Προς το περιεχόμενο

Επιλογή mouse


tasanton

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, δουλεύω με υπολογιστές κοντά 20 χρόνια και έχουν περάσει αρκετά ποντίκια από τα χέρια μου. Μιλάω για καθημερινή πολύωρη χρήση (όχι gaming).

Αυτό που έχω τώρα είναι ένα αθάνατο δεκαετίας (Microsoft Explorer BlueTrack) το οποίο με έχει βολέψει απίστευτα λόγω σχετικά μεγάλου μεγέθους και καλής κατασκευής. Αλλά ήρθε η ώρα του.

Τα ποντίκια που κυκλοφορούν τα τελευταία χρόνια μου δίνουν την εντύπωση φθηνής κατασκευής και με διάφορα θεματάκια (σύνδεση, ροδέλα, κλπ).

Έχει λοιπόν κανείς να προτείνει κάτι ποιοτικό & μεγάλου σχετικά μεγέθους;

Για σύγκριση, χρησιμοποιώ σε φορητό ένα Logitech M705. Αθάνατη μπαταρία, μικρό σχετικά πιάσιμο, όχι τόσο καλή ροδέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν υπάρχει άλλη επιλογή εκτός από το https://www.skroutz.gr/s/7179712/Logitech-MX-Master.html

1 χρόνο το έχω και μου έχουν φύγει οι πόνοι στον καρπό που είχα. Όταν πιάνω άλλο ποντίκι νιώθω λες και πιάνω τούβλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Σε παρόμοια φάση και εγώ από σήμερα το πρωί τα έφτυσε το αριστερό κλικ στο Μ705. 1/2 φορές να πιάσει. άνοιξα, καθάρισα αλλά δεν άλλαξε τίποτα.

Αρκετούς μήνες τώρα κοιτάω για MX master 2s και το βλέπω στα ~80€ εκτός από κάτι προσφορές που είχε στην black friday

Ελπίζω να έχει σωστή ροδέλα και μεσαίο κλικ γιατί και ποτέ δεν είχα τόσο ακριβό ποντίκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...