Προς το περιεχόμενο

Ενημέρωση για παλιότερη προσφορά προπληρωμένης κάρτας Πειραιώς-ΑΒ


talos_2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, turbat0s είπε

Ίσως τις συμφέρει να στείλουν και να περιμένουν στη γωνία για τα 5€ μόλις κινηθεί ο λογαριασμός.

Το κάνουν στις προπληρωμένες, άρα σίγουρα και στις χρεωστικές.
6€ σου παίρνει η Πειραιώς για χρεωστικές. Μου τα τράβηξαν κι αυτά πιο πριν.

 

4 ώρες πριν, hant είπε

Μετά απο τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών με ενημέρωσαν να πάω στο κατάστημα με τις νέες καινουργιες κάρτες χωρίς να τις έχω χρησιμοποιήσει/ενεργοποιήσει και να ζητήσω ακύρωση και αντιλογισμο.

Τί τους είπες; Εγώ είχα ψιλά, αλλά θα είναι χρήσιμο για όσους τους τράβηξαν 5€, ώστε να μην ακούσουν τις δικαιολογίες που άκουσα εγώ και με έστελνε ο ένας στον άλλο (κατάστημα-τηλεφωνική εξυπηρέτηση).

Επεξ/σία από talos_2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάνουν δλδ επανέκδοση χωρίς να το ζητήσουμε?

εδώ λέει ότι έχει χρέωση 3€ η επανέκδοση  (αρχικά αναφέρθηκε 5 εκ παραδρομής)
https://www.piraeusbank.gr/el/Idiwtes/Kartes/Propliromenes-Kartes/Piraeus-Prepaid-AB

και μια διευκρίνηση.. τα 3€ τα τραβάνε από το υπόλοιπο της προπληρωμένης ΑΒ,
και όχι από τον λογαριασμό Πειραιώς;
(οι δικές μου είναι όλες κοντά στο 0 υπόλοιπο και δεν θέλω επανέκδοση)

Επεξ/σία από MakisCE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, talos_2002 είπε

Το κάνουν στις προπληρωμένες, άρα σίγουρα και στις χρεωστικές.
6€ σου παίρνει η Πειραιώς για χρεωστικές. Μου τα τράβηξαν κι αυτά πιο πριν.

Τί τους είπες; Εγώ είχα ψιλά, αλλά θα είναι χρήσιμο για όσους τους τράβηξαν 5€, ώστε να μην ακούσουν τις δικαιολογίες που άκουσα εγώ και με έστελνε ο ένας στον άλλο (κατάστημα-τηλεφωνική εξυπηρέτηση).

Τους ειπα ειναι πραγματα αυτα? που γινονται μονο στην Ελλαδα προφανως, εγω δεν θελω ανανεωση, ποσο μαλλον να πληρωσω κιολας για κατι που δεν θελω. Και μου απαντησε οτι ειναι η πολιτικη της τραπεζας και αν δεν τις θελω να μην τις χρησιμοποιησω και να παω να τις ακυρωσω και να μου κανουν αντιλογισμο

Θα σκεφτω πολυ σοβαρα να κρατησω οποιαδηποτε καρτα τους και θα το παω σε revolut 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι 3€ λετε ρε παιδια και αλλαξατε και το πρωτο ποστ; Μια χαρα ηταν που ελεγε 5€.

Εμενα μου χρεωσαν 5 ευρω. Μαλιστα δεν ειχα μεσα τιποτα και πηγε στο -5€! 1.5 μηνα πριν την ληξη της μην δεν προλαβουν να τα "φανε"! Ειχα σκοπο να παω για ακυρωση αυτες τις ημερες και δεν τους προλαβα με το τρεξιμο και τις δουλειες!!!!

 

 

2018-11-27_2250

Ανανεωση ειναι αυτο που εκαναν, δεν ειναι επανεκδοση.

 

Τελος για οσους μιλουν για χρεωστικες, ειναι εκτος θεματος, το θεμα αφορα συγκεκριμενη προσφορα και επομενως αυστηρα και μονο  τις προπληρωμενες ΑΒ Βασιλοπουλου.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Επιλέγοντας κατάσταση «Ανενεργή» , η χρήση της κάρτας σας προσωρινά διακόπτεται και οι συναλλαγές, οι πάγιες εντολές και οι ανανεώσεις καρτών σε αυτό το διάστημα δεν θα είναι δυνατές"

Οπότε όποιος δεν έχει χρεωθεί, μπορεί να κάνει απενεργοποίηση της κάρτας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε απο 4 καρτες 3 οικογενειες που εχουν χρηματα λιγοτερα απο 5 € η καθε καρτα (εκτος μιας που εχει 15 € και δεν ξερω αν τραβηξαν τα 5 € ειδη γιατι ληγει αρχες Δεκεμβριου).

