Προς το περιεχόμενο

[Graphics card] EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING Black ~313€ @ amazon.com (τελική τιμή με μτφ+τελωνείο) [ΤΕΛΟΣ]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, bstriant είπε

Παρήγγειλα τη Δευτερα 26/11 και παρέλαβα προχθές.

Η συσκευασία και η κάρτα σε άψογη κατάσταση, ωστόσο όπως αναφέρθηκε πριν το κουτί είχε μόνο την κάρτα μεσα και ένα αυτοκόλλητο EVGA, σε σφραγισμένο κουτί. Περίμενα τουλάχιστον ένα adapter για 8pin ωστόσο ευτυχώς είχε καλωδιο το TX650.

Επίσης μου επιστρέψαν τα μεταφορικά από μόνοι τους γιατί άργησε 2 μέρες το shipping ... άρα 303 ευρώ (τρελή ευκαιρία)

Διαδικάστικά όπως περιγράφεται παραπάνω, ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες.

Πολύ ευχαριστημένος γενικά.

Για το Monster Hunter World υπήρξε κάποια εξέλιξη; Ούτε εγώ έλαβα κάτι αν και για να πω την αμαρτία μου δεν είδα αν είμαι όντως eligible και δε φαίνεται κάτι στην παραγγελία σχετικά με το game. Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη!

Εμένα το πρώτο κουτί, περιείχε (εκτός από το πλαστικό προστατευτικό κουτί της κάρτας) μια μεγάλη αφίσα, 2 μικρά booklets, 1 cd, ενα μικρό σηματάκι της EVGA και ενα adaptor που έβγαζε 8 Pin.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 133
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εμένα η συσκευασία ήταν εντελώς απλή. Για την ιστορία δεν έχω λάβει ακόμα key, ούτε κάποια επιστροφή, αλλά φαντάζομαι λόγο καθυστέρησης στο τελωνείο δεν επιστρέφουν;

Τι γίνεται; 😕

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόματα επιστρέφουν όταν αυτοί αργούν να στείλουν, όχι για άλλες καθυστερήσεις.

Αν άργησε υπερβολικά στην αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης, μπορείς να στείλεις εσύ στο support να ζητήσεις έκπτωση επί των μεταφορικών (αν κάτσει, γιατί κανονικά πρέπει να στείλεις πριν έρθει). 

Για τον κωδικό από ότι διαβάζω έπρεπε να έρθει αυτοματοποιημένα οπότε μίλησε με support

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιλάω πάλι τώρα και θα ενημερώσω. Ωστόσο μου φαίνεται λίγο χαζό το chat. Πραγματικά δεν βγάζω άκρη. Ότι χειρότερο. 

Update: Στο πρώτο chat απλά μου επαναλάμβανε κάποια βήματα τα οποία σαφώς δεν μου έλυσαν το πρόβλημα. Έπειτα μου έκλεισε το chat. Δοκιμάζω πάλι να δω.

Update 2: Μίλησα πάλι, θα έχω ενημέρωση για τον κωδικό σε 24 ώρες. Θυμάται κανείς αν κατά τη διάρκεια της παραγγελίας είχε κάποια ένδειξη ότι δικαιούμαστε το παιχνίδι; Επίσης μίλησα για την καθυστέρηση, μου είπαν ότι σε international αποστολές λόγο τελωνείου καμιά φορά αργεί. Ωστόσο σε 3-5 εργάσιμες θα μου επιστρέψουν τα μεταφορικά.

Φυσικά μένει να δούμε τι και αν όντως θα γίνει.

Επεξ/σία από Apoithaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ότι είναι botaki (NOAHMI?) ... Ωστόσο μου είπε ένας φίλος ότι αυτό ειναι για αρχικό screening και υποτίθεται ότι γυρνάει σε υπάλληλο όταν δε μπορεί να λυθεί το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bstriant είπε

Παρήγγειλα τη Δευτερα 26/11 και παρέλαβα προχθές.

Η συσκευασία και η κάρτα σε άψογη κατάσταση, ωστόσο όπως αναφέρθηκε πριν το κουτί είχε μόνο την κάρτα μεσα και ένα αυτοκόλλητο EVGA, σε σφραγισμένο κουτί. Περίμενα τουλάχιστον ένα adapter για 8pin ωστόσο ευτυχώς είχε καλωδιο το TX650.

Επίσης μου επιστρέψαν τα μεταφορικά από μόνοι τους γιατί άργησε 2 μέρες το shipping ... άρα 303 ευρώ (τρελή ευκαιρία)

Διαδικάστικά όπως περιγράφεται παραπάνω, ευχαριστώ όλους για τις πληροφορίες.

Πολύ ευχαριστημένος γενικά.

Για το Monster Hunter World υπήρξε κάποια εξέλιξη; Ούτε εγώ έλαβα κάτι αν και για να πω την αμαρτία μου δεν είδα αν είμαι όντως eligible και δε φαίνεται κάτι στην παραγγελία σχετικά με το game. Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη!

