Προς το περιεχόμενο

Καρέκλα γραφείου μέχρι 100 €


RaspuTech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνώμες και απόψεις για άνετη καρέκλα γραφείου με budget τα 100 ευρώ για πολύωρη χρήση σε γραφείο (δουλειά σε υπολογιστή). Δεδομένου ότι υπάρχει πρόβλημα με μέση και αυχένα (εξαιτίας τέρμα απλής καρέκλας που χρησιμοποιώ τώρα) μια επιλογή ξεκούραστη (και ναι καταλαβαίνω ότι κάτι καλό και ορθοπεδικό μπορεί να ξεφύγει πάνω από 300 αλλά στην παρούσα φάση αυτό είναι το budget που μπορώ να διαθέσω).

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

ΥΓ: για αυτή διαβάζω καλά σχόλια MILLBERGET από ΙΚΕΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, MegalosVeziris said:

Εχει μια ωραία το jysk στα 50 ευρώ τσεκαρε την

https://jysk.gr/grafeio/karekles-grafeioy/gold/karekla-grafeioy-tjele-mayro

https://jysk.gr/grafeio/karekles-grafeioy/gold/karekla-graf-tamdrup-mayro

Κοίταζα και αυτές τις δύο αλλά δεν ξέρω με βάση τις αξιολογήσεις που έχουν πόσο Safe είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος έχει αυτήν εδώ κι είναι πολύ ευχαριστημένος. Βέβαια, δεν έχει θέμα με μέση και αυχένα, οπότε δεν ξέρω εάν είναι ό, τι καλύτερο για σένα. Φαίνεται μια φορά αναπαυτική. Εάν δεις ότι υπάρχει θεματάκι, φαντάζομαι πως θα σε εξυπηρετούσε ένα ειδικό μαξιλάρι για τη μέση ή /και να βάλεις ένα τέτοιο σ' αυτή που έχεις τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Penthesilea said:

Φίλος έχει αυτήν εδώ κι είναι πολύ ευχαριστημένος. Βέβαια, δεν έχει θέμα με μέση και αυχένα, οπότε δεν ξέρω εάν είναι ό, τι καλύτερο για σένα. Φαίνεται μια φορά αναπαυτική. Εάν δεις ότι υπάρχει θεματάκι, φαντάζομαι πως θα σε εξυπηρετούσε ένα ειδικό μαξιλάρι για τη μέση ή /και να βάλεις ένα τέτοιο σ' αυτή που έχεις τώρα.

Η παρούσα που έχω τώρα και θα φάει πέταμα για ευνόητους λόγους είναι αυτή  :P 

Ωραία φαίνεται αυτή του φίλου πάντως.

Επίσης οι gaming καρέκλες με τα μαξιλαράκια που επικρατεί ένας χαμός τον τελευταίο χρόνο αξίζουν από πλευράς βολικότητας (μιας και αναφέρονται για χρήση πολύωρη);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, RaspuTech είπε

https://jysk.gr/grafeio/karekles-grafeioy/gold/karekla-grafeioy-tjele-mayro

https://jysk.gr/grafeio/karekles-grafeioy/gold/karekla-graf-tamdrup-mayro

Κοίταζα και αυτές τις δύο αλλά δεν ξέρω με βάση τις αξιολογήσεις που έχουν πόσο Safe είναι

Με συγχωρείς αλλά 150-200 κριτικές για την κάθε καρέκλα κάνουν καραμπάμ ότι είναι στημένες. Πάντως για το μπάτζετ σου, η MILLBERGET που έχει φίλος μου είναι πολύ ικανοποιημένος κι εγώ που τη δοκιμάζω σε σχέση με το βάρος μου (90 κιλά) μου φαίνεται καλή παρά το γεγονός ότι μου φαίνεται κάπως στενή. Λογάριασε το βάρος σου και πήγαινε σε κάποια μαγαζιά να τις δοκιμάζεις επί τόπου. Τεράστια ποικιλία έχει και ο Μαΐσσης στον Ταύρο (αν μένεις Αθήνα) για να πάρεις μια ιδέα γιατί ψάχνομαι κι εγώ τώρα για καινούριο.

