Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με το COSMOTE Home Speed Booster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 8/12/2018 στις 1:36 ΠΜ, DrunkKiddo είπε

Έχω 24αρα και πιάνω 5,5. Έκανα τεστ στο κινητό και μου έβγαλε 41 με μόνιμο 4G. Λέω να το κοιτάξω σοβαρά μιας και vdsl εδώ δεν θα δούμε σύντομα. Βέβαια με τα netflix και όλα αυτά τα 100gb θα φύγουν άκλαυτα

Ακομα και εαν ξεπερασεις τα 100Gb η τατυχτητα θα ειναι πολυ καλυτερη απο αυτην που εχεις τωρα. 15-18Μbps συνηθως οταν ξεπερασω τα 100Gb. 

Εχεις δικιο οτι τα 100 Gb στις ημερες μας δεν ειναι αρκετα. Φευγουν σχετικα γρηγορα. 

Το μονο προβλημα που εχω ειναι κατα τις 2 το μεσημερι και 1-2 το βραδυ. Πεφτει η ταχυτητα (δουλευει μονο η ADSL) και δν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται τις συγκεκριμενες ωρες. Αλλα και στο Support της Cosmote να παρεις δν θα βρεις λυση μιας και ειναι ασχετοι σχετικα με το Speed Booster. 

Επεξ/σία από Shyn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω γιατί θα τρελαθώ . Στο site λέει ουι εάν ξεπεράσεις τα 100gb θα πέσει η ταχύτητα σε maximum 15mbs. Έχω πάρει 3 τηλέφωνα μέχρι τώρα και μου έχουν πει και οι 3 ότι μετά τα 100 σταματάει και αν θέλω με 20 ευρώ βάζω αλλά 50gb. Δηλαδή τους λέω μετά τα 100 δεν πέφτει σε χαμηλότερη ταχύτητα ; Όχι μου λένε πρέπει να  βάλετε εξτρα πακέτο .. Αλλά τα 100 είναι πολύ δύσκολο να τελειώσουν.. λένε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτο που διαβαζω στα περισσοτερα forum και λενε κατοχοι του speedbooster ειναι οτι πεφτει στα 15 mbps συνολικα μαζι με την adsl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν εχετε προβλημα με την υπηρεσια παντως, δεν θα βγαλατε ακρη. Απο αρμοδιο τμημα σε αρμοδιο τμημα τα τηλεφωνα :P

 

Εχω φαει κανα διωρο και τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαγη router μονοδρομος. Απλα απαιτησε το.

Εαν πεφτει συνολικα στα 15mbps (προσωπικα) με τα 5 που εχω ειμαι στο απολυτο κερδος. Αν καποιος εχει πχ 16mbps, ας βγαλει την σιμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά. Με πήραν από cosmote να βάλω την υπηρεσία στα 6+€. Καλό φαίνεται σαν ιδέα δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάλυψη fiber στην περιοχή μου, αλλά κολλάω με τον περιορισμό των 100GB ανά μήνα. Με Netflix και kodi έχουν φύγει το πολύ σε 10 ημέρες. Επίσης υπάρχει αβεβαιότητα απ όσο διαβάζω και εδώ για το τι γίνεται με την ταχυτητα μετά την κατανάλωση των 100GB. Θα ήθελα να ρωτησω:

1. Με την υπηρεσία αυτή θα έχω και υψηλότερες ταχυτητες  upload? 

2. Με την ακτινοβολία τι παίζει? Λογικά είναι σαν να έχεις ένα επιπλέον κινητό στο σπίτι στην καλύτερη περίπτωση? 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zananiro είπε

Καλησπέρα παιδιά. Με πήραν από cosmote να βάλω την υπηρεσία στα 6+€. Καλό φαίνεται σαν ιδέα δεδομένου ότι δεν υπάρχει κάλυψη fiber στην περιοχή μου, αλλά κολλάω με τον περιορισμό των 100GB ανά μήνα. Με Netflix και kodi έχουν φύγει το πολύ σε 10 ημέρες. Θα ήθελα να ρωτησω:

1. Τώρα πιάνω γύρω στα 8Mbps. Είναι επιβεβαιωμένο από κατόχους ότι μετά την κατανάλωση των 100GB θα έχω θεωρητικά 8Mbps + max 15Mbps?

2. Με την υπηρεσία αυτή θα έχω και υψηλότερες ταχυτητες  upload? 

3. Με την ακτινοβολία τι παίζει? Λογικά είναι σαν να έχεις ένα επιπλέον κινητό στο σπίτι στην καλύτερη περίπτωση? 

Μην το πάρεις το booster τώρα ,υπάρχει γενικό πρόβλημα και δεν λειτουργεί όπως πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, divo είπε

να ρωτησω απο που βγαζεις αυτο το συμπερασμα? Οταν λες οπως πρεπει τι εννοεις?

Το βγάζω από προσωπική εμπειρία, απο  συζητήσεις που γίνονται σε forums και από το ότι μου το είπε η Cosmote,φτάνουν αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, divo είπε

πηρες τηλεφωνο τη cosmote φανταζομαι στο 1388 και σου ειπε μην το παρεις εχει προβλημα? Εσυ τι ακριβως προβλημα εχεις με το booster?

Όταν πάψεις να φαντάζεσαι κ απλά δείξεις ενδιαφέρον,τότε θα σου απαντήσω,δεν μου αρέσει να κόβω τη φαντασία του άλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, divo είπε

Δεν φανταζομαι καθολου το booster το εχω και το λειτουργω απο τον ιουλιο του 18 σε χωριο κι μαλιστα χωρις συνδεση σταθερου. και το περασμενο ΣΚ εκανα speedtest για να δω πως πανε οι ταχυτητες παρολο που σχεδον καθημερινα βλεπω τισ καμερες που εχω εκει. 

Και τι σου έδειξε,ότι λειτουργεί σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, divo είπε

μια χαρα.

Δλδ,ποιά είναι η ταχύτητά σου;

4 λεπτά πριν, divo είπε

μια χαρα. εσυ που βλεπεις οτι δεν λειτουργει καλα το δικο  σου?

Το βλέπω επειδη το έχω μπροστά μου και το ελέγχω με τα μάτια μου καθημερινά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, divo είπε

σε μισο το βαζο να το δεις

Να υποθέσω ότι είσαι σε αυτούς που το δουλεύουν χωρίς την adsl,σε άλλο χώρο κι έχουν 50-60 mbps download;

Επεξ/σία από pier88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, divo είπε

 https://www.speedtest.net/my-result/a/4590071246

στο χωριο δεν εχει καν καλο σημα. Με το ζορι μια με 2 μοναδες

Αυτό τι αποδυκνειει ακριβώς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω μετρήσει και μπορώ να πω υπεύθυνα ότι σε dsl bonding έχει πρόβλημα σου κόβει και 2 mbps αντί να σου δίνει . Δηλαδή έχεις 10 παίρνεις μετά 7-8 :P από τη σταθερή σου σύνδεση . Μπράβο ρε σεις ατσίδες κοτεδες που  μοιράζετε και Fon .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...