Και εγω το ιδοξ οπως ανεφερα φιλε χωρις καλωδιο μεσα ουτε μανουαλ ουτε cd και εστειλα στην evga μου λενε δν μπορουμε να πουμε κατι γιατι δν κανατε σε μας την παραγγελια (οτι να ναι) και εστειλα αμαζον μειλ και μου λενε επεστρεψε την καρτα πισω να σου δωσουμε τα λεφτα!ή ειναι χαζοι ή εγω δν ξερω αγγλικά....ασχολιαστο! Τους ειπε να μου στειλουν τα υπολοιπα πραγματα που υποτιθεται θα επρεπε να χει μεσα το κουτι και περιμενω!για τον κωδικο του παιχνιδου τους εστειλα παλι μειλ και μ ειπαν οτι σε 24 ωρες θα ρθει ο κωδικος αλλα ακομα μειλ δν εχω λαβει οποτε περιμενω και εκει! Το καλωδιο που λες οτι ειχε μεσα το tx650 εννοεις το τροφοδοτικο της corsair? Γιατι εχω παραγγειλει το tx750 οποτε μπορει να την γλιτωσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ειπαν να αγοράσω τον κωδικο απο το site για το game και να μου κανουν refund. Αλλα το game είναι region locked ... οποτε δε με αφηνει να κανω το order.

Τελικά το πήρα απο steam και μου ειπαν θα μου πιστώσουν το ποσό της αγοράς.

Περιμένω email το οποιο δεν εχει ερθει ακομα.

Επεξ/σία από bstriant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Apoithaki είπε

Update 2: Μίλησα πάλι, θα έχω ενημέρωση για τον κωδικό σε 24 ώρες. Θυμάται κανείς αν κατά τη διάρκεια της παραγγελίας είχε κάποια ένδειξη ότι δικαιούμαστε το παιχνίδι;

Στο τελευταίο βήμα πριν την ολοκλήρωση της παραγγελίας έβγαζε αυτό:

406097845_gtx1070_cr.jpg.732a6feab996312fe0301c5dd4ca3a64.jpg

 

(Congratulations. You will receive an email shortly with your digital download code for Monster Hunter World)

Μόλις τώρα, bstriant είπε

Μου ειπαν να αγοράσω τον κωδικο απο το site για το game και να μου κανουν refund. Αλλα το game είναι region locked ... οποτε δε με αφηνει να κανω το order.

Φτιάξε ένα καινούριο Billing Address με μια τυχαία διεύθυνση Αμερικής από έναν generator. Θα σε αφήσει να το πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, tsitsinis είπε

Και εγω το ιδοξ οπως ανεφερα φιλε χωρις καλωδιο μεσα ουτε μανουαλ ουτε cd και εστειλα στην evga μου λενε δν μπορουμε να πουμε κατι γιατι δν κανατε σε μας την παραγγελια (οτι να ναι) και εστειλα αμαζον μειλ και μου λενε επεστρεψε την καρτα πισω να σου δωσουμε τα λεφτα!ή ειναι χαζοι ή εγω δν ξερω αγγλικά....ασχολιαστο! Τους ειπε να μου στειλουν τα υπολοιπα πραγματα που υποτιθεται θα επρεπε να χει μεσα το κουτι και περιμενω!για τον κωδικο του παιχνιδου τους εστειλα παλι μειλ και μ ειπαν οτι σε 24 ωρες θα ρθει ο κωδικος αλλα ακομα μειλ δν εχω λαβει οποτε περιμενω και εκει! Το καλωδιο που λες οτι ειχε μεσα το tx650 εννοεις το τροφοδοτικο της corsair? Γιατι εχω παραγγειλει το tx750 οποτε μπορει να την γλιτωσω!

Για το τροφοδοτικό της corsair σωστά! Νομίζω και το δικό σου θα έχει καθώς εγώ το έχω από το 2013 το 650. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, bstriant είπε

Για το τροφοδοτικό της corsair σωστά! Νομίζω και το δικό σου θα έχει καθώς εγώ το έχω από το 2013 το 650. 

Εγινε φιλος θενξ ε λοτ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το Refund για τα μεταφορικά για το κλειδί έστειλαν αυτό:

Spoiler

This is Darshana from Amazon Marketing Team.

I've reviewed your previous correspondence with us and I'm sorry for the incomplete information that was provided.

Let me explain the core concept of regarding codes:

The codes that are provided by the manufacturer of the game are region specific or country specific.

In order to maintain the performance of the game it is very important for the manufacturer to reach out to each and every client using it.

Thus they prefer it to be region specific.

In this is case it's US region specific.

Hence you've not received code, as it won't work as it's region or country specific.

I apologize for the inconvenience that you had to go through because of this.

If you wish you can return the item for full refund.Please write back to us with your preference.

Once we receive this information, we can take further action and I'll make sure that we get this right for you.

I'm sorry if this additional step might cause any inconvenience, please understand it is important for us to provide you accurate and expedient resolution.

Amazon will always rely on customers' satisfaction and you're always welcome to contact us regarding any query we're always happy assisting you.
 

Οπότε με βάση το Screenshot θα τους τρέξω κι άλλο! Ενημερώνω για οτιδήποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω και διευθύνσεις Αμερικής (πραγματικές και μούφα) οπότε μου το έβγαλε. Πάντως μπορείς να πατήσεις στο ότι αν είναι region specific το game, πρέπει να το γράφει στο description.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...