε λόγο. Δεν χάνεις κάτι να ξαναρωτήσεις. Δεν νομίζω πως το amazon σε αφήνει μόνο σου μετά από 30 μέρες για κανένα λόγο, τουλάχιστον για αγορά GPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ερώτηση.

Ουσιαστική διαφορά που δεν έχει backplate?

Έχασα την προσφορά για την FTW που έβγαλε η EVGA, δεν θέλω να χάσω και αυτην, αν ΌΝΤΩΣ αξίζει...

Με ενδιαφέρει 1440p gaming σε ΑΑΑ.

Έχω 970 και γενικά είμαι κομπλέ σε όσα παίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, brandonheat είπε

Ερώτηση.

Ουσιαστική διαφορά που δεν έχει backplate?

Έχασα την προσφορά για την FTW που έβγαλε η EVGA, δεν θέλω να χάσω και αυτην, αν ΌΝΤΩΣ αξίζει...

Με ενδιαφέρει 1440p gaming σε ΑΑΑ.

Έχω 970 και γενικά είμαι κομπλέ σε όσα παίζω.

Το backplate είναι μόνο για εμφάνιση. Τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, brandonheat είπε

Ερώτηση.

Ουσιαστική διαφορά που δεν έχει backplate?

Έχασα την προσφορά για την FTW που έβγαλε η EVGA, δεν θέλω να χάσω και αυτην, αν ΌΝΤΩΣ αξίζει...

Με ενδιαφέρει 1440p gaming σε ΑΑΑ.

Έχω 970 και γενικά είμαι κομπλέ σε όσα παίζω.

https://eu.evga.com/products/product.aspx?pn=08G-P4-5173-KR

Εδώ αν σκρολάρεις λίγο πιο κάτω μπορείς να δεις τις διαφορές

H FTW2 έχει καλύτερους χρονισμούς, 10+2 power phases, θέλει δύο 8-πινα (και περισσότερα watt) για τροφοδοσία.

Για το λόγο αυτό θα παίρνει και περισσότερο/καλύτερο overclock

+Τα RGB ψιψιψίνια. 

Αν της θες να τη βάλεις κάπου και να την ξεχάσεις, πάρτη

Αν σε ενδιαφέρει η εμφάνιση και θες να την σκαλίζεις συνέχεια με volt/ρολόγια για να στίψεις και το τελευταίο frame που θα σου βγάλει, μην την πάρεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιο λογο μου το βγαζει 328€. Μηπως πρεπει να αλλαξω σε $ και να τα κανει αυτομαρα η τράπεζα €; Δεν ψωνίζω συχνα απο αμερικη και δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Για καποιο λογο μου το βγαζει 328€. Μηπως πρεπει να αλλαξω σε $ και να τα κανει αυτομαρα η τράπεζα €; Δεν ψωνίζω συχνα απο αμερικη και δεν ξέρω. 

313 + τα μεταφορικά τόσο είναι. 328,70 πλήρωσα εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάστε την πρώτη σελίδα. 313€ τελική με απλά μεταφορικά, 316€ με τα "γρήγορα".

12 λεπτά πριν, nick_souvlaki είπε

Για καποιο λογο μου το βγαζει 328€. Μηπως πρεπει να αλλαξω σε $ και να τα κανει αυτομαρα η τράπεζα €; Δεν ψωνίζω συχνα απο αμερικη και δεν ξέρω. 

 

4 λεπτά πριν, gerokost είπε

313 + τα μεταφορικά τόσο είναι. 328,70 πλήρωσα εγώ.

 

2 ώρες πριν, saxos55 είπε

Η κάρτα γραφικών της EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING Black στο amazon.com στα ~$355 (~313€) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο.

 

1 ώρα πριν, Μακιαβέλλι είπε

Πλήρωσε σε δολάρια. Η ισοτιμία του αμαζον είναι κακή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, saxos55 είπε

Διαβάστε την πρώτη σελίδα. 313€ τελική με απλά μεταφορικά, 316€ με τα "γρήγορα".

Εγώ αυτά πάντως πλήρωσα. Ίσως στο τέλος να έπρεπε να επιλέξω κάτι που έλεγε δολάρια. Όπως και να έχει, για 3 καφεδάκια (15€) δεν εγινε και τίποτα !

 

edit : όντως, έπρεπε να πλερώκω σε ντόλαρς , δε πειράζει, παθαίνουμε για να μαθαίνουμε !!

1070.PNG

Επεξ/σία από gerokost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JoannisV είπε

Και εγώ για αυτό ρώτησα στο chat (όπως και άλλοι που διάβασα σε άλλο φόρουμ). Μου είπε πως 30 μέρες είναι το διάστημα να το επιστρέψεις για οποιονδήποτε λόγο. Δεν χάνεις κάτι να ξαναρωτήσεις. Δεν νομίζω πως το amazon σε αφήνει μόνο σου μετά από 30 μέρες για κανένα λόγο, τουλάχιστον για αγορά GPU.

αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να ξαναμιλήσω με amazon αλλά μόλις μ έστειλε η MSI europe email και μου είπε ότι αυτοί δεν έχουν worldwide εγγύηση. Αν αυτό ισχύει και για EVGA θα πρέπει αν την στείλεις αμερική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, gerokost είπε

Εγώ αυτά πάντως πλήρωσα. Ίσως στο τέλος να έπρεπε να επιλέξω κάτι που έλεγε δολάρια. Όπως και να έχει, για 3 καφεδάκια (15€) δεν εγινε και τίποτα !

1070.PNG

Δεν είναι δύσκολο να ακυρώσεις και να βάλεις άλλη. 15€ είναι το 5% της τιμής. Your choice.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Δεν είναι δύσκολο να ακυρώσεις και να βάλεις άλλη. 15€ είναι το 5% της τιμής. Your choice.

Το καταλαβαίνω, αλλά τώρα δεν ακυρώνω τίποτα, άσε μη πέσω σε καμμιά περίπτωση και δεν έχουν availability μετά ! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gerokost είπε

Εγώ αυτά πάντως πλήρωσα. Ίσως στο τέλος να έπρεπε να επιλέξω κάτι που έλεγε δολάρια. Όπως και να έχει, για 3 καφεδάκια (15€) δεν εγινε και τίποτα !

edit : όντως, έπρεπε να πλερώκω σε ντόλαρς , δε πειράζει, παθαίνουμε για να μαθαίνουμε !!

1070.PNG

δεν ειναι ακριβως ετσι ,επειδη αν πληρωσεις σε $ σε χρεωνει η τραπεζα σου για την αλλαγη του συναλλαγματος (απο ευρω σε δολλαρια) .Συνηθως ειναι μικρο το ποσο αλλα επειδη 2 φορες την εχω πατησει με τους κλεφτες στην eurobank και με χρεωσαν 30 ευρω πληρωνω και εγω σε ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...