Επεξ/σία από Vangelis_D9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, Vangelis_D9 said:

Με συγχωρείς αλλά 150-200 κριτικές για την κάθε καρέκλα κάνουν καραμπάμ ότι είναι στημένες. Πάντως για το μπάτζετ σου, η MILLBERGET που έχει φίλος μου είναι πολύ ικανοποιημένος κι εγώ που τη δοκιμάζω σε σχέση με το βάρος μου (90 κιλά) μου φαίνεται καλή παρά το γεγονός ότι μου φαίνεται κάπως στενή. Λογάριασε το βάρος σου και πήγαινε σε κάποια μαγαζιά να τις δοκιμάζεις επί τόπου. Τεράστια ποικιλία έχει και ο Μαΐσσης στον Ταύρο (αν μένεις Αθήνα) για να πάρεις μια ιδέα γιατί ψάχνομαι κι εγώ τώρα για καινούριο.

ΓΙα τις κριτικές δε νομίζω ότι είναι στημένες γιατί στην ουσία δε δείχνει μόνο τις κριτικές από Ελλάδα αλλά και από τις υπόλοιπες χώρες που έχει καταστήματα η Jysk, απλώς το ανέφερα γιατί έχει και αρκετές αρνητικές στα ενδιάμεσα. Μάλλον αν βρω χρόνο θα κάνω μια βόλτα να δοκιμάσω από κοντά κάποια κομμάτια (Αθήνα βρίσκομαι). Όσον αφορά για τις αναλογίες είμαι 1.82 ύψος και 81 κιλά βάρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το είδα μετά ότι είναι από διάφορες χώρες οι κριτικές και είπα να μην το διορθώσω αφού πέρασε ώρα μέχρι να το προσέξω. Στα υπόλοιπα, αυτό να κάνεις. Μια χαρά βάρος έχεις για το ύψος σου αλλά εδώ αφού μιλάμε ουσιαστικά για θέμα υγείας στην πλάτη και τη μέση, δεν αγοράζουμε πριν δοκιμάσουμε πρακτικά και δεν ψάξουμε γνώμες άλλων όπως εδώ και αλλού (πχ σκρουτζ αν και είναι πολύ λίγες οι αξιολογήσεις αλλά κι εδώ ανοίχτηκε σχετικό θέμα σε άλλη κατηγορία). Τα 100€ μπάτζετ είναι η βασική κατηγορία που κινούνται οι περισσότεροι για κάτι που να κοστίζει λίγο λιγότερο να πάρουν, σπάνια πιο ακριβά. Οπότε... αρκετή προσοχή και ρέγουλα στις "προσφορές".

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Vangelis_D9 said:

Ναι, το είδα μετά ότι είναι από διάφορες χώρες οι κριτικές και είπα να μην το διορθώσω αφού πέρασε ώρα μέχρι να το προσέξω. Στα υπόλοιπα, αυτό να κάνεις. Μια χαρά βάρος έχεις για το ύψος σου αλλά εδώ αφού μιλάμε ουσιαστικά για θέμα υγείας στην πλάτη και τη μέση, δεν αγοράζουμε πριν δοκιμάσουμε πρακτικά και δεν ψάξουμε γνώμες άλλων όπως εδώ και αλλού (πχ σκρουτζ αν και είναι πολύ λίγες οι αξιολογήσεις αλλά κι εδώ ανοίχτηκε σχετικό θέμα σε άλλη κατηγορία). Τα 100€ μπάτζετ είναι η βασική κατηγορία που κινούνται οι περισσότεροι για κάτι που να κοστίζει λίγο λιγότερο να πάρουν, σπάνια πιο ακριβά. Οπότε... αρκετή προσοχή και ρέγουλα στις "προσφορές".

Μια χαρά τα λες, θα κάνω μέσα στην εβδομάδα μια έρευνα αγοράς από κοντά ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια συμβουλή φίλε. Τσέκαρε ιδιαίτερα αυτές που είναι υφασμάτινες γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις η δερματίνη πχ στα μπράτσα σκάει εύκολα ειδικά τα καλοκαίρια με τους γυμνούς αγκώνες (και μπούτια ακόμη και με σορτς για το κάθισμα) λόγω ιδρώτα. Στο δικό μου βάζω πρόσθετο μαξιλάρι για τα οπίσθια μου για πιο άνεση αλλά είναι τρομερά άσχημο θέαμα αν σκάσει κι από τον πρώτο χρόνο το μπράτσο αν και υπάρχει ένα κολπάκι να κάνεις, κάποιο πρόσθετο υλικό να ντύσεις γύρω και το αλλάζεις κάθε τόσο.

Επεξ/σία από Vangelis_D9
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...