Προς το περιεχόμενο

Honor 8X Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η περίπτωση του Honor 8X είναι ιδιαίτερη και ο λόγος είναι εξαιρετικά απλός: πρόκειται για μία από τις συσκευές της αγοράς που αποτυπώνουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το όραμα του κατασκευαστή τους.

Στην προκειμένη περίπτωση, η Honor μας έχει συνηθίσει σε δυναμικές και “έξυπνες” κυκλοφορίες, που προσφέρουν πολλά και ζητούν λίγα και το Honor 8X κάνει ακριβώς αυτό.

Ένα smartphone με άψογη σχέση τιμής/απόδοσης, εντυπωσιακές επιδόσεις και ακόμα εντυπωσιακότερη εμφάνιση για την κατηγορία του, το Honor 8X αποτελεί μία από τις πιο θελκτικές προτάσεις που μπορεί να βρει αυτή τη στιγμή ο χρήστης ο οποίος αναζητά μία αξιόλογη συσκευή με πληθώρα δυνατοτήτων και κορυφαία αισθητική σε τιμή κάτω από το ψυχολογικό φράγμα των 300 ευρώ.

Ο σχεδιασμός είναι ένα από τα μεγαλύτερα “όπλα” του Honor 8X –αν όχι το μεγαλύτερο- καθώς η εμφάνισή του δεν προδίδει επ’ ουδενί την κατηγορία του. Για την ακρίβεια θα σας κάνει να πιστέψετε ότι κρατάτε στα χέρια σας μία πολύ ακριβότερη συσκευή, με την τεράστια οθόνη πλήρους μεγέθους με το διακριτικό notch, τον premium συνδυασμό γυαλιού και μετάλλου και τις κοφτές, μοντέρνες γραμμές του, να συνθέτουν ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα.

Διαβάστε ολόκληρο το review

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάζευα πριν λίγο κάτι video samples και χωρίς σταμπιλάιζερ είναι για πέταμα. Και σαν φωτογραφική είναι μέτρια για late 2018.

Τώρα αν κάποιος δεν πολυενδιαφέρεται για την κάμερα το κινητό ειναι σούπερ και πανέμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με τιμή κοντά στο honor 10 και στο pocophone και μόλις 139.000 antuntu.

Εκτός αν το φέρεις απέξω που κάνει 200 ευρώ.

Επεξ/σία από odypapa1
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κάμερα του είναι της πλάκας κυριολεκτικά. Το πήρε ένα ξάδελφος μου και τα βαλαμε δίπλα με το poco.  Eιναι πανέμορφη συσκευή αλλά μέχρι εκεί , δεν έχει κάτι άλλο να σου προσφέρει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, odypapa1 είπε

Με τιμή κοντά στο honor 10 και στο pocophone και μόλις 139.000 antuntu.

Εκτός αν το φέρεις απέξω που κάνει 200 ευρώ.

Το συγκεκριμένο το παίρνεις μόνο και μόνο για την οθόνη του που είναι 6.5'.δεν έχει φοβερές επιδόσεις ούτε την καταπληκτική κάμερα και σίγουρα σ' αυτήν την τιμή μπορείς να βρεις και άλλες συσκευές.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vargas είπε

Η κάμερα του είναι της πλάκας κυριολεκτικά. Το πήρε ένα ξάδελφος μου και τα βαλαμε δίπλα με το poco.  Eιναι πανέμορφη συσκευή αλλά μέχρι εκεί , δεν έχει κάτι άλλο να σου προσφέρει 

 

H κάμερα του είναι μέτρια προς καλή, το βίντεο stabilization έχει μεγάλο πρόβλημα που θα το λύσουνε στο επόμενο update. Έχει να προσφέρει διάφορα σε σχέση με άλλα που δεν τα βρίσκεις σε αυτήν την τιμή: ποιότητα κατασκευής, μπαταρία, drm level 1, fm, jack, nfc, sd card με ξεχωριστό slot, netflix partnership.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την μπαταρία... Το έχω έναν μήνα και με νορμάλ χρήση πραγματικά ξεχνάω πότε το φόρτισα (4+ μέρες)! Οπότε φαντάζομαι ότι τις 2 μέρες θα τις βγάζει χαλαρά. Αν όμως είναι συνέχεια ενεργοποιημένο σε fb, παιχνίδια κτλ τότε δε νομίζω να υπάρχει τηλέφωνο που να βγάζει πάνω από μία μέρα.

Για τις επιδόσεις του... Το τηλέφωνο πάει πολύ άνετα με τα 139.000 antutu του σε όλες τις εφαρμογές που τρέχω! Δεν παίζω όμως βαριά παιχνίδια.

Οι φωτογραφίες του είναι πολύ καλές αλλά δε νομίζω να υπάρχει κινητό με αυτά τα χαρακτηριστικά και κάτω από 300€ που να έχει τέλεια φωτογραφική. Πιστεύω ότι θα πρέπει να πάμε στην κατηγορία 400+ για καλό φώτο-κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσης ειναι το πρώτο smartphone που διαθέτει πιστοποιημένη οθόνη TUV Rheinland. Η πιστοποίηση αυτή σημαίνει ότι η συσκευή έχει περάσει επιτυχώς τις δοκιμες για ασφαλείς οθόνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό είναι πανέμορφο, πολύ καλή κατασκευή. Η μπαταρία πάρα πολύ καλή 1,5 μέρα με 4g, wifi ανοικτά συνέχεια παρακολούθηση video 3-4 ώρες. Κάμερα πολύ καλή ακόμα και σε νυχτερινή λήψη. Οθόνη πάρα πολύ καλή. Αξίζει τα λεφτά του μέχρι τελευταίο σεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, vargas είπε

Η κάμερα του είναι της πλάκας κυριολεκτικά. Το πήρε ένα ξάδελφος μου και τα βαλαμε δίπλα με το poco.  Eιναι πανέμορφη συσκευή αλλά μέχρι εκεί , δεν έχει κάτι άλλο να σου προσφέρει 

Δεν ξέρεις τι λες , μέχρι εκεί ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, babiskrougios είπε

Δεν ξέρεις τι λες , μέχρι εκεί ...

 

46 λεπτά πριν, babiskrougios είπε

Δεν ξέρεις τι λες , μέχρι εκεί ...

Καλά μην βάλεις τα κλάματα θα σου πάρω γλειφιτζουρι...😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, vargas είπε

Η κάμερα του είναι της πλάκας κυριολεκτικά. Το πήρε ένα ξάδελφος μου και τα βαλαμε δίπλα με το poco.  Eιναι πανέμορφη συσκευή αλλά μέχρι εκεί , δεν έχει κάτι άλλο να σου προσφέρει 

Καλα και του poco χωρις gcam η καμερα δεν ειναι τιποτα.

Περαν τουτου 1πραγμα θα σχολιασω.

Ειναι δυνατον σε 300ευρω συσκευη τελη του 2018 να μου κυκλοφορει με gorilla glass 3 και το κυριοτερο με micro usb?

Κραζαμε την Xiaomi που εβαζε micro usb στα Redmi note που ειναι βεβαια φθηνοτερα,αλλα οι τυποι στην Honor το τερματισαν.

Τα 300ευρω που ζηταει ειναι πολλα γιατι εχει πεσει η τιμη σε πολλα αλλα κινητα οπως LG G6/Nokia 7 plus και παει λεγοντας(περαν του γνωστου pocophone).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...