Προς το περιεχόμενο

Η ASUS θέλει τους gamers να γίνονται miners όταν δεν παίζουν


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αντε να πάρουμε καμμιά κάρτα μισοτιμής,μήπως βρούμε και τίποτα σπάνια μέταλλα και ο Musk αυτό θα κάνει αν πάει στόν Αρη ....:D

hqdefault.jpg

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν προκειται να ασχοληθω με asus σε καρτες γραφικων gpu dead in 20 days και μου βγαλανε το λαδι ,κολλημενα ολα αυτοκολητα κλπ κλπ δεν δεχονται rma αλλα επιστροφη στον πωλητη για gpu ,σπαζω στα νευρα διοτι ηταν προσφορα μερας και ξανα 1080 στα 500ευρω δεν θα βρισκα strix καινουρια αλλα τπτ δεν δεχονται rma. τελικως με χιλια ζορια επικοινωνω με τον πωλητη μου επιστρεφει τα χρηματα και στο καπακι μετα απο εναμιση μηνα ταλαιπωρια πηρα evga 2080 απο αμαζον και η οποια σε ερωτηση μου στο support της μου ειπε οτι σε περιπτωση προβληματος αναλαμβανει η ιδια την διορθωση απο τον end consumer ...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οποιος δεν έχει wallet και δεν θέλει να ασχοληθεί? θα μπορεί να απενεργοποιήσει τον miner ή θα το "αποδεχόμαστε" στους όρους χρήσης οτι θα τρέχει απο default?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Acrobatis7 είπε

Με αναλογη εκπτωση στη τιμη της καρτας, βαση κερδων ανα χρονο mine, σαφως και θα δεχομουν.

Την ASUS την εχω ηδη στην υψηλότερη θεση hardware. Εαν μου δωσει και την επιλογη να παρω το προιον της φθηνότερα και να πληρωνεται η ιδια απο το προιον της - no problem.

Αυτο που δεν εχω δει ακομα να σημβαινει ειναι οι leasing καρτες

google > lease graphics cards.

υπάρχουν κάμποσες εταιρίες ήδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναιιιι λοιπόν προς τους αγαπητούς που δεν ξέρουν πολλά από hardware η κάρτα γραφικών σας έχει συγκεκριμένες ώρες λειτουργίας δηλαδή οι πυκνωτές της,οι ελεγκτές μνήμης, άμα τρέχει σχεδόν όλη μέρα σχεδόν φουλ στην πενταετία γεια σας αν όχι ποιο νωρίς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Εγώ πάντως που είμαι μεγαλόψυχος, θα δεχόμουν να μου χαρίσουν μια 1080 με αντάλλαγμα να κάνω mining όταν δεν παίζω και ας έπαιρναν αυτοί ότι προέκυπτε από τις εξορύξεις, χαλάλι τους.

Πολύ σωστό. Όπως χαρίζουμε τα προσωπικά μας δεδομένα για να χρησιμοποιούμε windows 10/ Facebook/ Google  χωρίς χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...