Προς το περιεχόμενο

Φτηνή και ελαφριά κάμερα για quadcopter


johnny.tifosi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα,

έχω ενα quadcopter μέτριας δύναμης (Γύρω στα 30 εκατοστά μέγεθος οπότε μπορεί να σηκώσει κάτι πολύ ελαφρύ). Θα ήθελα να του προσαρμόσω κάποια φτηνή και ελαφριά κάμερα της πλάκας από Κίνα μεριά απλά για να βγάλω κάνα εναέριο πλάνο. Σκέφτομαι κάτι DIY φάση με κολλητική ταινία κλπ,  όποτε ποιότητα εικόνας κλπ είναι αδιάφορα, το χαβαλέ μου θέλω να κάνω με λίγα λεφτά. Έχετε σχετικές προτάσεις;

Επεξ/σία από johnny.tifosi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 δεν ξερω τι δυναμη εχει για να σηκωσει εστω και 70-100 γραμμαρια   ...κοιτα καμμια sj 4000 η πηγαινε κανα πλαισιο και ριξε μια ματια σε κατι φτηνες που εχει

για να τη στερεωσεις απλα παρε ταινια διπλης οψης 3Μ η κατι παρομοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παρε μια mobius

Θα βαλεις ενα αυτοκολητο χριτς χρατς της 3M, για να μπαινει και να καθεται πανω στο frame. Aπο πανω την δενεις και με κατι αλλο.

Αυτο θα τις δωσει και λιγο "ελαστικοτητα", για να μην εχει πολυ τρεμουλο η εικονα.

Απολυτα σταθερη εικονα δεν θα εχει βεβαια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η sj4000 είναι βαριά, η mobius είναι ακριβή. Τελικά παρήγγειλα την SQ13 στα 24 γραμμάρια με 14 ευρώ και επιπλέον μια αδιάβροχη θήκη οπότε ως action cam θα είναι και 2 σε 1. Από review sto youtube αξιοπρεπής φαίνεται, ελπίζω να την σηκώσει το ελικοπτεράκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...