Προς το περιεχόμενο

Πότε αγοράζεις καινούριο Smartphone;


Έλεος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, poulinos είπε

Προσωπικα αλλαζω smartphone ή αν χαλασει και δεν αξιζει η επισκευη του ή αν δεν με καλυπτει.αν χαλασει η μπαταρια που λογικα θα ειναι και εκτος εγγυησης συνηθως θα παρω μια αλλη και θα την αλλαξω μονος.

αλλιως μονο αν κατσει καλη ευκαιρια να διωξω το παλιο και να παρω καινουριο δινοντας μικρη διαφορα.

τωρα εχω ενα xiaomi mi max 2 που με βλεπω να το κραταω πολλα χρονια αφου με 4 giga ram δεν θα εχω προβλημα για normal χρηση για αρκετο καιρο.το προηγουμενο ενα Lg g4c το αλλαξα κοντα στα 2 χρονια γιατι με 1 giga ram δεν μπορουσα να ανοιξω ουτε google maps.

επισης για μενα το smartphone δεν πρεπει να ξεπερναει τα 200-250 ευρω με τιποτα. προτιμω τα λεφτα να τα τρωω σε ταξιδια και εμπειριες και οχι να πληρωσω 800-900 ευρω για κινητο που μετα απο δυο χρονια θα κανει 200 και θα εχω πεταξει ενα σκασμο λεφτα.

Μπα μην νομίζεις. Και τα 4gb ram σε 2 χρόνια θα είναι λίγα.

Μέχρι πριν 9 μήνες είχα κινητό με 2gb ram και ψιλοκολουσε.

On topic, συνήθως σε 2,5-3 χρόνια γιατί είχα mid range smartphone αλλά με το Oneplus 5t 8gb ram + 128gb εσωτερικό (δώρο του πλούσιου άντρα μου 😊

Και την υποστήριξη που έχουν, Θα το κρατήσω σίγουρα 3+ χρόνια.

 

3 ώρες πριν, poulinos είπε

Προσωπικα αλλαζω smartphone ή αν χαλασει και δεν αξιζει η επισκευη του ή αν δεν με καλυπτει.αν χαλασει η μπαταρια που λογικα θα ειναι και εκτος εγγυησης συνηθως θα παρω μια αλλη και θα την αλλαξω μονος.

αλλιως μονο αν κατσει καλη ευκαιρια να διωξω το παλιο και να παρω καινουριο δινοντας μικρη διαφορα.

τωρα εχω ενα xiaomi mi max 2 που με βλεπω να το κραταω πολλα χρονια αφου με 4 giga ram δεν θα εχω προβλημα για normal χρηση για αρκετο καιρο.το προηγουμενο ενα Lg g4c το αλλαξα κοντα στα 2 χρονια γιατι με 1 giga ram δεν μπορουσα να ανοιξω ουτε google maps.

επισης για μενα το smartphone δεν πρεπει να ξεπερναει τα 200-250 ευρω με τιποτα. προτιμω τα λεφτα να τα τρωω σε ταξιδια και εμπειριες και οχι να πληρωσω 800-900 ευρω για κινητο που μετα απο δυο χρονια θα κανει 200 και θα εχω πεταξει ενα σκασμο λεφτα.

Μπα μην νομίζεις. Και τα 4gb ram σε 2 χρόνια θα είναι λίγα.

Μέχρι πριν 9 μήνες είχα κινητό με 2gb ram και ψιλοκολουσε.

On topic, συνήθως σε 2,5-3 χρόνια γιατί είχα mid range smartphone αλλά με το Oneplus 5t 8gb ram + 128gb εσωτερικό (δώρο του πλούσιου άντρα μου 😊

Και την υποστήριξη που έχουν, Θα το κρατήσω σίγουρα 3+ χρόνια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Quote

 

Μπα μην νομίζεις. Και τα 4gb ram σε 2 χρόνια θα είναι λίγα.

Μέχρι πριν 9 μήνες είχα κινητό με 2gb ram και ψιλοκολουσε.

On topic, συνήθως σε 2,5-3 χρόνια γιατί είχα mid range smartphone αλλά με το Oneplus 5t 8gb ram + 128gb εσωτερικό (δώρο του πλούσιου άντρα μου 😊

Και την υποστήριξη που έχουν, Θα το κρατήσω σίγουρα 3+ χρόνια.

Μπα μην νομίζεις. Και τα 4gb ram σε 2 χρόνια θα είναι λίγα.

Μέχρι πριν 9 μήνες είχα κινητό με 2gb ram και ψιλοκολουσε.

On topic, συνήθως σε 2,5-3 χρόνια γιατί είχα mid range smartphone αλλά με το Oneplus 5t 8gb ram + 128gb εσωτερικό (δώρο του πλούσιου άντρα μου 😊

Και την υποστήριξη που έχουν, Θα το κρατήσω σίγουρα 3+ χρόνια.

 

 

καλα εξαρτατε και την χρηση που κανει ο καθενας. και 2 gb ram να ειχα δεν θα με χαλαγαν για την χρηση που κανω και τα ελαχιστα apps που εχω.αλλα με ενα δεν μπορουσα ουτε google maps να ανοιξω.γενικως αμα δεν παιζεις παιχνιδια ή δεν σκιζεις τα κινητα στα 23.000 apps τα 4 gb εχουν αρκετο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...