Προς το περιεχόμενο

Μη αποδοση "επιστροφης" eurobank στις προσφορες "20% επιστροφη Black Friday στον Γερμανο 20-25 Νοεμβριου 2018" ;


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
17 λεπτά πριν, mikegad είπε

Έχω την εντύπωση πως στους όρους έλεγε πως αν πληρώσεις ηλεκτρονικά και επιλέξεις παραλαβή απ το κατάστημα δεν ίσχυε το 20%.

Οχι, ελεγε οτι δεν ισχυει για ηλεκτρονικη παραγγελια με πληρωμη στο καταστημα.

 

- Το 20% €πιστροφή ισχύει στα φυσικά καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ, καθώς και στο www.germanos.gr, εφόσον η αγορά και η εξόφληση πραγματοποιηθεί μέσω του www.germanos.gr, (δεν ισχύει εφόσον η παραγγελία γίνει στο www.germanos.gr και η εξόφληση γίνει σε φυσικό κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ).

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΤΕ και μην βιαζεστε να τα δειτε ολα μαυρα. Συχνος πελατης της eurobank που επωφελουμαι το 20%(οπως εκανα και τωρα με το germanos.gr), ποτε δεν ειχα προβλημα και ουτε πιστευω οτι θα εχω .Εποικηνωνησα με το germanos.gr (210 2508100)  και με ενημερωσαν οτι εχουν λαβει ενημερωση απο την τραπεζα οτι θα καθυστερησει η καταβολη της επιστροφης. Υπηρχε πιθανοτητα σημερα(δεν εγινε) αλλιως την αλλη εβδομαδα.

COOL !

Η επιστροφη θα γινει με μια καθυστερηση, ok. Δεν μπορουν να την φανε , να μην την αποδοσουν, να την παρουν πισω κλπ . ..  Λιγο υπομονη. Μην χαλατε την ζαχαρενια σας 😉

 

EDIT : Η προσφορα ισχυε ΜΟΝΟ για αγορες απο το germanos.gr

Επεξ/σία από spongebobgal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο να τραβήξουν τα χρήματα δεν είδα καμία καθυστέρηση η κάποιο πρόβλημα στο σύστημα τους. Στο να καταβάλλουν αυτοί όμως τα χρήματα υπάρχει πρόβλημα κ φταίει το σύστημα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Bakos100 είπε

...μπααα.κλειδωθηκαν κ τα νηματα.....

Ρε παιδια σκατε που δεν πηρατε (ακομα) 10-20-30ε επιστροφη,κ ξεχνατε οτι υπαρχει κοσμος που δεν πηρε ουτε αυτο που παραγγειλε

(κ προπληρωσε σαν μ@λ@κ@ς) ουτε φυσικα επιστροφη,του δεσμευσαν τα χρηματα του για 15 μερες μινιμουμ (εγω ευελπιστω να παρω

την αλλη εβδομαδα 540ε,αλλιως δεν τους σωζει ουτε ο Αρειος Παγος),και εχασε κ τη δυνατοτητα να ψωνισει απο αλλα καταστηματα

κατι..... καθ'ενας με τον πονο του,θα μου πειτε....!

anyway,ποσταρω οπως ειχα πει,τη δωροεπιταγη που μου εστειλαν σημερα,με τους ορους τους.....

Με λιγα λογια ειμαι αναγκασμενος να ξαναμπλεξω με το αθλιο-τριμπ..ρδελο-αναξιοπιστο κ μη λειτουργικο eshop τους,

και οχι με καποιο φυσικο τους καταστημα -ετσι ωστε να μπορει να τα ακουσει καποιος ή να φαει τις σφαλιαρες του,

αν παλι συμβουν τα ιδια...o.pdf

για να παρω το 'δωρο' μου...

Αδερφέ δεν είναι 10-20-30 ευρώ επιστροφή από 40 ευρώ και πάνω περιμένουν όλοι. Εγώ περιμένω 180 ευρώ οπότε καλύτερα να έτρωγα άκυρο και να τα έπαιρνα από άλλου πάρα να πληρώσω 180 καπέλο.

Πάντως από 20/11 (1η αγορά) έως 23/11 που έκανα την τελευταία υπάρχει μία διαφορά στον αριθμό παραγγελιών 1.592.854 ! 

Φαντάζεστε τι έχει γίνει έως 25/11...

Μάλλον τα έπαιξε ο Γερμανός από την τεράστια ζήτηση.

Υπομονή σε όλους! 

Επεξ/σία από DimosMcLaren
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bakos100 είπε

...μπααα.κλειδωθηκαν κ τα νηματα.....

Ρε παιδια σκατε που δεν πηρατε (ακομα) 10-20-30ε επιστροφη,κ ξεχνατε οτι υπαρχει κοσμος που δεν πηρε ουτε αυτο που παραγγειλε

(κ προπληρωσε σαν μ@λ@κ@ς) ουτε φυσικα επιστροφη,του δεσμευσαν τα χρηματα του για 15 μερες μινιμουμ (εγω ευελπιστω να παρω

την αλλη εβδομαδα 540ε,αλλιως δεν τους σωζει ουτε ο Αρειος Παγος),και εχασε κ τη δυνατοτητα να ψωνισει απο αλλα καταστηματα

κατι..... καθ'ενας με τον πονο του,θα μου πειτε....!

anyway,ποσταρω οπως ειχα πει,τη δωροεπιταγη που μου εστειλαν σημερα,με τους ορους τους.....