1) Δεν εχουν οι δυο οικογενειες λογαργιασμο  στη Πειραιως ουτε e banking θα μαθουν το υπολοιπο πηγαινοντας στη τραπεζα και ζητωντας απο το ταμιο το υπολοιπο των καρτων ?

2) Αφου το μαθουν (ειναι σιγουρα κατω απο 5 € ) πηγαινουν κι αγοραζουν μεχρι να μηδενησουν το υπολοιπο κι μετα πηγαινουν ξανα στη τραπεζα για να απενεργοποιηση τις καρτες (καρτες ληγουνν τλος του 18) ?

3)Εγω που δεν βρισκω τι μια καρτα με το μεγαλο υπολοιπο θα αναγκαστω να ανανεωσω για να παρω τη νεα καρτα για να μπορω να χρησιμοποιησω τα χρηματα ?

4) Μπορω μεσω e-banking να μεταφερω τα χρηματα των προπληρωμενων καρτων στο λογαργιασμο μου (δεν εχω τη φυσικη καρτα) ? Κι μετα να τον απενεργοποιησω ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε επικοινωνια με την τραπεζα μου ειπαν οτι θα πρεπει να κανω αιτημα για αντιλογισμο αν χρεωθηκαν τα 5 €, με τη προυποθεση  να ερθει η καινουργια καρτα και να την παραδοσω στη τραπεζα χωρις να τη ενεργοποιησω .

Στελνουν νεες καρτες αυτοματα σε αυτους που εκαναν εστω κι μια υναλλαγη με την pripaid  καρτα στους τελευταιους 12 μηνες.

Αν την εχετε και δεν σας αφαιρεσαν τα 5€ πηγαινετε και καταναλοστε το υπολοιπο κι μετα απενεργοποιηστε την pripaid μεσω e-banking

Κοστος αποφωρτησης καρτας(μεταφορας υπολοιπου στο λογαργιασμο μας  3€ !!!! μεσω ebanking

Η φορτηση της καρτας κοστιζη 1€ ανεξαρτιτου ποσου φορτησης(χλωμο το βλεπω ).

 

 

Τ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1€ είναι η φόρτιση, αλήθεια σου είπαν 😁

Επίσης δεν έχει καθόλου έξοδα για αγορές σε ξένο νόμισμα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ntinos2 είπε

"Επιλέγοντας κατάσταση «Ανενεργή» , η χρήση της κάρτας σας προσωρινά διακόπτεται και οι συναλλαγές, οι πάγιες εντολές και οι ανανεώσεις καρτών σε αυτό το διάστημα δεν θα είναι δυνατές"

Οπότε όποιος δεν έχει χρεωθεί, μπορεί να κάνει απενεργοποίηση της κάρτας

μίλησα με εξυπηρέτηση και μου είπε ότι μάλλον δεν πιάνει και πρέπει να παραδώσω πλαστικο και να κάνω ακύρωση.

με ειρωνεύτικε επίσης ότι αν τα 5 ευρώ είναι τόσα πολλά μπλα μπλα και στο τσακ δε τον διαολόστειλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.winbank.gr/sites/idiwtes/el/Pages/News/Νέα-δυνατότητα-απενεργοποίησης-κάρτας-μέσω-winbank.aspx

Αφού το γράφει ξεκάθαρα, τι δεν πιάνει?

Προφανώς θέλουν να μας στείλουν όλους σε κατάστημα και να ζητήσουν εκκαθαριστικό, λογαριασμούς ΔΕΗ - τηλεφώνου και οτιδήποτε άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το είχα δει και μόνος μου αλλά είδα και τα σκρινσοτ εδώ είπα να το σιγουρέψω. τι να πω εγώ έκανα απενεργοποίηση, τώρα άμα στείλουν θα έχουμε άλλο πανηγύρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, powerup είπε

Σε επικοινωνια με την τραπεζα μου ειπαν οτι θα πρεπει να κανω αιτημα για αντιλογισμο αν χρεωθηκαν τα 5 €, με τη προυποθεση  να ερθει η καινουργια καρτα και να την παραδοσω στη τραπεζα χωρις να τη ενεργοποιησω .

Στελνουν νεες καρτες αυτοματα σε αυτους που εκαναν εστω κι μια συναλλαγη με την pripaid  καρτα στους τελευταιους 12 μηνες.

Αν δεν έχει γίνει καμία συναλλαγή τους τελευταίους 12 μήνες πάλι την ανανεώνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...