Με λιγα λογια ειμαι αναγκασμενος να ξαναμπλεξω με το αθλιο-τριμπ..ρδελο-αναξιοπιστο κ μη λειτουργικο eshop τους,

και οχι με καποιο φυσικο τους καταστημα -ετσι ωστε να μπορει να τα ακουσει καποιος ή να φαει τις σφαλιαρες του,

αν παλι συμβουν τα ιδια...o.pdf

για να παρω το 'δωρο' μου...

Ακριβώς αυτό συνέβη σε μένα! (και σε άλλους ασφαλώς). Πλήρωσα 399 για το mate 10 pro στις 23.11 με παραλαβή απο κατάστημα και φυσικά δεν έχω λάβει ΤΙΠΟΤΑ!!! Σε 3 mail δεν μου απαντήσανε ΠΟΤΕ! Στο τηλέφωνο ύστερα απο 2 μισάωρα το έκλεισα. 

Σήμερα πήγα απο το κατάστημα παραλαβής που είχε και λίγο κόσμο και τους έκραξα γιατί μου είπαν να μιλήσω στο τηλέφωνο (που  δεν απαντάνε ποτέ). Και οι ίδιοι λέει το ίδιο νούμερο καλούνε!

Μετά είχα τον χρόνο και την υπομονή και ύστερα απο 40 λεπτά αναμονή μίλησα τηλεφωνικά με εκπρόσωπο ο οποίος μου είπε ότι το κινητό δεν είχε μπει στο καλάθι μου!!! οπότε δεν υπάρχει παραγγελία!

Αυτοί βέβαια μου στείλανε email και sms επιβεβαίωσης με τον αριθμό της παραγγελίας μου και φυσικά μου πήρανε και τα λεφτά... Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΚΑΛΙΚΟΥ!!!

Ρώτησα τον εκπρόσωπο πότε θα επιστραφούν τα χρήματα και μου απάντησε ότι 3 Δεκεμβρίου θα γίνει η εκκαθάριση απο την Τράπεζα και μετά από κάποιες μέρες θα μου επιστραφεί το ποσό. Ηθελα πολύ να βρίσω κάποιον για όλη αυτή την ταλαιπωρία αλλά το παιδάκι με το οποίο μιλούσα (των 400 ευρώ φαντάζομαι) δεν μου έφταιγε τίποτα ούτε φυσικά είναι αυτός υπεύθυνος για το μπακαλοeshop που έχουν.

Τέλος έκανα καταγγελία στο συνήγορο του καταναλωτή (ηλεκτρονικά) με κοινοποίηση στο e-sale του Γερμανού, επισυνάπτοντας σε screenshot τα mail. το sms και την πληρωμή των 399 ευρώ απο το λογαριασμό μου. Ασχολήθηκα σήμερα λοιπόν κανα 2ωρο με δαύτους αλλά  τουλάχιστον ηρέμησα. Και όπως είπα και στον υπάλληλο  του  e-sale πέφτει μαύρο από μενα. Ούτε την μπαταρία που αγόραζα απο αυτούς (για ευκολία, όχι γιατί την έχουν φθηνή) δεν θα ξανααγοράσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως αν εξαιρέσεις το γεγονός με την επιστροφή ό,τι παρήγγειλα σε 2 μέρες ήταν σπίτι μου (Οι ποιο γρήγορες αγορές που έχω κάνει!)

Την πρώτη παραγγελία (20/11) είχα λίγο άγχος γιατί έπεσε το site 1,5 ώρα άλλα τελικά κατάφερα και πήρα ένα xiaomi mi mix 2s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα την παραγγελία 23 του μήνα Παρασκευή. Η συσκευή ήρθε στα χέρια μου 27 του μήνα και η απόδειξη γράφει πληρωμή 26 του μήνα!! Θα έχει πλάκα να μην βάλουν την επιστροφή!!τι γίνεται σ αυτή την περίπτωση;; Θεωρώ πως θα πάρω την επιστροφή γιατί έγινε η παραγγελία μέσα στην προθεσμία που ισχύει η επιστροφή κ το διαφήμιζαν παντού και δεν θα φάω άκυρο διότι χρέωσαν την κάρτα στις 26 του μήνα!! Θα είναι καθαρή εξαπάτηση. 

Επεξ/σία από Tsarts.st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τσεκάρετε παιδιά αν μπήκε η επιστροφή, σε εμένα μπήκε απο 2 τηλεοράσεις που παρήγγειλα η μια στις 20 και η άλλη στις 24. Μπήκαν και απο τις 2 μόλις τώρα

Επεξ/σία από nikosn14
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σε μένα μόλις εμφανίστηκε  στο app επιστροφή 49 ευρώ απο αγορά κινητου μέσω σαιτ 23/11 και παραλαβή 29/11.

Είχα καλέσει χθες στην γιουρομπανκ και είχαν ανοίξει ticket με το θέμα της μη επιστροφής μου και μου είπαν ότι θα με ενημέρωναν με sms (δεν ηρθε ποτέ)

Επεξ/σία από abaleo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, efo355 είπε

Επιβεβαιώνω παιδιά μολις είδα τα λεφτά στο app

Μάλλον έβαλαν να τρέξει κάποιο βραδυνό scheduled job οπότε και θα αρχίσουν οι επιστροφές από τη λίστα των παραγγελιών που έγιναν εκείνη τη μέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...